DUŻE KLOCKI OD 3 LAT ♥ BIG LOOWI ♥ BIG LOVE ♥

Mimo że klocki dopiero kilka dni temu ukazały się w Polsce, nie czekam, nie testuję, tylko polecam, bo je dobrze znam. I Wy też! Big Loowi to klocki od 3 lat, duże (75 mm!), okrągłe z oryginalnym, jednopunktowym łączeniem. Znacie je w mniejszej wersji jako Loowi, które w ubiegłym roku zdobyły najważniejsze zabawkowe nagrody: Was, rodziców w Najlepszej Zabawce 2017 i ekspertów w Świat Przyjazny Dziecku.  

 

Dzięki swojej imponującej wielkości (75 mm!) Big Loowi są dobre dla małych rączek, ale też dla osób wymagających terapii dłoni, oraz — teraz czytajcie uważnie – dla seniorów. Tych, którzy mają już problemy ze sprawnością rąk.

Mogą tę sprawność poprawić i to przy okazji zabawy z wnukami czy prawnukami, budując jednocześnie dobre relacje i tworząc wspaniałe wspomnienia.

 

 

TERAPEUTYCZNE KLOCKI OD 3 LAT – JAK TO BYŁO U NAS

Dziś wyjątkowo nie będę Wam opisywała, jak to się bawiliśmy klockami w domu, bo chcę Wam opowiedzieć, kiedy odkryłam terapeutyczną moc Loowi. Miałam okazję przekazać dwa duże pudła Loowi do ośrodka, w którym mieszkają dzieci 6–16 lat. Była to część paczki z grami i książkami, ale potem miałam wątpliwości, czy te klocki były dobrym pomysłem – przecież są dla młodszych dzieci. Bardzo się zdziwiłam, gdy po pewnym czasie zadzwoniła do mnie pani z ośrodka i dziękowała głównie za klocki! Powiedziała, że nie tylko bawią się nimi 6–8 latki. Ale przysiadają się też starsi chłopcy, którzy nie budują z instrukcji, ale składają sobie klocki podczas rozmów. Tak, aby zająć czymś ręce. I okazuje się, że to świetnie wycisza i relaksuje.

To mi przypomniało, jak podczas live na którym opowiadałam Wam o Loowi, cały czas składałam bezmyślnie klocki. Nie wiem czy to pamiętacie, ale śmiałam się, że jest to tak przyjemne, że trudno je odłożyć.

Kolejna sytuacja jest związana z zupełnie inną grupą wiekową. A mianowicie z… seniorami, oraz osobami po wylewach czy innymi deficytami zdrowotnymi. Od wylewu bliskiej mi osoby, czyli od ponad dwóch lat, spędzam codziennie dużo czasu w szpitalach, ośrodkach, na terapiach, gdzie widzę ludzi ze schorzeniami wieku senioralnego, po wypadkach, wylewach. Widzę z jakimi pomocami pracują i zawsze dochodzę do tego samego wniosku: jeśli mamy w domu taką osobę, możemy wykorzystać w jej terapii (nie tylko leczniczej, ale też zapobiegającej procesom chorobowym) część ZABAWEK NASZYCH DZIECI! Dlatego tak często w moich recenzjach widzicie dopisek „świetne również dla seniorów” To nie przypadek, czy hasło reklamowe, to wynik mojego najtrudniejszego życiowego doświadczenia.

Od razu gdy zaczęłam składać klocki Loowi pomyślałam, że byłby idealne dla seniorów, gdyby były… nieco większe. Zgłosiłam to do Tomka Pałasza z www.klocki.edu.pl, a on powiedział, że to się świetnie składa, bo chce wprowadzić takie właśnie Big Loowi. I że zaraz wysyła projekty do druku próbnych modeli! Minęło kilka miesięcy i mam w rękach duże Loowi, klocki od 3 lat, a ja dodałabym też „i dla seniorów”. Teraz rozumiecie, dlaczego dla mnie, to naprawdę ważna zabawka.

 

 

KONSTRUKCYJNE, OKRĄGŁE, RUCHOME – JAK BUDOWAĆ

Loowi to klocki typowo konstrukcyjne, czyli o powtarzalnym, jednakowej wielkości kształcie. Jako zabawka cieszą się opinią najbardziej ambitnej i rozwijającej. Dziecko dostaje takie same elementy i ma za zadanie zbudować z nich budowle z instrukcji (zawsze od tego zaczynajcie, to coś, jak jazda próbna pokazuje możliwości klocków), a potem projekty z własnej głowy.

Klocki te mają wiele zalet, ale PIĘĆ jest moim zdaniem najważniejszych, zwłaszcza przy najmłodszych inżynierach, oraz dzieciach, które nie lubią bawić się klockami:
1⃣ Są tak duże, że dziecko może bardzo szybko zbudować z nich konstrukcję imponujących rozmiarów, którą z dumą pokaże rodzicom, grupie rówieśniczej, czy też będzie się nią bawiło.
2⃣ Mają wyjątkowy sposób łączenia, który pozwala bardzo łatwo URUCHOMIĆ budowlę – jednopunktowy, z okrągłą głowicą. Dwa połączone klocki można łatwo przesuwać względem siebie.
3⃣ Można z nich budować obłe, organiczne kształty.
4⃣ Klocki są idealne dla maluchów jako liczmany, do zabawy w zbiory, szacowanie (taki sam kształt, różne kolory).
5⃣ Samo manewrowanie okrągłymi, kolorowymi kulkami wycisza i pozwala się uspokoić.

Jak budujemy? Są możliwe dwa sposoby. Konstruujemy płasko (na stole, podłodze układamy coś w rodzaju konturów) i przestrzennie. Na płasko klocki wykorzystujemy do tworzenia „obrazków”, liter, cyfr. Przestrzennie budujemy zwierzaki, maszyny, stworki, wszystko to, co znajdziemy w instrukcjach lub wymyślimy.

 

 

PUDŁA, CENY, WIELKOŚĆ

Zestawy Big Loowi są dostępne w trzech wielkościach i trzech typach pudeł. Przy czym wszystkie pudła mają te cechy, które lubimy: są przeźroczyste (ważne, bo ułatwia wyłowienie potrzebnego klocka dzięki podglądaniu przez ścianki opakowania, a nie wysypywaniu), mocne (gdyby były papierowe, to przy ich wielkości i tak musielibyśmy dokupić odpowiednie pudełko), zamykane i mają rączkę, która ułatwia przenoszenie.

 

Pamiętajmy, że przy klockach tej wielkości, zabawa w ogrodzie czy ogólnie na świeżym powietrzy jest jak najbardziej wskazana. Nie musicie się bać, że Big Loowi pogubią się w trawie. Naprawdę trudno byłoby je przeoczyć.

 

🔵 Najmniejsze pudło o średnicy 16 cm i wysokości 22 cm, to 44 klocki i cena 99,90 zł ➡ KLIK 
🔵 Średnie pudło ma wielkość 25 × 24 × 27 cm, 110 elementów i cenę 199,90 zł ➡ KLIK
🔵 Największy zestaw to pudło wielkości 41 × 28 × 22 cm, 200 elementów i cena 319,90 zł ➡ KLIK 

Jeszcze raz zwróćcie uwagę na wielkość klocka – 75 mm długości! Tak, to klocki od 3 lat, ale jeśli nasz trzylatek ma młodsze o rok rodzeństwo, to też może się ono spokojnie przyłączyć do zabawy. 

 

 

Klocki Loowi w wersji podstawowej możecie zobaczyć tu KLOCKI LOOWI ➡ KLIK. To wyjątkowa zabawka, której ponad 700 rodziców jurorów przyznało tytuł NAJLEPSZA ZABAWKA 2017 ➡ KLIK. A jurorzy eksperci przyznali Loowi nagrodę główną w konkursie ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU (gala rozdania statuetek jest w nadchodzącym tygodniu, wszystko Wam pokażę).

 

Wszystkie klocki z tej serii znajdziecie tu: KLOCKI LOOWI ➡ KLIK,
a nowy, większy model tu: BIG LOOWI ➡ KLIK

 

 

Jeśli interesuje Cię temat klocków, znajdziesz ich dużo na blogu, bo uważam, że to jedna z tych zabawek, która powinny się znaleźć w pokoju każdego dziecka. Ale polecam Ci zwłaszcza dwa z ostatnich artykułów:
🔵 Jak wybrać klocki dla dziecka ➡ KLIK
🔵 Nowe, konstrukcyjne klocki dla starszych dzieci ➡ KLIK 

 

Klocki konstrukcyjne dla starszych dzieci

• „Duże klocki od 3 lat” tekst i foto: Ania Oka

Komentarz do “DUŻE KLOCKI OD 3 LAT ♥ BIG LOOWI ♥ BIG LOVE ♥

  1. Jeszcze takich kloców nie widziałam ale wydają sie być bradzo przyjazne dziecku! ; )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.