LOOWI MIX – ZABAWA I TERAPIA PROSTO ZE SŁOIKA

Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, dlaczego Loowi Mix są moim zdaniem najlepszym wyborem dla dzieci pod kątem rozwoju umiejętności ścisłych i projektowych. Że klocki te zostały uznane za pomoc terapeutyczną i są do niej wykorzystywane. I że nie trzeba już kupować wielkiego pudła na początek, bo klocki.edu.pl wprowadziło nowość – nieduże i niedrogie zestawy w słoikach. No i pojawił się nowy, klockowy bohater, Loowik. Ach i mamy oczywiście specjalny rabat już z myślą o Gwiazdce.

Wkroczyły na rynek dwa lata temu i od razu zaczęły zdobywać sympatię dzieci, rodziców i ekspertów. Zdobyły też najważniejsze nagrody dla zabawki w Polsce. Myślałam wtedy, że klocki Loowi to coś nowego i świeżego i warto je czasem przypomnieć. Tymczasem okazało się, że klocki te doskonale się rozwijają. W ubiegłym roku urosły i wzbogaciły się o odmianę Big Loowi. Dziś na rynek wkroczyły specjalne ŁĄCZNIKI, które pozwoliły stworzyć najbardziej rozwijające zestawy Loowi Mix.

UWAGA! Wszystkie klocki Loowi, tablice MagPad – Dots, oraz Znikopisy LCD z najczulszą matrycą możecie do końca roku kupić z rabatem 10% na KLOCKI.EDU.PL wpisując hasło „ZABAWKATOR”.

KRÓTKI PRZEWODNIK PO OKRĄGŁYCH KLOCKACH

Dlaczego te klocki są tak wyjątkowe, możecie przeczytać w dwóch recenzjach (i obejrzeć, jak można je wykorzystać): LOOWI (klocki mniejsze) i BIG LOOWI (klocki większe).
Ale jeśli nie macie czasu tam zaglądać, a nie znacie tej zabawki, to hasłowo przypomnę, jakie ma znaczenie wprowadzenie jej do pokoju dziecka.

✅ Loowi są okrągłe, pozwalają na budowanie organicznych kształtów, co jest dość rzadkie w klockach.
✅ Mają proste, jednopunktowe łączenie, wydające charakterystyczne „klik”, dzięki czemu można z nich tworzyć całkowicie ruchome konstrukcje.
✅ To klocki konstrukcyjne (jeden model elementu), czyli najbardziej ambitne z klockowych wyzwań. Wspaniale rozwijają umiejętności ścisłe i projektowe: wyobraźnię przestrzenną, konstruowanie, znajomość zależności mechaniki i fizyki.
✅ Z powodu jednakowych kształtów i zróżnicowanych kolorów można je wykorzystywać do nauki matematyki jako liczmany! Sprawdzą się przy prostych działaniach, ciągach, szacowaniu itd.
✅ Są duże, co pozwala dziecku na szybkie zbudowanie konstrukcji imponującego rozmiaru. Nawet dziecko z deficytem koncentracji po kilku minutach pracy, może poczuć dumę z efektownego projektu i tym samym zmotywować się do dalszych starań.
✅ I mniejsze i większe klocki są na tyle duże, że można bez strachu przed zgubieniem małych elementów bawić się nimi na świeżym powietrzu – w ogrodzie, na tarasie, balkonie.
✅ Wspierają wzmacnianie i ćwiczenie dłoni, oraz sprawdzają się w ich terapiach.
✅ Do zestawów dołączone są ciekawe instrukcje, które pozwalają poznać możliwości klocków, ale też praca z nimi uczy maluch wykonywania zadania do końca.
✅ Wszystkie zestawy są sprzedawane w wygodnych, przejrzystych i wytrzymałych opakowaniach, nie ma więc kłopotu z przechowywaniem klocków.

MAMY TO! LOOWI MIX! ALE… O CO TYLE HAŁASU?

Wiecie już, że pokochałam klocki Loowi od pierwszego wejrzenia. Wiecie też, że od razu wymarzyłam sobie Big Loowi. Ale teraz dopiero czuję się w pełni usatysfakcjonowania, ponieważ Loowi Mix, to propozycja, która spełnia moje najbardziej wyśrubowane wymagania dotyczące zabawki dziecięcej. Dlaczego? Oto mieliśmy klocki o organicznym kształcie, z jednopunktowym, ruchomym sposobem łączenia i w dwóch wielkościach. Ale teraz mamy ŁĄCZNIKI, które pozwalają dziecku na wiele różnorodnych kombinacji podczas budowania!

Nasz mały inżynier nie tylko musi włożyć znacznie więcej kreacji, wyobraźni przestrzennej i projektowej w łącznie klocków. Musi też wnikliwiej przyjrzeć się prawom fizyki! Przecież ma do dyspozycji klocki większe, które są cięższe i mniejsze – lżejsze. Jak je połączyć, żeby dobrze wyważyć budowlę? Które będą niżej, które wyżej, co zrównoważyć, gdzie dociążyć itd. Tym samym zwykła zabawa klockami staje się praktycznym zajęciem edukacyjnym i rozwijającym.

Druga kwestia jest czysto budżetowa. Jeśli już mamy zestawy klocków jednej wielkości możemy dokupić z łącznikami i w ten sposób zwiększyć możliwości zabawy naszego dziecka.

METODA EDUKLOCKI – EDUKACYJNO TERAPEUTYCZNY PROJEKT TESTOWANY W PRZEDSZKOLACH

A teraz ciekawostka. Wiecie, że Tomasz Pałasz z klocki.edu.pl w oparciu o własne wieloletnie doświadczenie i przy współpracy ze specjalistami stworzył metodę EDUKLOCKI, która została wdrożona testowo do przedszkoli? A Loowi są w niej używane jako jedne z trzech rodzajów pomocy terapeutycznych? Jeśli nie znacie Tomasza Pałasza, to koniecznie zajrzyjcie do artykułu „JAK WYBRAĆ KLOCKI DLA DZIECKA”.

Jestem zachwycona tym programem! Od lat staram się promować wprowadzenie formy terapii przez zabawę w każdym domu. Pierwszy raz pisałam o tym w artykule dla Agory „Pobaw się, zamiast gnać do terapeuty”. Wierzę, że poprzez zabawę odpowiednio dobranymi zabawkami można zlikwidować wiele dziecięcych deficytów, co jest bardzo ważne w świecie, w którym blisko płowa maluchów w grupie czy uczniów w klasie ma orzeczenia o różnych trudnościach.

Nad czym można pracować z dzieckiem w programie EDUKLOCKI przy użyciu klocków Loowi? Poprzez zabawę wpływamy na rozwój:

Umiejętności fizycznych: sprawność manualna, zdolności motoryczne, rozwój mięśni dłoni i ramion ( nauka pisania i rozwijania zdolności artystycznych).
Umiejętności poznawczych: rozpoznawanie kształtów, kolorów, wzorów, liczenie, grupowanie (podstawy matematyki i mechaniki).
Umiejętności życiowych: kreatywność, wyobraźnia przestrzenna, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie (autoekspresja i rozwijanie pewności siebie).
Umiejętności społecznych: praca i współpraca w grupie, komunikacja, dzielenie się i wymiana doświadczeń (rozwój społeczny).

Konstruując z klocków Loowi dziecko rozwija lub poddaje terapii poprzez stymulację przede wszystkim aparat ruchowy (zwłaszcza palce, nadgarstki i dłonie) oraz wzrok (koordynację wzrokowo-ruchową, postrzeganie kształtów, tła, stosunków przestrzennych, całości, analizy i syntezy wzrokowej). I choć program został przygotowany pod kątem dzieci ze specjalnymi potrzebami, bardzo polecam Wam zabawy klockami dla wszystkich maluchów 3-6 lat.

Będę powtarzać do znudzenia: klocki, to najważniejsza zabawka w pokoju dziecka.

LOOWI, BIG LOOWI, LOOWI MIX – CO WYBRAĆ?

Przypuszczam, że jeśli jest to Wasz pierwszy kontakt z klockami Loowi, to możecie czuć się nieco zagubieni. Dlatego w tym akapicie artykułu postaram się wszystko uporządkować. Wszelkie dostępne rodzaje i zestawy tych klocków znajdziecie tu KLOCKI. I przypominam, że macie na nie rabat do końca roku 2019 z hasłem „ZABAWKATOR”. Jakie klocki Loowi znajdziecie na rynku?

LOOWI o średnicy 55 mm, które polecam dla dzieci od 4 roku życia.
BIG LOOWI o średnicy 75 mm, którymi mogą bawić się już 3-latki.
LOOWI MIX (nowość) zestawy, które zawierają klocki w dwóch rozmiarach i zestawy łączników pozwalające na budowanie z elementów o różnych średnicach. Od 4 lat.

Nowością są też mniejsze zestawy klocków w słoikach (na mniejszy prezent czy do wypróbowania). To ważne, bo ogromne zestawy, które można było kupić do tej pory kosztowały 200, 300 zł i tym samym nie były dostępne dla wszystkich:

LOOWI (55 mm) kupicie w zestawach 40 sztuk za 39,95 zł i 70 sztuk za 59,95 zł.
BIG LOOWI (75 mm) kupicie w słoiku 20 sztuk za 49,95 zł.

JEŚLI SZUKACIE DLA DZIECKA INNYCH POMOCY POMAGAJĄCYCH USPRAWNIĆ DŁONIE (MAŁĄ MOTORYKĘ) I WESPRZEĆ EDUKACJĘ,
to polecam mój ukochany ZNIKOPIS LCD.

Przestawienie dziecka z tabletu na ten ZNIKOPIS z wyjątkowo czułą matrycą łatwe nie jest, ale udaje się. Korzyści są niesamowite: pobudzenia mózgu do pracy, rozrysowanie dłoni (przygotowanie do pisania), pobudzenie kreacji, wprowadzenie do domu ekologii itd. Zajrzyjcie koniecznie, bo ta klasyczna zabawka z nowoczesną matrycą, to coś, czego sama się nie spodziewałam, a nawet mój 19-letni student ma swoją (tylko większą i z dorosłym designem).

Komentarz do “LOOWI MIX – ZABAWA I TERAPIA PROSTO ZE SŁOIKA

  1. Wyglądają super, ale trochę się boję, że nie zaskoczą u nas… Na przykład tak chwalone przez wszystkich Incastro moim synom nie podeszły w ogóle. Bawią się Lego (zwykłym i Duplo), klockami drewnianymi, Plus Plusami i mini waflami Marioinexu. Jak myślisz, jakie są szanse, że spodobałyby im się Loowi? Może lepsze byłyby Montino? Chociażby dla portfela 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.