PRZEWODNIKI I SŁOWNIKI DLA DZIECI – KARTONOWE

Szukacie pierwszych przewodników dla swoich maluchów? Właśnie je dla Was znalazłam. Nie ma za co. Przewodniki i słowniki dla dzieci. Kartonowe, barwne, z zaokrąglonymi rogami, w wygodnym formacie. W dodatku w kilku językach. W serii „Kontynenty” obok polskiej znajdziecie angielską i niemiecką wersję językową. W przewodnikach po polskich miastach macie podpisy w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Tyle dobra w takich małych książeczka!

Przewodniki i słowniki dla dzieci, kartonowe, Ania Oka

 

SŁOWNIKI DLA DZIECI – KARTONÓWKI

Pisałam o tym nie raz, ale powtórzę w razie gdybyście trafili do mnie po raz pierwszy. Od kilku lat trwa ewolucja kartonówek, czyli książeczek z twardymi kartkami, które traktowane są jako tytuły dla maluchów do trzeciego roku życia. Tymczasem coraz więcej kartonówek to propozycje zdecydowanie dla dzieci 3+. Jak choćby dzisiejsze przewodniki–słowniki.

Po co robić kartonowe książki dla starszych dzieci? Czy to ma sens? Ogromny. Takie książki są znacznie trwalsze. To, że czytelnik przestał traktować lektury jako gryzaki, nie znaczy, że finezyjnie i z wyczuciem przewraca kartki, siedząc z książką na bujanym fotelu. Książki w rękach trzylatków są tak samo narażone na przygody jak w przypadku mniejszych dzieci.

Książka kartonowa jest też wygodniejsza w użyciu z powodu sztywności kartek i łatwości przekładania stron. Wyglądają atrakcyjnie i solidnie. No i wytrzymuje wielokrotne zaczytywanie, co jest ważne w wieku, w którym dzieci proszą o przeczytanie tej samej opowieści 18 razy z rzędu.

 

Słowniki dla dzieci, strony kartonowe, Ania Oka

 

SŁOWNIKI DLA DZIECI – KONTYNENTY
tekst: Thaska, ilustracje: Piotr Nowacki, wydawnictwo: Thaska
16 kartonowych stron, format 15 × 15 cm, cena okładkowa: 24,50,
(w wyszukiwarce cen pod zdjęciami od 14 zł)

W serii mamy sześć tytułów, czyli kontynentów składających się na Ziemię: Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Australia, Azja i Europa. Kontynenty poznajemy poprzez ich mieszkańców, czyli zwierzaki, które żyją na danych szerokościach geograficznych. Każdy z nich opisany jest krótko, dosłownie w trzech zdaniach. Ale zadania te są kolejno tłumaczone na dwa dodatkowe języki: angielski i niemiecki.

Proste, barwne ilustracje Piotra Nowackiego skupią uwagę dzieci, gdy rodzice będą czytali teksty w trzech wersjach, oswajając maluchy z melodiami języków obcych.

Na kontynentach jest wesoło i ciekawie, dużo się dzieje (ekspresyjne ilustracje). Nie da się ukryć, że książki najlepiej wyglądają razem, z ich pięknymi, kolorowymi szczytami i numerkami. Bardzo ładnie zaprojektowana i wydana seria. Jak najbardziej prezentowa, zwłaszcza, jeśli chcemy obdarować polskim akcentem dzieci anglo- ub niemieckojęzyczne.

Piotra Nowackiego znacie pewnie z serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, ale też ze świetnego komiksu „W koronie. Nie mam miejsca jak dąb” >> KLIK.

Na drugiej okładce każdej części znajdziemy mapę ze strzałką wskazującą, które miejsce odwiedzamy w danym tomie.

Przewodniki dla dzieci, świat, Ania Oka

AFRYKA

AMERYKA POŁUDNIOWA

AMERYKA PÓŁNOCNA

AUSTRALIA

AZJA

EUROPA

 

 

PRZEWODNIKI DLA DZIECI – POLSKA
ilustracje: Robert Romanowicz, wydawnictwo: Tashka,
16 kartonowych stron, format: 14 × 11 cm, cena okładkowa: 18,50 zł,
(wyszukiwarce cen pod zdjęciami od 10,70 zł)

Robert Romanowicz pokazuje nam pięć miast Polski: Warszawę, Zakopane, Wrocław, Kazimierz Dolny i Kraków. W książkach nie znajdziemy opisów, a jedynie podpisy i ilustracje pokazujące najbardziej znane miejsca prezentowanych aglomeracji. Tyle że każdy podpis jest w czterech językach: polskim, angielskim, niemiecki i hiszpańskim.

Poza cudnymi ilustracjami Roberta Romanowicza – najbardziej charakterystycznego ilustratora Tashki –przyciągającym uwagę pomysłem jest Super Królik. Dodanie stałego bohatera, w dodatku dowcipnego, wręcz wpychającego się w kolejne kadry, zwiększa szanse na zainteresowanie maluchów przewodnikami. Powiedzmy sobie szczerze, który dwu-, czy nawet czterolatek z zapartym tchem będzie oglądał Pałac Kultury i Nauki, Rotundę, Kolumnę Zygmunta III Wazy czy sejm? Ale jeśli Super Królik przeleci nad budynkiem gubiąc dokumenty albo będzie dokarmiał rzeźbę Złotej Kaczki, to maluch z przyjemnością rzuci okiem, co też wyprawia jego długouchy bohater.

Zwróćcie uwagę na to, że w przewodnikach pokazane są znane miejsca, ale też atrakcje dla dzieci.

Ponieważ seria przedstawia polskie miasta, będzie doskonałym upominkiem/pamiątką z Polski dla małych gości anglo-, niemiecko- lub hiszpańskojęzycznych.

ZAKOPANE

KAZIMIERZ DOLNY

WROCŁAW

WARSZAWA

KRAKÓW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.