KREATYWNE UKŁADANKI – DREWNIANE KLOCKI MODUŁOWE MALBLO ECO

Jeszcze jestem pod wrażeniem magnetycznych pojazdów MalBlo (i Waszych ich recenzji), a już zdążyłam się zachwycić nową propozycją firmy Malik. Kreatywne układanki, czyli klocki modułowe to przede wszystkim piękne wzornictwo, innowacyjny sposób obrotowego łączenia i dziesiątki możliwości konstrukcyjnych. MalBlo Eco można kupić wybierając w zestawach MEGA lub MAŁYCH i w kilkunastu różnych tematach. Dziś potestujemy je na przykładzie dużego zestawu Moto i trzech małych z serii Animal.

Wszystkie dostępne zestawy znajdziecie na stronie MALBLO.
A teraz idziemy bawić się w ogrodzie, zapraszam.

KREATYWNE UKŁADANKI OD PRZEDSZKOLAKA DO SZKOLNIAKA

Założenie zabawki jest całkowicie klasyczne. Mamy drewniane elementy, częściowo barwione częściowo lakierowane (bezpieczne produkty) i możemy z nich układać według instrukcji, lub własnych pomysłów. Elementy są bardzo zróżnicowane pod względem kształtów i wielkości (jest niewiele jednakowych klocków w zestawie), co bardzo uatrakcyjnia projektowanie własnych konstrukcji. Nie ma tu baterii, dźwięku, światełek, za to nowym rozwiązaniem jest punktowy, ruchomy sposób łączeń. CUDO!

Wszystkie klocki z serii łączą się ze sobą. To znaczy, że można dowolnie mieszać i zestawy powiększając kolekcję tworząc coraz ciekawsze kreatywne układanki.  

🍀 Piękne, klasyczne wzornictwo (lite drewno lakierowane lub malowane). Zestawy skomponowane kolorystycznie. Zwróćcie uwagę na detale. Zobaczcie na zdjęciach choćby zawartość niebiesko-biało-czerwonego pudła Moto. Wygląda jak zabawka z designerskich pokoików dziecięcych pokazywanych w modnych magazynach.   

🍀 Świetna tematyka klocków: zwierzęta, pojazdy, dinozaury. To się zawsze sprawdza i jest uniwersalne.  

🍀 Zabawa wymaga intensywnej pracy dłońmi – precyzji, koordynacji ręka-oko, siły nacisku. To znaczy, że bawiąc się dziecko ćwiczy małą motorykę i przygotowuje ręce do rysowania i pisania.

🍀 Wszystkie klocki łączą się ze sobą również między zestawami. Dzięki czemu dokupując drugie pudełko „powiększamy” zabawkę, zapewniając małemu budowniczemu więcej możliwości konstrukcyjnych.

🍀 Specjalny system łączeń zapewnia dodatkowe atrakcje, czyli możliwość kręcenia elementami (co urozmaica zabawę, bo np. dinuś ma ruchome nogi) oraz ciekawy efekt dźwiękowy, jakby zgrzytanie.   

🍀 O rozbudzaniu kreatywności chyba nawet nie muszę pisać. Sama z przyjemnością sprawdzałam, co można zbudować, ile klocków utrzyma konstrukcja z najcięższych (malowanych elementów) i jaką najdłuższą zabawkę między zestawową uda mi się zbudować. Co ciekawe do testów przyłączył się Aleksy (młody dorosły) i jeszcze marudził, że nie mamy zestawu z gorylem.

🍀 Te klocki są świetne również dla dzieci, które… nie lubią budować. Za to wolą zabawy narracyjne. Tu, żeby pobawić się zwierzakiem, maluch musi go najpierw zbudować. Czyli zabawka zachęca go do podjęcie wyzwania konstrukcyjnego!

Dla jakiego wieku są kreatywne układanki Eco Malblo? Producent proponuje od 3 lat mniejsze zestawy, od 4 lat większe. Klocki są z jednej strony łatwe, bo wymagają łączenia tylko w jednym punkcie. Z drugiej strony są wymagające, bo można z nimi ćwiczyć czytanie planów, czyli budowanie z instrukcji. W dodatku potrzeba precyzji i siły by je złączyć. Dlatego myślę, że będą dobre nawet dla dzieci z pierwszej klasy szkoły.

Kreatywne układanki klocki modułowe Ania Oka
Kreatywne układanki Mal Blo - Ania Oka

JAKIE MAMY ZESTAWY KLOCKÓW MALBLO ECO?

Jeśli chodzi o wielkości, to tak naprawdę mamy dwa rodzaje małe i mega. Zestawy mega są tematyczne i odpowiadają wielkością czterem małym zestawom. W dużych zestawach mamy tematy Moto, Animal 1, Animal 2 i Dino. Na pewno zestawy Animal można kupić również w postaci małych pudełek pojedynczych. Co to znaczy? Że na przykład Animal 1 zawiera 4 małe zestawy, w tym np. Dodo, który może zobaczyć na dzisiejszych zdjęciach.

Co zawiera przykładowy MAŁY zestaw? Mały zestaw mieści się w czerwonym pudełku, które wysuwa się z tekturowej osłonki z nadrukiem. Wygląda to bardzo elegancko, ale może niecierpliwić dziecko. Producent najwyraźniej to przewidział, ponieważ dodał do zestawów woreczki do przechowywania i przenoszenia klocków. W pudełkach znajdziecie 12 elementów, w tym po dwa duże malowane i kilka dodatkowych w kolorze naturalnego drewna, lub z niewielkimi grafikami np. zębów, oczu. Każdy zestaw to 7 figurek do złożenia (plus możliwość tworzenia własnych konstrukcji). Cena firmowa zestawu to 69,90 zł.

Co zwiera przykładowy MEGA zestaw? Na zdjęciach możecie zobaczyć Moto, zapakowane w duże, tekturowe pudełko z rączką. Znajdziecie w nim 36 elementów (zapakowanych w piankową otulinę, by się nie niszczyły), instrukcję do 30 układanek i 24 karty z pojazdami. W każdym zestawie mamy barwione i naturalne (jedynie lakierowane) elementy. Wszystko jest pięknie skomponowane kolorystycznie. Motywem przewodnim zestawu Moto jest niebieski z bielą i czerwienią. Cena firmowa mega zestawu to 279,90 zł.

Kreatywne układanki Ania Oka Zabawkator Mal Blo

ZAGLĄDAMY DO MAŁYCH ZESTAWÓW?

Małe zestawy są dobre na próbę. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy ten rodzaj układanki i łączeń będzie pasował naszemu budowniczemu, to warto zacząć od małego opakowania. Mam dla Was podpowiedź praktyczną. Jeśli spodobał Wam się jakiś MEGA zestaw, ale z rozsądku najpierw chcecie kupić MAŁY, to wybierzcie MAŁY, którego nie ma w dużym. Czy na przykład jeśli marzy wam się zestaw MEGA Animal 2, to na próbę nie kupujcie MAŁEGO Komo, bo on jest w tym dużym i wam się później zdubluje. Rzućmy okiem na trzy pudełka. Zwróćcie uwagę na to, jak duże są elementy – można się nimi bawić w ogrodzie, bez większej obawy o zgubienie.

KLOCKI DREWNIANE DODO 7 W 1

kreatywne układanki
kreatywne układanki klocki drewniane Ania Oka
kreatywne układanki

KLOCKI DREWNIANE KOMO 7 W 1

kreatywne układanki Mal Blo
kreatywne układanki Ania Oka foto

KLOCKI DREWNIANE SEPO 7 W 1

Jeśli szukacie równie ciekawych zabawek modułowych dla dzieci, to polecam moje odkrycie ubiegłego roku i zabawkę, która zdobyła nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku – SAMOCHODY MAGNETYCZNE MALBLO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.