EDUKACYJNE KLOCKI ZWIERZAKI LINKAZOO NARESZCIE W POLSCE

Bardzo na nie czekałam i – jak rzadko – regularnie dowiadywałam się, kiedy będą dostępne. Klocki zwierzaki zaskoczyły mnie nie tylko samą ideą (budowanie z nieregularnych kształtów zwierząt najłatwiejsze nie jest), ale też elementem edukacyjnym i świetnym pretekstem do zabaw narracyjnych. Przecież te klocki to właściwie gotowa zabawka do odgrywania scen i akcji! Nawet budować nie trzeba, bo mamy tu gotowe figurki zwierzaków! No i zupełnie nowy dla nas system łączenia. 

A było to tak. Zamówiłam w KlockiEdu.pl coś dla Klary i w paczce znalazłam dosłownie kilka klocków zwierzaków LinkaZoo. Taka zapowiedź, że pracują teraz nad sprowadzeniem tej zabawki do Polski i zrobieniem specjalnych zestawów (od producenta były w nietrwałych opakowaniach). Od razu napisałam, że jak tylko będą gotowe, to natychmiast chcę je przetestować i pokazać na blogu. Dlaczego? Bo jak na klocki są bardzo nietypowe i właściwie nigdy takich nie widziałam. Co więcej – one nawet nie przypominają żadnych klocków, które znam!

 

Klocki zwierzaki fot: Ania Oka

 

KLOCKI EDUKACYJNE LINKAZOO

 

Na czym polega ich unikalność? Przede wszystkim na tym, że dziecko buduje z niepowtarzalnych elementów, a to znaczy, że jego głównym zadaniem poza kreacją jest BALANSOWANIE klockami. Czyli musi coś wymyślić, potem oszacować, czy dana konstrukcja się utrzyma, a na końcu sprawdzić to doświadczalnie. To naprawdę świetne ćwiczenie. Zobaczcie jaką nieregularną, przykładową konstrukcję można stworzyć:

 

 

ZALETY: KONSTRUKCYJNE, EDUKACYJNE, NARRACYJNE

 

Ważną zaletą jest też nowy system łączeń. Wymaga wprawdzie trochę siły, ale dziecko 3+ spokojnie sobie z tym poradzi. Natomiast nietypowe miejsca łączeń (prawie każdy klocek ma inny kształt, a co za tym idzie inaczej ma rozłożone miejsca łączenia) wymuszają na małym budowniczym prawdziwą czujność konstruktora. Tu nie ma schematów do powielania. Tu trzeba projektować i ryzykować wciąż nowe układy. W dodatku mocowania w podstawie są ruchome! (Pokazywałam to na końcu live tu: KLIK).

To, że klocki są naprawdę ciekawe, ładne i w soczystych kolorach, widać na zdjęciach. Ale warto powiedzieć o tym, że mają walory zarówno edukacyjne (co podkreśla producent) i narracyjne (przy czym upieram się ja). Edukacyjne, bo dzieci bawiąc się zwierzątkami poznają je, chociażby z nazwy. Od nas zależy, czy opowiemy lub przeczytamy o tych gatunkach więcej i tym samym umożliwimy dzieciom naukę przyrody przez zabawę.

A teraz pora na mojego konika: klocki spodobają się dzieciom, które nad zabawy konstrukcyjne, przekładają narracyjne. Tak, jak na przykład Klara. Nigdy nie lubiła budować dla samego budowania. Ale budować, żeby się potem przez wiele godzin bawić w opowiadanie historii? Tak, to mogło ją skusić do skonstruowani zamku, auta czy potwora. Tu mamy gotowe figurki do zabaw narracyjnych. Konstruowanie (przypominam, że to jedna z najważniejszych zabaw dzieciństwa) jest w klockach zwierzątkach ukryte już w samej zabawie. Bo może maluch wcale nie będzie budował. Ale chętnie pobawi się małpką. A ona będzie potrzebował palmy, a potem zaprosi do zabawy inne małpki i będą się bawiły razem trzymając za ręce (łapy?).

Chyba jeszcze nie napisałam, że są tu piękne konie (tak, Klara nadal przeprowadza kampanię „chcę jeździć na koniu”), słonie, małpki, dzikie koty, węże itd, ale też kilkanaście części podstawy oraz elementów do budowy palm. I oczywiście kolorowe instrukcje, z którymi można rozpocząć przygodę z LinkaZoo.

 

klocki zwierzaki dla przedszkolaków

klocki zwierzaki dla dzieci, fot. Ania Oka

 

KLOCKI ZWIERZAKI

W sprzedaży są dwie wielkości zestawów klocków ze zwierzakami. Do domu wystarczy mniejszy, chyba, że chcemy, aby klockami wspólnie bawiła się nimi więcej niż dwójka dzieci. LinkaZoo wykonane są z dość twardego tworzywa sztucznego i spełniają wszystkie wymogi norm zabawek dla dzieci poniżej 4 roku życia. Elementy są różnej wielkości, ich wymiary mają od kilku do kilkunastu centymetrów.

Zabawka zapakowana jest w przezroczyste pudło z tych, które świetnie wyglądają na półce, są wytrzymałe, więc dobre do przechowywania, ale też wygodnie się z nich korzystać podczas budowania, bo klocki widać przez ścianki i od razu wiadomo, gdzie sięgnąć np. po słonia. Sami zobaczcie – u nas wszystkie klocki są w takich właśnie pudełkach.

 

 

DOSTĘPNE OPAKOWANIA I GDZIE JE ZNALEŹĆ: 
➡ 108 elementów w cenie 159,95 zł, znajdziesz je tu: KLIK
➡ 216 elementów w cenie 309,95 zł, znajdziesz je tu: KLIK

 

 

Klocek wąż, Ania Oka

Klocek słoń, fot. Ania Oka

 

SZUKASZ NIETYPOWYCH KLOCKÓW DLA DZIECI? KLIKNIJ W ZDJĘCIA:

 

 

2 komentarze do “EDUKACYJNE KLOCKI ZWIERZAKI LINKAZOO NARESZCIE W POLSCE

  1. Muszę przyznać że to naprawdę fajne klocki, jak dla mnie idealny pomysł na prezent dla dziecka na święta, no i mają też zaletę że są edukacyjne, super wpis 🙂

  2. Edukacyjne zabawki są jednymi z lepszych ponieważ uczą nasze pociechy po przez zabawę i dodatkowo sprawiają radość dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.