WIADOMOŚĆ W BUTELCE, KLOCKI MAGNETYCZNE – NOWOŚCI ALILO

Szukacie nietypowego prezentu dla dziecka w wieku 3+? Wszystko już widzieliście i nic wam nie pasuje? Musicie koniecznie zobaczyć wiadomość w butelce – to gadżet, ozdoba pokoju, zabawka, która zaskoczyła mnie na tegorocznych targach zabawek jedną, uroczą funkcją. Dziś pokazuję też nowe klocki magnetyczne Oslo, bardzo lekkie, z tworzywa sztucznego, barwne i ładnie zapakowane. Oslo mają w środku obracające się magnesy, co oznacza, że klocków nie trzeba przekręcać, kiedy się z nich buduje.

 

WIADOMOŚĆ W BUTELCE
cena w promocji 79 zł, znajdziecie tu ➡  KLIK

 

ZABAWKI NA LATO

DZIŚ TATA MICHAŁ TAŃCZY, A JA MÓWIĘ DO BUTELKI Czyli live z urlopu 💦😄☀ JEST RABAT:EDIT: Po live i Waszych sugestiach mamy Rabat 🙂 Nie dopytałam jeszcze tylko na co, ale podaję wstępnie edukatorek do niedzieli 10% na hasło LATOTRWAJ :)edukatorek alilo.pl TUBAN – duże bańki radości Funkit World Ltd

Publiée par Zabawkator sur Mercredi 25 juillet 2018

 

Oto kolejny niezwykły, bo wykorzystujący możliwość nagrywania i odtwarzania, projekt z Alilo. Tym razem mamy butelkę, która wygląda jak latarnia zamknięta w szkle. Kiedy odtworzymy korek (patrzcie na te śliczne uszka!) usłyszymy wgrany fabrycznie szum morza. Teraz my możemy powiedzieć coś do środka butelki i zostawiać nagraną wiadomość! Ten, kto otworzy butelkę usłyszy nasz głos!

Wiadomość nie może trwać dłużej niż 80 sekund, czyli możecie powiedzieć kilka krótkich zdań. Po otwarciu korka słyszymy nagranie kilkakrotnie (w pętli). Swój przekaz nagrywamy naciskając przycisk w podstawie butelki. Jak długo zostaje zachowana wiadomość? Aż ktoś nie nagra kolejnej.

Jak działa „wiadomość w butelce” możecie zobaczyć na live, który załączyłam na górze wpisu.

Zabawka jest wykonana z plastiku i silikonu i polecana od 3 lat. I zgadzam się, że od tego wieku będzie odpowiednia.

Poza tym, że świetnie sprawdza się w różnego typu zabawach – z nami była nad morzem i uczestniczyła w podchodach z poszukiwaniem skarbów – możemy wykorzystać ją do powtórek i edukacji. Na przykład nagrywając 3 wyrazy dnia, albo zdanie dnia, w obcym języku. Albo działanie z tabliczki mnożenia. Czy kilka wersów wiersza. Cytat. Inspirującą wiadomość w butelce.

Uroczym zastosowaniem jest zostawianie dziecku miłej wiadomości w chwili, gdy nie możemy się z nim zobaczyć. Na przykład na dzień dobry, kiedy rano musimy wyjść wcześnie do pracy. W dodatku butelka z latarnią ładnie wygląda jako ozdoba dziecięcego pokoju.

 

wiadomość w butelce

wiadomość w butelce

 

 

KLOCKI MAGNETYCZNE OSLO
cena 199 zł, znajdziesz tu ➡ KLIK

 

Bardzo ciekawe klocki z tworzywa sztucznego, które mają w  środku obracane magnesy. A to znaczy, że mały budowniczy nie musi dopasowywać kierunku magnesu, bo klocki łączą się ze sobą każdą stroną. Już z tego powodu poleciłabym tę zabawkę dla dwulatków, a nawet półtoraroczniaków, ale producent uprzedza, że Oslo są od trzech lat, więc przy tym zostańmy.

Mamy tu też element edukacyjny, czyli klocki sześciany z nadrukowanymi cyframi od 0 do 9. A to znaczy, że podczas zabawy, mimochodem, podstępnie uczymy malucha zapisu matematycznego.

Klocków mamy 24. Są w sześciu kształtach + klocki z kółkami, i w sześciu kolorach. To sprawia, że można z nich zbudować naprawdę barwne i różnorodne konstrukcje, które w dodatku dobrze się trzymają. Podczas zabawy, gdy klocki łączą się słychać charakterystyczne kliknięcie. Do klocków dodana jest kolorowa instrukcja, w bardzo dobrym formacie, która pozwala bawić się zabawką nawet na niewielkim stoliczku.

Co do opakowania, to zwróćcie uwagę na dwa drobiazgi. Jest rączka do trzymania – zawsze miły dodatek. A w środku znajdziecie formę z plastiku w którą wkładane są klocki. Nie wyrzucajcie jej. Kiedy dziecko będzie układało w niej klocki, to przy okazji wykona doskonałe ćwiczenie na małą motorykę, precyzję, cierpliwość.

Pod zdjęciami możecie obejrzeć video, przewińcie na koniec filmu, gdzie zobaczycie, jak po raz pierwszy trzymam klocki w rękach i jakie są moje wrażenia.

 

Publiée par Zabawkator sur Mercredi 22 août 2018

 

„Wiadomość w butelce” Tekst i zdjęcia: Ania Oka

 

A czy znacie już głównych bohaterów Alilo? Króliczki? (przeczytacie o nich KLIKAJĄC w zdjęcie).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website