KLOCKI MAGNETYCZNE, KTÓRE SĄ JEDNOCZEŚNIE ZNANYMI GRAMI!

Dziś bawimy się dwoma pudłami klocków magnetycznych: Magic Magnetic Cubes i Magic tangram. Oba zestawy są bardzo oryginalne, bo można wykorzystać je jako klocki, układanki, ale też GRY. W dodatku może się nimi bawić na raz 2 dzieci, a przy dużych zestawach i grach nawet 8! Wynika to z tego, że klocków jest dużo a instrukcje z zadaniami zamieszczono na kartach lub dodano w kilku egzemplarzach (!). Będą świetne dla przedszkolaków, ale też szkolniaków z młodszych klas. Są kolorowe i duże, więc można spokojnie wynieść je na taras czy do ogrodu.

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi rodzicami i szukamy coraz lepszych rozwiązań dla naszych dzieci. Nie dajemy sobie wciskać byle czego, a co najważniejsze – nie dajemy sobie wciskać wszystkiego. Większość z nas wie, że w pokoju lub kąciku dziecinnym przede wszystkim powinna znaleźć się PRZESTRZEŃ. Bez przestrzeni nie ma miejsca na rozwój. W takim razie: jak urządzić pokój dziecka by było tam miejsce, ale też wystarczająco inspirujące zabawki? Mam dla Was podpowiedź: klocki, które są też układankami magnetycznymi i znanymi GRAMI!

Wiem już, że podobają Wam się tak samo, jak mi, ponieważ pokazywałam je na live, po którym po NASZYCH uwagach i długiej rozmowie telefonicznej klocki.edu.pl przygotowało mniejsze i tańsze zestawy, by zwiększyć dostępność tych zabawek (klocki magnetyczne należą do najdroższych). W dalszej części artykułu znajdziecie linki do wszystkich dostępnych wersji zabawek.

KLOCKI GRY MAGNETYCZNE I KILKANAŚCIE ŚWIETNYCH KSIĄŻEK

KLOCKI GRY MAGNETYCZNE I KILKANAŚCIE ŚWIETNYCH KSIĄŻEKNie ukrywam, że klocki, które dziś pokazuję totalnie mnie zaskoczyły, bo jest to typ zabawki, która może być zwykłymi klockami, a może być znanymi i popularnymi grami! KLOCKI-GRy, które pokazałam, to magnetyczne nowości z klocki.edu.plPamiętajcie zaglądając do nich na stronę, że teraz z okazji #zostańwodmu jest tam 15% zniżkiKSIĄZKI Z DZIESIEJSZEGO SPOTKANIA Z WYDAWNMamania➡ Spot piecze ciasto➡ Spot kocha swojego tatę➡ Spot kocha swoją mamę➡ Spot idzie do żłobka➡ Spot idzie na zakupy ➡ Spot mówi proszę➡ Jan i Wito na wsi➡ Co to ten rak➡ Pola i Buster➡ Wielka księga super mocy ➡ Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów➡ Królewna chomik 2. Myszy i magia. ➡ Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieciPolecam :)Ania Oka

Publiée par Zabawkator sur Mercredi 15 avril 2020

Za chwilę przyjrzycie się dokładnie klockom, dlatego proszę zwróćcie uwagę jak wspaniale rozwijają zdolności od kreatywnych, po mechaniczne i konstrukcyjne. A jako gry ćwiczą logiczne myślenie. Dodatkowo mogą uczyć współpracy, pozytywnego współzawodnictwa, umiejętności przegrywania i wygrywania, pracy z poleceniami graficznymi, analizy. Zresztą zobaczcie sami.

MAGIC MAGNETIC CUBES

No dobrze, dobrze, nie będę ukrywać, że to mój absolutny nr. 1 w klockach magnetycznych. Mam ku temu kilka powodów. Po pierwsze KOCHAM TĘ GRĘ! Uwielbiam ją. Pamiętacie? Miałam dla dzieci jej drewnianą wersję, niestety dość drogą, bo jedna kostka do złożenia kosztuje ok. 90 zł – Klocki Geo. To zabawka składająca się z 7 różnych klocków i kart z zadaniami. Taki tetris tylko przestrzenny.

No i teraz słuchajcie: w zestawach Magic Magnetic Cubes macie od 4 DO 8 TAKICH KOSTEK DO GRY! Oraz zestaw karty z zadaniami na różnych poziomach trudności! To oznacza, że jednocześnie może bawić się nimi od 4 do 8 osób i to w różnym wieku (im starszy gracz, tym trudniejsze zadanie dostaje). Genialne, prawda? Na czym polegają zadania? Losujesz kartę z zdaniem, masz na niej jednobarwną bryłę, którą masz uzyskać i zestaw klocków, którego musisz użyć. Można też zbudować całą kostkę. Zobaczcie przykład poziomów i zadania na zdjęciach:

Wróćmy do podstaw. Przecież to przede wszystkim klocki. W zestawach mamy elementy o kilku różnych kształtach i intensywnych, nasyconych kolorach. Dodatkowo połowa klocków jest matowa, a połowa z przezroczystego tworzywa! Te prześwitujące, kolorowe elementy bardzo urozmaicają konstruowanie, a dodatkowo wprowadzają ciekawe doznania (SI) podczas zabawy klockami ze światłem. Do tego mamy trwałe tworzywo i magnesy łączące się większością płaszczyzn.

Kolejnym plusem Cubes jest dla mnie to, że są to klocki WYMAGAJĄCE. Zarówno jako gra, jak i zabawka. Wyglądają, jakby składały się z niewielkich kosteczek, ale tak naprawdę mają siedem zupełnie różnych, „powyginanych” kształtów. Budowanie z takich elementów wymaga większej wyobraźni przestrzennej w połączeniu z matematyczną precyzją projektowania. To NIESAMOWICIE rozwijające zajęcie dla dzieci. Jako gra też pozwalają sięgać po kolejne stopnie trudności. Tym samym są dla mnie klockami, którymi z przyjemnością i korzyścią będą bawić się również starsze dzieci, nie tylko przedszkolaki (starsze), ale też szkolniaki (młodsze, choć i starsze sięgną). Powiem Wam, że dla Was, rodziców, gra też może okazać się wyzwaniem. Dajcie znać, w jakim czasie złożyliście kostkę.

ZESTAW PODSTAWOWY 28 elementów (dwie kostki pełne i dwie przezroczyste), 28 kart z instrukcjami, wszystko w bawełnianym woreczku – 129,95 złotych

DUŻY ZESTAW 56 elementów (cztery kostki pełne i cztery przezroczyste), 54 karty z instrukcjami, całość w plastykowym, przejrzystym pudle z pokrywą – 249,95 złotych

MAGIC TANGRAM

Klasyczny tangram znany jest od ponad 3 tys. lat. To chińska łamigłówka, która przyjęła się na całym świecie w wielu wersjach od złotych elementów układanki po aplikacje na telefon. Dziś pokazuję jego magnetyczną, uproszczoną wersję dla dzieci. Oczywiście Magic Tangram to nie tylko gra, ale przede wszystkim klocki, z których można układać płaskie kompozycje i proste przestrzenne konstrukcje.

W zestawie mamy elementy w kształcie trójkątów i trapezów, które są na tyle duże, że sprawdzą się przy trzylatku (a nawet nieco młodszym dziecku pod opieką dorosłego). Klocki nie łączą się magnesami na wszystkich płaszczyznach, więc maluch musi opanować system łączenia – nie ma mowy o bezmyślnym stykaniu przypadkowych elementów. Materiał jest bardzo przyjemny a jednocześnie trwały – to ważne, by upuszczony klocek nie rozpadł się odsłaniając magnesy. O ile Cubes miały żywe kolory, Tangram jest równie barwny, ale pastelowy. Przy łączeniu klocków maluch usłyszy charakterystyczny klik, co zawsze uatrakcyjnia zabawę (SI). No i są jeszcze naklejki oczek. To znaczy, że podczas budowania dziecko może niektóre klocki ozdobić oczkami i urozmaicić zabawę tworząc własne „głowy” do swoich projektów. Które klocki do tego wybierze, zależy tylko od niego, co uważam za dodatkowy plus zabawki.

Dziecko może bawić się budując z wyobraźni, ale też z załączonych instrukcji. Dzięki odpowiedniej liczbie klocków oraz kilku egzemplarzom instrukcji Tangramem może bawić się więcej niż jedno dziecko na raz (nawet kilkoro). Można też urządzić rozgrywki! W porównaniu z Cubes, jako układanka i gra logiczna, Tangram jest łatwiejszy, co jest ważne przy dobieraniu klocków do wieku. Te zestawy polecam dla przedszkolaków.

UWAGA: w moim zestawie kolory nieznacznie różnią się od tych na instrukcjach. Dlatego obejrzyjcie zdjęcia – to są kolory, które znajdziecie w pudłach. I pamiętajcie, że w zestawach macie KILKA takich samych zestawów instrukcji, by nie było kłótni przy zabawie rodzeństwa – każde dziecko może mieć swoją instrukcje i naklejki.

ZESTAW PODSTAWOWY 60 elementów, instrukcje budowy 52 modeli, naklejki oczek, wszystko w bawełnianym woreczku – 129,95 złotych

DUŻY ZESTAW 100 elementów, instrukcje budowy 52 modeli, naklejki oczek, całość w plastykowym, przejrzystym pudle z pokrywą – 199,95 złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.