PATRONAT ZABAWKATORA: Dziś dwa zestawy dla cztero- i pięciolatków, a w każdym karty do zabaw przy użyciu flamastra suchościeralnego (w zestawie) i książka z zadaniami. Wszystko w ładnym opakowaniu ze sznurkową rączką. Kiedy je fotografowałam Klara zapytała czemu robię zdjęcia na dworze. Bo z taką porą roku kojarzą mi się tego rodzaju zabawki – jest zimno, ale nie śnieżnie, nie biało, tylko ciemno_po_obiedzie. I tak bardzo nie chce się wyjść na wieczorny spacer. Za to można zawinąć się z dzieckiem w kocyk na kanapie i powiedzieć: „No co? Przecież bawimy się kreatywnie i rozwijająco, uczymy, rączki ćwiczymy, nie możemy teraz wstać i iść w noc, prawda?”.
WIEK: 4-5 lat
CENA: 34,90 pudełkowa, od w przeglądarce cen pod postem od 21,99 zł (Aros coraz częściej nie jest najtańszy)
DLA KOGO: przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam, bardzo lubię tę serię
Pudła znajdziecie m.in. tutaj: STO ZABAW Z ROBOTEM ELIOTEM, STO ZABAW Z KRÓLIKIEM KAZIKIEM
ZABAWKI KREATYWNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW 4 I 5 LAT
Oba pudła mają te same rozmiary i pasują do innych tytułów z tej serii: 21,5 x 15 x 4 cm. Mają sznurkowe rączki i wyglądają tak ładnie, że można je wręczać bez opakowań. Tak, wiem, ja też na święta jednak wszystko będę pakowała w złote gwiazdki. W środku znajdziecie 30 dwustronnych kart w formacie ok. 20 x 11,5 cm, suchościeralny czarny flamaster i kolorową książkę z zabawami (format 14 x 20,5 cm).
Bardzo podoba mi się wstęp do książki, w który możemy przeczytać o możliwościach cztero- i pięciolatków. Lubię gdy autorzy pochylają się nad rodzicami i nie tylko wręczają im pomocne zabawki, ale jeszcze wyjaśniają dlaczego akurat taka forma, takie tematy i taki poziom trudności. To ważne kiedy zabawka wzbogaca nie tylko dziecko, ale też rodziców. Mamy tu dwie treściowe strony podpowiedzi na co zwracać uwagę i na jakim etapie rozwoju są mniej więcej 4 i 5-letnie dzieci.
Mądrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie do zabaw bohaterów. Podczas rozwiązywania zadań dziecko będzie czuło się trochę jak w książce, gdzie może pomagać głównej postaci, np. Królikowi Kazikowi w uporządkowaniu kwiatów, lub w pracach między grządkami. To naprawdę zwiększa zaangażowanie, kiedy maluch dostaje przewodnika, zabawka zostaje w pewien sposób ożywiona. Maluch czuje się odpowiedzialny za swojego nowego znajomego, który wita się z nim na początki książeczki i zaprasza do zabawy.
Równie cenne co zdobywanie wiedzy, czy konkretnych umiejętności (np. szeregowanie, rozpoznawanie liter) jest ćwiczenie grafomotoryczne co doskonale umożliwiają karty i flamaster – dziecko może wiele razy ścierać i poprawiać błąd, czy to, co mu nie odpowiada, np. krzywa linia.
Szata graficzna – jak zwykle w tych seria – bardzo dobra.
100 ZABAW Z ROBOTEM ELIOTEM
ILUSTRACJE DANKA FUKOWSKA
AUTORKI: BOŻENA DYBOWSKA, ANNA GRABEK
100 ZABAW Z KRÓLIKIEM KAZIKIEM
ILUSTRACJE DANKA FUKOWSKA
AUTORKI: BOŻENA DYBOWSKA, ANNA GRABEK
Od ilu lat?
Te tutaj 4-5 lat.
Kapitan Nauka jest świetny! Na razie miałam do czynienia tylko z zagadkami logicznymi, ale rozglądam się już za grami i zestawami zabaw.