STO ZABAW Z ROBOTEM ELIOTEM LUB KRÓLIKIEM KAZIKIEM – KAPITAN NAUKA

PATRONAT ZABAWKATORA: Dziś dwa zestawy dla cztero- i pięciolatków, a w każdym karty do zabaw przy użyciu flamastra suchościeralnego (w zestawie) i książka z zadaniami. Wszystko w ładnym opakowaniu ze sznurkową rączką. Kiedy je fotografowałam Klara zapytała czemu robię zdjęcia na dworze. Bo z taką porą roku kojarzą mi się tego rodzaju zabawki – jest zimno, ale nie śnieżnie, nie biało, tylko ciemno_po_obiedzie. I tak bardzo nie chce się wyjść na wieczorny spacer. Za to można zawinąć się z dzieckiem w kocyk na kanapie i powiedzieć: „No co? Przecież bawimy się kreatywnie i rozwijająco, uczymy, rączki ćwiczymy, nie możemy teraz wstać i iść w noc, prawda?”.

WIEK: 4-5 lat
CENA: 34,90 pudełkowa, od w przeglądarce cen pod postem od 21,99 zł (Aros coraz częściej nie jest najtańszy)
DLA KOGO: przedszkolaki
OCENA: zdecydowanie polecam, bardzo lubię tę serię

Pudła znajdziecie m.in. tutaj: STO ZABAW Z ROBOTEM ELIOTEM, STO ZABAW Z KRÓLIKIEM KAZIKIEM

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_1

ZABAWKI KREATYWNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW 4 I 5 LAT

Oba pudła mają te same rozmiary i pasują do innych tytułów z tej serii: 21,5 x 15 x 4 cm. Mają sznurkowe rączki i wyglądają tak ładnie, że można je wręczać bez opakowań. Tak, wiem, ja też na święta jednak wszystko będę pakowała w złote gwiazdki. W środku znajdziecie 30 dwustronnych kart w formacie ok. 20 x 11,5 cm, suchościeralny czarny flamaster i kolorową książkę z zabawami (format 14 x 20,5 cm).

Bardzo podoba mi się wstęp do książki, w który możemy przeczytać o możliwościach cztero- i pięciolatków. Lubię gdy autorzy pochylają się nad rodzicami i nie tylko wręczają im pomocne zabawki, ale jeszcze wyjaśniają dlaczego akurat taka forma, takie tematy i taki poziom trudności. To ważne kiedy zabawka wzbogaca nie tylko dziecko, ale też rodziców. Mamy tu dwie treściowe strony podpowiedzi na co zwracać uwagę i na jakim etapie rozwoju są mniej więcej 4 i 5-letnie dzieci.

Mądrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie do zabaw bohaterów. Podczas rozwiązywania zadań dziecko będzie czuło się trochę jak w książce, gdzie może pomagać głównej postaci, np. Królikowi Kazikowi w uporządkowaniu kwiatów, lub w pracach między grządkami. To naprawdę zwiększa zaangażowanie, kiedy maluch dostaje przewodnika, zabawka zostaje w pewien sposób ożywiona. Maluch czuje się  odpowiedzialny za swojego nowego znajomego, który wita się z nim na początki książeczki i zaprasza do zabawy.

Równie cenne co zdobywanie wiedzy, czy konkretnych umiejętności (np. szeregowanie, rozpoznawanie liter) jest ćwiczenie grafomotoryczne co doskonale umożliwiają karty i flamaster – dziecko może wiele razy ścierać i poprawiać błąd, czy to, co mu nie odpowiada, np. krzywa linia.

Szata graficzna – jak zwykle w tych seria – bardzo dobra.

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_4

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_5

100 ZABAW Z ROBOTEM ELIOTEM
ILUSTRACJE DANKA FUKOWSKA
AUTORKI: BOŻENA DYBOWSKA, ANNA GRABEK

 

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_3

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_10

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_13

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_11

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_12

100 ZABAW Z KRÓLIKIEM KAZIKIEM
ILUSTRACJE DANKA FUKOWSKA
AUTORKI: BOŻENA DYBOWSKA, ANNA GRABEK

 

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_2

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_6

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_7

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_8

zabawkator_zabawy_dla_przedszkolakow_9

3 komentarze do “STO ZABAW Z ROBOTEM ELIOTEM LUB KRÓLIKIEM KAZIKIEM – KAPITAN NAUKA

  1. Kapitan Nauka jest świetny! Na razie miałam do czynienia tylko z zagadkami logicznymi, ale rozglądam się już za grami i zestawami zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.