FORTNITE. 5 NAJLEPSZYCH PREZENTÓW DLA GRACZA

A co, jeśli mamy do obdarowania na Gwiazdkę, urodziny czy inną okazję zagorzałego wielbiciela Fortnite – czyli wielosezonowej gry online, która zawładnęła współczesnymi młodszymi i starszymi nastolatkami (choć wiem, że wśród dorosłych też ma wielu zwolenników)? Dziś przychodzę z podpowiedzią prezentów dla fortnitemaniaków. Jest to kolekcja – i tu was zaskoczę – papierowa z wydawnictwa Insignis, w której znajdziecie książki, podręcznik do rysunku i kalendarz. Możecie je obejrzeć video na LIVE.

Z pozycji rodzica powiem tak: Fortnite „w papierze” to genialne posunięcie, ponieważ na chwilę odciągnie gracza od ekranu, a przyciągnie do książki! Sami powiedzcie, czy może być lepszy skutek uboczny prezentu (według dorosłych)?

Skąd w ogóle pomysł na to, by zagorzałym graczom zamiast powiedzmy „Monopolu” albo puzzli wręczyć podręczniki do Fortnite? Bo mamy wtedy pewność, że będzie to trafiony prezent. Prezent, który obdarowanego ucieszy i najzwyczajniej mu się przyda. Prezent, którym powiemy: może nie rozumiem do końca twojego świata, twojej fascynacji grą, twoich zainteresowań, ale szanuję je i chętnie poznam. Daj mi szansę. Przejrzyjmy książkę, opowiedz mi o tym, a potem może spróbuję zagrać?


O tym, dlaczego tak ważne jest poznanie świata online, w którym jest nasze dziecko, mówiłam na LIVE ale też na WEBINARZE dla Google i Szkoły z klasą.

CO TO JEST FORTNITE? Bo może jeszcze nie wiesz, albo do tej pory nie interesowała cię to. W skrócie: jest to gra online, dostępna darmowo, ale z możliwością mikropłatności. Czyli nie płacimy za grę, jednak w jej „środku” możemy znaleźć różne wirtualne drobiazgi do dokupienia, żeby zwiększyć atrakcyjność rozgrywek. Większość gier tego typu tak działa, dlatego warto temat przepracować z dzieckiem i ustalić, czy ma korzystać tylko z tego, co jest dostępne bezpłatnie, czy też może sobie czasem coś kupić. W Fortnite można grać solo lub drużynowo. Gra jest polecana od 13 lat, ale wielu jej zawodników zaczyna zabawę w wieku 10+

Wszystkie tytuły z dzisiejszego przeglądu wydało wydawnictwo Insignis, a znajdziecie je tu: KSIĄŻKI I KALENDARZ FORTNITE.

OFICJALNY PRZEWODNIK FORTNITE. STROJE
188 stron, twarda oprawa, pełen kolor

Podtytuł „Twoje ulubione stroje z Battle Royale”. To najgrubszy tytuł z dzisiejszego przeglądu. Zawiera przegląd strojów i akcesoriów ze wszystkich siedmiu sezonów gry. Na ilustracjach zobaczymy zestawy z krótkimi, zabawnymi opisami i rubryczkami „fakt” z których można dowiedzieć się dodatkowych ciekawostek. Między rozkładówkami ze strojami są zestawiania gadżetów np. „narzędzia pracy”, „zabezpieczone tyły”. Na końcu książki zebrano FAQ, czyli „Wszystko, co musisz wiedzieć o fortnit’owych strojach i innych kosmetycznych przedmiotach.

FORTNITE. OFICJALNY DZIENNIK BOJOWY
92 strony, twarda oprawa, pełen kolor

Podtytuł to „Twój codzienny rejestr Battle Royale”. No więc jest to coś w rodzaju dzienniczka gracza, choć tak tego lepiej nie określać, bo nie brzmi wystarczająco poważnie. W Dzienniku Bojowym można zapisywać wszystkie statystyki, co pozwala na śledzenia własnych postępów w grze. Takie notatki można wykorzystać tez do stworzenia strategii – sprawdzenia, jakie działania przynoszą sukces, a co doprowadziło do porażek. Poza miejscami na uporządkowane zapiski jest też zachęta do własnej twórczości: projektowania stroju, broni, planowania ruchów w grze.

OFICJALNY PRZEWODNIK FORTNITE. JAK PRZETRWAĆ BATTLE ROYALE
112 stron, twarda oprawa, pełen kolor

Podtytuł to „Dominuj w Battle Royale”. Fortnite to wprawdzie wielosezonowa gra, która cały czas się rozwija, ale podobno są w niej elementy, które warto opanować. I ten tytuł właśnie nimi się zajmuje. Wśród rozdziałów znajdziecie kluczowe miejsca, jak przetrwać burzę, taktyki przetrwania, przewodnik po broni, taktyki zespołowe, taktyki walki, wtapianie się w otoczenie itd. Na końcu książki jest też ciekawostka – rozdział „Prawda czy fałsz” w którym można sprawdzić, czy porady z Internetu są prawdziwe, czy to tylko wymyślone przez kogoś mity. Tytuł jest dla tych graczy, którzy chcą się rozwijać i walczyć szybciej i mądrzej zarówno solo jak i w grupie.

OFICJALNY PRZEWODNIK FORTNITE. JAK RYSOWAĆ
112 stron, oprawa miękka, czarno-biały druk

Podtytuł to „Ponad 30 strojów, pojazdów, broni… I to jeszcze nie wszystko”. Ooo, takie książki to ja bardzo lubię. I kiedy moja kilkulatka zainteresowała się mangą (jej brat, Aleksy nałogowo czyta i kolekcjonuje), to mimo że była za mała na lekturę zaczęłyśmy oglądać klasyczne filmy. Kupiłam jej wtedy – a właściwie ciocia przywiozła z londyńskiej księgarni, bo u nas nie było nic fajnego – książki do rysowania mangi. Bo mam taką zasadę, że staram się wyłapywać fascynacje moich dzieci i szybciutko je… wykorzystywać. Jeśli więc macie wielbiciela Fortnite, to może pomożecie mu rozbudzić zainteresowanie rysunkiem? Może ćwiczyć ucząc się rysowania swoich ulubionych postaci, strojów, gadżetów. Kto wie, może potem sam zacznie projektować własnych bohaterów, stylizacje i scenerie? A następnie sięgnie po inne tematy? Tyle marzeń rodzica, a tymczasem sprawdźmy, co znajdziecie w książce: najbardziej odjazdowe pojazdy w grze; 16 kultowych strojów; 8 budzących respekt broni; przewodnik rysownika; okiem rysownika. To mi się podoba. 

FORTNITE. OFICJALNY KALENDARZ 2020
12 MIESIĘCY, ŚCIENNY, FORMAT 30 x 61 cm

Kalendarz ścienny w podłużnym formacie. Każda rozkładówka to jeden miesiąc. Po lewej stronie mamy postać z gry, po prawej dni miesiąca (data, nazwa dnia tygodnia) i miejsce na wpisanie planów. Dni tygodnia roboczego mają białe paseczki, weekendy są żółte. Po zużyciu kalendarza, można odciąć lewy pasek i uzyskać 12 plakatów z gry.Wszystkie tytuły z dzisiejszego przeglądu wydało wydawnictwo Insignis, a znajdziecie je tu: KSIĄŻKI I KALENDARZ FORTNITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.