KLINIKA DLA PLUSZAKÓW – LEGO DUPLO

Nie wiem dlaczego tak jest, ale zawsze jak w zestawie klocków Lego albo Duplo pojawi się jakiś element materiałowy, to dzieci od razu zaczynają na jego punkcie szaleć. Tak mieliśmy kiedyś w przypadku Lego „Indiana Jones” z materiałowym namiotem – Aleksy i jego koledzy nie mówili o żadnym innym komplecie. Tak i teraz podczas testów zestawu z doktor Dosią, Klara jako pierwsze rozpakowała kocyk i bandaż. 

WIEK: 1,5-5 lat (zdaniem producenta)
CENA: od 102 zł + wysyłka
DLA KOGO: przedszkolaki, wielbiciele bajki „Klinika Pluszaków”
OCENA: polecam, jak to Duplo, wiadomo – jeszcze nas nie zawiodło

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_14

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_9

W zestawie mamy 39 elementów, w tym 3 figurki: doktor Dosię ze stetoskopem, Besię i Stefana.
Można zbudować przychodnię z drzwiami, oknami, zlewozmywakiem i otwieraną szufladą. Jest też kocyk i wielki bandaż. No i dwustronny klocek z pacjentką – z jednej strony jest zdrowa, z drugiej cała w plamkach. Mamy też zjeżdżalnię.
Przychodnia po zbudowaniu ma wielkość ok. 18x21x16 cm.

Dla kogo jest ten zestaw? Moim zdaniem przede wszystkim dla wielbicieli kreskówki, czyli dzieci 3+ (przypuszczam, że młodsze jeszcze nie oglądają tej bajki, stąd moje zawężenie grupy odbiorców).

Oczywiście dzieci nie znające bajki, a interesują się np. pracą lekarza, też będą zainteresowane.
Ale szczerze mówiąc, mimo że wszystkie klocki Duplo są dedykowane dzieciom 1,5+, to dla młodszych wybrałabym inny zestaw. Jak choćby któryś z serii przyrodniczej, np. nasz NAJPIĘKNIEJSZY „Leśny park”. 

Dla maluchów od 2,5-3 lar „Klinika pluszaków” będzie doskonała. Świadomie skorzystają z zabaw stetoskopem i klockiem z chorą dziewczynką, będą ćwiczyć motorykę małą odsuwając i zasuwając szufladę, oraz pakując do niej zwinięty bandaż. Oczywiście sama zabawa klockami (każdymi, ale głównie tymi, które wymagają sczepiania/rozczepiania) to trening małej motoryki. Spodobają im się też mini zwierzaki-pluszaki i klocek z przyrządami medycznymi, oraz umywalka.

Klara zauważyła, że zestaw wyróżnia kolorystyka – faktycznie jest bardziej pastelowa, dopasowana do kolorystyki bajki. Bardzo podobał jej się też główny klocek, figurka doktor Dosi, którą bawiła się długo również poza zestawem, jak miniaturową lalką.

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_4

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_8

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_1

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_5

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_13

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_10

zabawkator_duplo_doktor_dosia_10605_2

4 komentarze do “KLINIKA DLA PLUSZAKÓW – LEGO DUPLO

  1. Czy ten stetoskop jest złączony na stałe z figurką, czy można go zdjąć?

    • Moim zdaniem nie. Próbowałam dość dużą siłą, a w opisie klocków, jak sprawdziłam, jest: figurka Dosi ze stetoskopem. Pozdrawiam, Ania

  2. Ojeju! Myślałam, że mamy już dość Lego Duplo i że spokojnie doczekam czasów, aż dziewczyny dorosną do Lego Friends albo zwykłych Lego, a tu takie cudo! Dośka to ulubiona bajka starszej córki z czasów, kiedy miała dwa lata, ale nadal ją bardzo lubi. Świetny zestaw, ach, że też Mikołaj już zrobił zakupy… 🙂

    • Zestaw jest rzeczywiście ładny 🙂 Zwłaszcza figurki i materiały 🙂
      Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.