LUDZKIE CIAŁO. KSIĄŻECZKA NALEPKOWA – OD MULTICO

TEMAT STYCZNIA: LUDZKIE CIAŁO Klara zaatakowana styczniowo książkami o ciele z przyjemnością przeszła do zabawy naklejkami. Niektóre rozróżniała, inne oglądała bez specjalnego zainteresowania, ale kleiła z wielkim zaangażowaniem.

Wiek: 6+
Cena: okładkowa 12,90 zł, można kupić za 9 zł
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy, raczej szkoła podstawowa niż przedszkole
Ocena: polecam, zwłaszcza jako ciekawy sposób na szybkie utrwalenie wiedzy

Nie będę się rozpisywać, bo to krótka publikacja i wolę pokazać ją na zdjęciach. Książeczka ma format ok. A4. Jest w niej osiem stron przeznaczonych do naklejenia i 4 strony z nalepkami. Są one wielokrotnego użytku, ale wiadomo, że po kilku razach lepiej już nie szarżować, bo klej się kiedyś zabrudzi i naklejka odpadnie.

Działy do podsumowania to: poznawanie ciała, ośrodek sterowania, najważniejsze układy, szkielet i powłoki ciała, początek życia, obrona, zmysły. Na końcu można wypełnić quiz.

Klarze książeczka odpowiada, bo bardzo lubi wszystkie systemy naklejkowe. Przy okazji ćwiczy motorykę małą, więc kolejny plus. Jednak tytuł ten wydaje mi się bardziej przydatny na etapie szkoły podstawowej niż przedszkola. Choć z drugiej strony bardzo fajnie uzupełnia czytanie książek z tematu ciało.

Zdjęcia zrobiłam przed zabawami Klary, żeby jak najlepiej pokazać tę publikację. Zastanawiam się na ile książeczka przyda się Aleksemu, który po feriach zaczyna temat ludzkiego ciała na biologii. Jak już będę wiedziała, wrócę tutaj i dopiszę. Mnie podoba się to, że ilustracje (naklejki) są znacznie bardziej realistyczne niż w książeczkach dla młodszych dzieci, które pokazywałam w poprzednim zestawieniu.

I tyle na dziś, sama się dziwię, że udało mi się tak krótko 🙂

zabawkator_ludzkie_cialo_2

zabawkator_ludzkie_cialo_3

zabawkator_ludzkie_cialo_4

zabawkator_ludzkie_cialo_5

zabawkator_ludzkie_cialo_6

zabawkator_ludzkie_cialo_7

zabawkator_ludzkie_cialo_8

zabawkator_ludzkie_cialo_9

zabawkator_ludzkie_cialo_10

Komentarz do “LUDZKIE CIAŁO. KSIĄŻECZKA NALEPKOWA – OD MULTICO

  1. Czytanie dzieciom jest chyBa tak samo ważne jak zabawa ze swej strony,szyję artystyczne zabawki, które mogą być zarówno ozdobą domu, jak i miłą przytulanką.moje prace wykonuję ze zdięc, tak więc np.możecie dostać pluszową wersję swojego pupila,psa kota lub bohatera z ksiksiążki! prucz tego, prowadzimy interaktywne Etnomuzeum, miejsce, w którym dzieci poznają kulturę i tradycję z różnych krajów. Na zasadzie porównań kkultur, oraz za pomocą niezwykle bogatej wystawy.Serdecznie zapraszam do komentowania http://ETNOMUZEUMRUDYART.BLOGSPOT.COM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.