POJEMNIKI NA JEDZENIE – PRZEDSZKOLE, SZKOŁA

Wiem, że rodzicom zdarzają się zakupy robione oczami a nie rozsądkiem. „Bo to takie ładne. Bo nie mogę się powstrzymać. Ale patrz, jakie to słodkie!”. I choć rozsądek mówi „Ale jak to? Przecież szukałaś/eś czegoś innego! Opanuj się”, to oczy wygrywają. Nie zdarza Wam się to? Poważnie? A mnie tak. Weźmy na przykład takie pojemniki na jedzenie...

Wiek: ograniczeniem jest tylko gust użytkownika
Cena: 47,90 zł
Dla kogo: raczej dla dzieci, choć ja też korzystam. Na pewno nie dla nastolatka płci męskiej
Ocena: zdecydowanie polecam, po miesiącu użytkowania nadal nas zachwycają

Szukałam pojemników do szkoły dla Klary. Chociaż miała już zestaw – bidon i pojemnik na śniadanie – z tornistra z wyposażeniem z Rossmanna. Od razu napiszę, że o ile pojemnika używamy, to bidon nie sprawdza się kompletnie. Jest ciężki, umiarkowanie szczelny, ale głównym problemem jest pasek. Za każdym razem jak myjemy bidon pasek moczy się i musi schnąć. Pojemnik jest w porządku, ale też nie do wszystkiego – nie ma podziałki, można w nim przenosić tylko suche rzeczy.

Już na początku września uznałam, że muszę dokupić inne pojemniki. Zaczęłam szperać, zobaczyłam w Edukatorel.pl czteropaki Friends Snack i PACH! Koniec. Chociaż tłumaczyłam sobie, że mogą nie być wystarczająco szczelne, nie udało mi się ich ODZOBACZYĆ.

Pojemniki na jedzenie do szkoły, przedszkola

Pojemniki na jedzenie dla dziecka

POJEMNIKI NA JEDZENIE FRIENDS SNACK

A jak już miały przyjść, to naprawdę martwiłam się, że będą mało praktyczne i zostanę z tym, co miałam. Na szczęście zaprezentowały całą gamę zalet, co mogę z czystym sumieniem napisać, bo są już z nami ponad miesiąc:

1. Owalne idealnie pasują do teczki. Do zewnętrznej kieszonki „śniadaniowej” mieszczą się dwa mniejsze, za to większe można wstawić do teczki na dno w komorze głównej (nie trzeba ich przechylać na bok jak pojemniki kwadratowe, czy prostokątne lunchówki).

2. Jeden mieści się w drugim na zasadzie matrioszek, więc w szafce zajmują tyle miejsca, co pojemnik największy w komplecie.

3. Bardzo ładnie wyglądają – pomijam to, że Klarze miło nosić je do szkoły, ale używam ich w ogrodzie jako miseczki z zamknięciem w ogrodzie. Na zdjęciu możecie zobaczyć pianki przygotowane do pieczenia podczas wizyty koleżanek.

4. Można fajnie planować poczęstunki – od produktów najmniej zdrowych w małym pudełeczku, do chipsów z kalarepy w największym. Na imprezach zamieniają się w miski.

Pojemniki na drugie śniadanie dla dziecka

Pudełka na drugie śniadanie do szkoły, Ania Oka

GARŚĆ KONKRETÓW
Pojemniki występują w dwóch wersjach, o przekrojach: kwadratowym i owalnym. Są zrobione z tworzywa wolnego od BPA. Można je myć w zmywarce (ja myję ręcznie), nie można używać w mikrofalówce.

Na grafikach pudełeczek widzimy wizerunku maskotek marki Label Label – tych z milionem metek.

I może jeszcze przydadzą się wielkość pojemników, od najmniejszego (owalne):
– 12,5×6,5×3,5 cm, ok. 150 ml
– 13,5x8x4 cm, ok. 200 ml
– 14,5x9x5,5 cm, ok. 400 ml
– 16x10x7,5 cm, ok. 650 ml

Pojemniki na drugie śniadanie dla pierwszoklasisty, Ania Oka

Pojemniki na jedzenie zestaw, Ania Oka

zabawkator_pojemniki_edukatorek_7

Drugie śniadanie do szkoły, Ania Oka

Pojemniki miseczki, Zabawkator.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.