DLACZEGO DZIECI POWINNY CZYTAĆ KOMIKSY? – PRZYKŁADY

Warto podsuwać dzieciom komiksy? Przecież są mniej ambitne od książek! Naprawdę? Komiksy są nie tylko równie wartościowe co książki dziecięce, ale w wielu miejscach zdecydowanie je przewyższają. Opowiadam o tym podczas rozmowy, do której zostałam zaproszona przez Anitę Nogal z Baja Book. Przy okazji pokazujemy przykłady doskonałych, polskich (!) komiksów dla przedszkolaków i szkolniaków. Podaję też miejsce, w którym znajdziecie najświeższe, profesjonalnie podane informacje o wartościowych komiksach dla dzieci. I ponad 20 komiksów zrecenzowanych przez mojego syna.

Na zdjęciu tytułowym widzicie list ok. pięcioletniej Klary do autorów MISIA ZBYSIA pokazywanego w video.

Po tym jak pokazałam tę rozmowę na Faceboku, zadaliście mi sporo pytań o komiksy dla dzieci od próśb o polecenie tytułów w zależności od wieku, po komiksy na konkretne tematy,  a nawet czy mogę zrobić przegląd komiksów dla dzieci dostępnych na naszym rynku. Zapisałam te wszystkie pytania i postaram się w miarę czasu im „sprostać” – zwłaszcza przeglądowi.

zabawkator_piotr_nowacki_komiksy

Jednak pamiętajcie, że to co mam do powiedzenia o komiksach, jest komentarzem wielbicielki dziecięcego komiksu i Mamy dzieci czytających komiksy, ale nadal amatorki – wbrew temu co powiedziała o mnie przemiła prowadząca Anita z Baja Book.

Za to mogę Wam już teraz podać najlepsze miejsce w polskim internecie, gdzie znajdziecie kompletną wiedzę i masę wartościowych tytułów komiksów oraz picturebooków, które warto podsunąć dzieciom. To miejsce na Facebooku to SĄ KOMIKSY DLA DZIECI, a w sieci TUTAJ: DYBUK. SĄ KOMIKSY DLA DZIECI
Oba te miejsca prowadzi prawdziwy znawca, do którego sama zwracam się z pytaniami komiksowymi – MACIEJ GIERSZEWSKI. Koniecznie tam zajrzyjcie, Maciej ma wspaniałe „czucie” i wielką wrażliwość na książkę dziecięcą, czerpię od niego garściami i Wam polecam.

Mam też dla Was przykłady ponad 20 komiksów dla różnego wieku opisanych z pozycji ich czytelnika, mojego syna – Aleksego z bloga „Książki na czacie”, który opisywał te tytułu kiedy miał 12-15 lat – KOMIKSY DLA DZIECI, OKIEM DZIECKA.

To teraz już mogę zaprosić Was na rozmowę, jest dość długa, za co przepraszam – myślałam, że będą cięcia. Było bez prób, longiem, na żywioł. Będzie miło jeśli się do mnie przyzwyczaicie, bo po wielkiej ankiecie na FB zdecydowałam, że tak – od przyszłego roku Zabawkatora uzupełni kanał na YT.

2 komentarze do “DLACZEGO DZIECI POWINNY CZYTAĆ KOMIKSY? – PRZYKŁADY

  1. Nie wiedziałam nawet, że są takie komiksy dla dzieci. Nawet kiedyś planowałam kupić, ale widziałam tylko jakieś badziewne z bajek dla dzieci tv co ich i tak dzieciaki za dużo oglądają. Kupiłam kilka Tytusów teraz są takie duże jak blok w sztywnych okłądkach bo sama kiedyś od brata czytałam, ale nie zainteresowały syna. Dzięki za filmik, trochę długi, ale dowiedziałam się dużo i chyba spróbuję coś z tego wybrać na Mikołajki.
    Pozdrawiam.

  2. Aniu, ogromnie miło mi się zrobiło, gdy przeczytałem tych kilka miłych zdań o swoich działaniach.
    Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.