Idziecie do kogoś z wizytą? Imieniny? Parapetówka? Podziękowania? Drobiazg dla dziecka? Proszony obiad u dziadków? Nie kupujcie kawy, nie kupujcie słodyczy, nie kupujcie wina – no chyba, że to bardzo trudna wizyta – kupcie kwiaty. A najlepiej KWIATY POLNE. To kolejne z serii mem od „Świat wokół nas”. Znowu jest pięknie, polsko, edukacyjnie, wciągająco. Naprawdę – takim upominkiem można śmiało zastąpić cięte kwiaty. Nawet wstążką możemy ozdobić tak samo jak bukiet. POLECAM gorąco dla każdego wieku
WIEK: 4+
CENA: 39,90 zł pudełkowa, od 27 w wyszukiwarce cen pod tekstem
DLA KOGO: dla wszystkich: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów
OCENA: zdecydowanie polecam
Memo znajdziecie tutaj: GRA KWIATY POLNE
CZY WARTO SIĘGNĄĆ PO KOLEJNE MEMO Z POLSKĄ PRZYRODĄ?
Tak. Oczywiście. Znowu mamy do czynienia z grą uwrażliwiającą nas na to, co rośnie tuż obok, często pod stopami na spacerze. Nie w obcych, odległych krainach. U nas, w Polsce. Nawet myślę sobie, czy nie spróbować porysować z Klarą trochę kwiatków polnych. Na razie na podstawie zdjęć z kafelków mema. A wiosną i latem (tak, już czekam i nie kryję się z tym wcale) spróbujemy odnajdować te rośliny na łąkach, nazywać je i zbierać do kwietnika. Po takim memowo-praktycznym przygotowaniu na pewno nauczymy się choć części nazw. Policzyłam, na ten moment znam całe trzy poprawne. A Wy? Mogę się założyć, że zdarza Wam się zrobić polny bukiet, a może nawet wianek, ale czy potraficie nazwać użyte rośliny?
Poprzednio wydane gry w tej serii, pod linkami możecie dokładnie obejrzeć każdą z gier i przeczytać recenzję: MEMO DRZEWA, MEMO OWADY, MEMO PTAKI, MEMO GRZYBY, MEMO RYBY I WYWIAD Z AUTORKĄ GIER KASIĄ JACOBSON. I nie pytajcie mnie, które memo wybrać. Już pisałam – to zależy od potrzeb i zainteresowań. Moje ulubione (i najłatwiejsze dla nas) to ptaki.
W ostatnim artykule pisałam o tym jak wybrać grę JAK WYBRAĆ GRĘ DLA DWULATKA – w przypadku tego mema, jak każdego innego z tej serii, mamy spełnione wszystkie punkty. Również ten o gradacji trudności rozgrywek: dla maluchów wybieramy do gry kilka par kart, im dziecko starsze, dobieramy więcej kwiatów, aż do pełnego zestawu 20 gatunków.
To jeszcze warto wiedzieć, że partnerem merytorycznym projektu jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, który niemal od 200 lat prowadzi działalność naukową i edukacyjną. Pudełko ma wielkość 16 x 16 x 4 cm, a żetony są w rozmiarze 5 x 5 cm. Gra powstała i została wyprodukowana w Polsce.
Cudne i napisy mega piękne kolory jak prawdziwe