PUZZLE UKŁADAM I OPOWIADAM – PATRONAT ZABAWKATORA

Strażacy i strażaczki zjeżdżający po rurze, dzieci bawiące się podczas czterech pór roku, maszyny do transportu drogowego i wodnego, a może łódeczki ze zwierzęcymi pasażerami uczącymi malucha liczenia do dziecięciu? Co wybieracie dla swoich 2-3 latków? Ja mam dwa ulubione zestawy, ale cieszę się, że cała seria jest dobra. Możecie zobaczyć to we wpisie, a jeszcze w tym tygodniu wygrać wszystkie cztery układanki podczas zabawy na FB Zabawkatora.

WIEK: 2-3 lata
CENA: 29,90 pudełkowa
DLA KOGO: przed-przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_3

Pamiętacie jak ostatnio polecałam niezwykłej urody puzzle XXL dla dzieci w wieku 2-4 lata? Możecie zobaczyć je tutaj: PUZZLE XXL. To dziś chcę pokazać układanki dla jeszcze młodszych dzieci. Takich przed drugim rokiem życia.

Wszystkie puzzle są zapakowane w pudełka tego samego formatu 15×21,5×4 cm. Wszystkie mają sznurkowe rączki. W każdym zestawie jest 10 dużych puzzli z których po ułożeniu wychodzi obrazek 87×15 cm. Trzy z czterech tytułów mają dodaną wielkoformatową kolorowankę.

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_20

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_19

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_21

Czym się różnią? Tematami. To po pierwsze. Autorstwem grafik (jest wśród nich Maciej Szymanowiczy, który przygotował puzzle XXL „Plac zabaw””, które bardzo Wam się podobały). To po drugie. Układem. Trzy są poziome, a jedne pionowa. To po trzecie. A teraz konkrety.

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_10

STRAŻACY Maciej Szymanowicz. Puzzle są do układania poziomego, tylko „Strażaków” układa się w pionie i tak mają ustawione pudełko. W „Strażakach” nie ma kolorowanki. Ilustracja jest czarująca, pomysł pionowego ustawienie świetny, bo strażacy zjeżdżają po rurze. Wśród bohaterów mamy psa, strażaków, ale też strażaczki, co bardzo mi się podoba – bez żadnych ideologicznych podtekstów.

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_5

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_23

ŁÓDECZKI Paulina Wyrt. „Łódeczki” – mój faworyt. Piękne ilustracje, doskonały, matematyczny temat. Dużo humoru. Oto w każdej kolejnej łódce mamy zwierzaki w takiej ilości, by dziecko mogło liczyć od jednego do dziesięciu i jeszcze dobrze się przy tym bawić.

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_6

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_22

POJAZDY Jakub Haremza. „Pojazdy” to przegląd maszyn poruszających się w przeróżnych miejscach autostradą, polną drogą, wodą. Świetna alternatywa dla dzieci, które lubią bawić się tylko samochodami. Może temat zanęci ich do układanek.

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_4

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_24

PORY ROKU Marta Szudyga. „Pory roku” doskonałe z powodu tematu oraz lekko-retro sylizacji. Dobre do zapoznania malucha z upływem czasu i powtarzalnością pór roku poprzez obserwacje i rozmowy o tym jak ubrane są dzieci, co robią latem, a co zimą.

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_7

zabawkator_puzzle_dla_dwulatków_25

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.