GIEŁDA ZABAWEK NA FACEBOOKU ZABAWKATORA – KUPIĘ/SPRZEDAM

W tym miesiącu startuje trzecia akcja konsumencka bloga: GIEŁDA UŻYWANYCH ZABAWEK. Giełda będzie się odbywała raz w miesiącu, przez całą dobą. Zawsze w PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA, ale starujemy dziś, ponieważ pierwszy poniedziałek lutego już minął. Jak działa giełda? To miejsce kontaktu gdzie możesz napisać jaką zabawkę masz do sprzedania, ale też zapytać – czy ktoś nie ma zabawki, której szukasz. Jeśli chcesz wziąć udział w giełdzie – zapraszam na Facebook Zabawkatora. Jeśli chcesz bym organizowała ją na blogu – daj znać w komentarzu

To trzecia akcja konsumencka Zabawkatora, której jestem pomysłodawcą i organizatorką. Mam nadzieję, że przyczyni się do oszczędności w Waszych budżetach i zmniejszeniu ilości wyrzucanych zabawek.

Dlaczego wprowadzam taką akcję dzielnie strzelając sobie w stopę? Przecież blog zabawkowy powinien zachęcać do nowości a nie zajmować się promowaniem obiegu wtórnego? Kto będzie mnie czytał, jak pójdziecie robić porządki w pokojach dziecięcych? O moich przekonaniach i misji pisałam już tyle razy, że sama ziewam na wspomnienie, ale zacytuję fragment, który tłumaczy dlaczego chcę robić GIEŁDĘ ZABAWKATORA:

Jeśli dziecko długi czas nie bawi się zabawką, to robimy z nią to samo co z ubraniami zalegającymi w naszej szafie, których nie „wyprowadzaliśmy” na spacer przez rok. No dwa. Jeśli nas na to stać to oddajemy innym dzieciom, przekazujemy do domu dziecka/ przedszkola/ biblioteki. Ale jeśli upilnowaliśmy i opakowanie oraz zabawka nie zostały zniszczone to odsprzedajemy. Cokolwiek zdecydujemy – wprowadźmy nieużywaną zabawkę na rynek wtórny! Wiem, jestem nudna, ale muszę powtarzać – zabawki nie są jednorazowe, dając im kolejne życie robimy coś dobrego dla planety, naszych dzieci, hipotetycznych wnuków, innych rodziców i ich dzieci. I dla siebie nawzajem, bo jeśli rynek wtórny będzie dobrze działał, to my też będziemy mogli kupować drogie, firmowe zabawki za połowę ceny”.

O tym co robić gdy dziecko nie interesuje się zabawką (sposoby na zaangażowanie w zabawę) ale też co zrobić z zabawkami, które się nie sprawdziły pisałam dokładnie tu: JAK ZAINTERESOWAĆ DZIECKO ZABAWKĄ.

NA GIEŁDZIE MOŻESZ SPRZEDAĆ LUB KUPIĆ ZABAWKI Z DRUGIEJ RĘKI
Zanim napiszesz jakiej zabawki szukasz lub co chcesz sprzedać, przeczytaj REGULAMIN zabawkatorowej giełdy.

1. Giełda zabawek odbywa się raz w miesiącu, w pierwszy poniedziałek i trwa JEDNĄ DOBĘ, od 9.00 do 9.00 we wtorek – po tym czasie post znika.

2. Sprzedajemy lub szukamy tylko ZABAWEK, GIER, POMOCY NAUKOWYCH.

3. Nie biorę odpowiedzialności za transakcje, ani nie czerpię z nich żadnych korzyści – udostępniam jedynie miejsce rodzicom, którzy chcą dać drugie życie rzeczom po swoich dzieciach. Wszystkie wasze umowy są zawierane wyłącznie między wami i na waszą odpowiedzialność. Szczegóły domawiacie na priv poza Zabawkatorem.

4. Giełda trwa dobę, poza nią nie dodajemy postów sprzedażowych na fanpage.

5. Każdy kto bierze udział w giełdzie (albo chce wesprzeć jej ideę) jest proszony o udostępnienie tego postu – im więcej osób go zobaczy, tym większa szansa na znalezienie/ sprzedanie zabawki.

6. W postach można dodać opis i jedno zdjęcie zabawki.

7. UWAGA SKLEPY – jeśli macie w ofercie uszkodzone – ale nadal nadające się do zabawy – zabawki (np. brak  jednego elementu nie mającego większego znaczenia dla zabawy, pudełko jest zniszczone, brak pudełka, bo towar z wystawy) i przewidujecie atrakcyjną cenę (min. 40% zniżki), również zapraszam do udziału w GIEŁDZIE.

   

3 komentarze do “GIEŁDA ZABAWEK NA FACEBOOKU ZABAWKATORA – KUPIĘ/SPRZEDAM

  1. Świetny pomysł.
    Niestety nie mam konta na fb i mysle ze dużym ułatwieniem (na pewno dla mnie) byłaby giełda prowadzona przez bloga na ktorego zerkam codziennie;)

  2. Dzięki za giełdę, kupiłam 4 super pudła firmowych puzzli po kilkanaście złotych! Szkoda, że raz w miesiącu. Może pomyślisz, żeby robić częściej?

  3. Akurat mam w domu kilka zabawek, które jakoś nie podpasowały moim dzieciakom i chciałam puścić je w świat – zagapiłam się i nie wzięłam udziału w pierwszej edycji, ale do kolejnej przyłączę się na pewno 🙂 A gdyby tak grupa na fb?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.