DOMINO SAMO – KRAKOWSKIE EPIDEIXIS

Zaryzykuję stwierdzenie, że domino to jedna z najpopularniejszych zabawek wszech czasów. Wzorów jest tyle, że pewnie mogły by zapełnić spokojnie jeden sklep. Dziś o nowości – dominie, które pomaga dziecku potrenować rozpoznawanie stron prawej i lewej. I nie tylko. 

Wiek: 3-6
Dla kogo: dziewczynki, chłopcy, przedszkolaki
Cena: 32 zł
Ocena: Polecam

Kiedy byłam mała uwielbiałam grać starymi kostkami z kości słoniowej (wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to staraszne – kość, nie granie). Domino leżało w specjalnej szufladzie w kredensie babci, a graliśmy na okrągłym stole. Dziś kredens i stół stoją u moich rodziców, dlatego tam postanowiłyśmy z Kla i moją Mamą zagrać po południu. Bawiłyśmy się świetnie.

A wieczorem powtórzyłyśmy już na podłodze, bo Kla chciała, żeby domino nie zawijało (na stole musi), tylko leciało prosto.

Pudełko jest niewielkie (18x9x4,5cm) i ślicznie wykonane z wieczkiem z tektury falistej i – jak widzicie – w najładniejszym kolorze, czyli tektury właśnie. W środku znajdziecie krótką instrukcję, oraz 44 kafelki o wymiarach 40x80x2mm. Kafle są grube, naprawdę. Dziecko nie da rady ich zgiąć. To plus. Ilustracje też są ładne i można fajnie je wykorzystać nie tylko do ćwiczyć orientacji lewo-prawo, ale też góra-dół, np. „ten chłopiec po prawej stronie, co trzyma u góry żółtą chustkę”.

Wersje gry są dwie, wyróżnione kolorami niebieskim i czerwonym „prawa-lewa”, „lewa- prawa” i „prawa-prawa” „lewa-lewa”.

Czyli: z dominem SAMO możemy trenować orientację w przestrzeni, ale też – jak w naszym przypadku – uczyć się mówić pełnymi zdaniami, wykorzystując do tego opowiadanie co jest na obrazku, co ma/co robi chłopiec na obrazku.

Nie wiem gdzie w realu kupuje się produkty Epideixis, a ponieważ było o to pytanie przy okazji Mema przestrzennego to podaję link bezpośrednio do Domino SAMO na stronie producenta.

A, i oczywiście zabawka jest POLSKA. Reszta na zdjęciach. Ściskam

zabawkator_domino_samo_2

zabawkator_domino_samo_12

zabawkator_domino_samo_4

zabawkator_domino_samo_11

zabawkator_domino_samo_10

zabawkator_domino_samo_7

zabawkator_domino_samo_9

zabawkator_domino_samo_3

zabawkator_domino_samo_8

zabawkator_domino_samo_6

 

Komentarz do “DOMINO SAMO – KRAKOWSKIE EPIDEIXIS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.