KAMELOT JR – DREWNIANA GRA OD GRANNY

To już trzecia gra z naszej ulubionej serii „Smart Games” Granny, tym razem dla dzieci powyżej lat czterech. I ten właśnie tytuł wygrał w rankingu Klary. Może dlatego, bo jest najlepiej dopasowany wiekowo? A może na punkty zapracowały drewniane figurki księżniczki i księcia, oraz piękne, zamkowe klocki?

Wiek: 4+
Cena: od 80 zł (z wysyłką)
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy też, choć opakowane zrobione bardziej w tylu dziewczęcym
Ocena: zdecydowanie polecam

Pisałam już o przecudnym „KRÓLICZKU” dla najmłodszych, od 18 miesiąca, oraz o równie pięknie wykonanym „DNIU I NOCY”  polecanym dla dzieci 3-6 lat. A zaraz zacznę przygotowywać wpis o „3 TRAKACH” dla grupy wiekowej 3-8 – gramy w nie od tygodnia.

zabawkator_Kamelot_jr_8

Ale na razie wróćmy do „Kamelot JR”. W pudełku znajdziecie podstawkę do ustawiania klocków, 8 drewnianych części zamku o różnych kształtach i kolorach, oraz dwie figurki – księcia i księżniczki. Jest też książeczka z zadaniami z czterech poziomów trudności: starter, junior, expert i master.

Zasady są proste. Wybieramy zadanie z książeczki i próbujemy je ustawić tak, aby książę znajdujący się po jednej stronie podstawki mógł dostać się na drugą stronę do księżniczki. Albo odwrotnie – jak to robiła Klara, gdzie raz szła sobie jedna postać, raz druga, a innym razem spotykali się w połowie drogi.

Co ważne – na pierwszym rysunku z zadaniem mamy pokazaną sytuację wyjściową oraz elementy, których musimy użyć do budowy przejścia. Dopiero jak je ułożymy tak, aby wszędzie można było dostać się po schodach, możemy odwrócić stronę i zobaczyć, czy dobrze wykonaliśmy zadanie.
A tu przykład zadania – na zdjęciu sytuacja startowa, którą musimy ułożyć, żeby zacząć rozgrywkę. Rozgrywka na filmiku, a pod spodem zdjęcie „kontrolne” pokazujące, że były trzy możliwe rozwiązania.

 

zabawkator_Kamelot_jr_9

Zabawkator_Kamelot_JR

zabawkator_Kamelot_jr_10

Dzięki książeczce z zadaniami dziecko może grać samo – tak, pokazuję dziś kolejną grę jednoosobową – i przeprowadzać samokontrolę, co uczy brania odpowiedzialności za własne działania, ale też doskonali dyscyplinę przeprowadzania zadań do końca. Oczywiście to nie tak, że w grę nie może bawić kilka osób. Wtedy każdy gracz dostaje swoje zadanie (np. losując po numerku w książce) i rozwiązuje je kiedy przyjdzie jego kolej. Jeśli zależy nam na współzawodnictwie możemy mierzyć czas, choć u nas tego nie stosujemy, koncentrując się raczej na samej zabawie i irytującym pokrzykiwaniu widzów „ja wiem, ja wiem”.

Wykonanie: bardzo wysoka estetyka, klocki zamku są tak ładne, że jeśli macie miejsce, mogą stać na półce jako ozdoba pokoju. Dobra jakość, gładkie drewno, wyraźny nadruk. Pudełko „bez okienka”, które mieliśmy w grach z tej serii opisywanych poprzednio. To może wydawać się mniej atrakcyjne w sklepie, ale wierzcie mi – jest znacznie lepsze w użytkowaniu i późniejszym przechowywaniu zabawki.

UWAGA! Gra dostała Nagrodę Główną 2010 w konkursie Świat Przyjazny Dziecku przyznawany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

zabawkator_Kamelot_jr_6

zabawkator_Kamelot_jr_4

zabawkator_Kamelot_jr_3

zabawkator_Kamelot_jr_7

zabawkator_Kamelot_jr_2

 

Komentarz do “KAMELOT JR – DREWNIANA GRA OD GRANNY

  1. Aniu, tak dobrze się wypowiadasz na temat Smart Games Granny, że zamówiłam wczoraj spory pakiet dla moich córek (1,5 roku i 3 lata): Króliczek, Dzień i noc, Mądry Zamek i Kamelot Jr. Bardzo lubię drewniane zabawki, staram się zaszczepić tę miłość również u dzieci. Mam nadzieję, że podejmą wyzwanie i będą próbowały układać klocki zgodnie z wytycznymi z zadań. A jeśli nie, to trudno. Ja sama będę się bawić:) A potem odstawię gry na półkę, bo naprawdę pięknie się prezentują.
    PS. Wiedziałaś, że aktualnie trwa fajna akcja rabatowa na allegro? Jeśli dokonasz zakupu zabawek za minimum 100 zł przy użyciu aplikacji mobilnej (to kluczowe!), otrzymasz natychmiastowy rabat w wysokości 35 zł. Trzeba wejść w ustawienia Moje Allegro i Wygenerować kupon. Może jeszcze Ci się przyda przed Gwiazdką? Dzięki tej opcji każda z gier Granny razem z wysyłką wyszła mi po 63 zł za sztukę. Cena marzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.