DLACZEGO? KIEDY? JAK? – DLA FANA STRAŻAKÓW!

PATRONAT ZABAWKATORA: Prawie każde dziecko przechodzi fazę fana strażaków. Tak, dziewczynki też uwielbiają biegać i udawać dźwięki syreny oraz wyobrażać sobie siebie w roli bohaterek. Dlatego wiadomo, że dobra książka o straży pożarnej zawsze przyciągnie czytelników, a jeśli jest to w dodatku książka z okienkami, to mamy gwarantowany bestseller. Zdradzę jeszcze, że w każdym egzemplarzu „Prawdziwych strażaków” jest ogromny plakat!

UWAGA! W czasie przedsprzedaży, która właśnie ruszyła, działa kod rabatowy SAM10. Daje on -20 % na NOWOŚCI i wszystkie książki wydawnictwa. Tytuły z rabatem znajdziecie w Wydawnictwo Sam

fana strażaków
fana strażaków

KONKRETY I CIEKAWOSTKI DLA FANA STRAŻAKÓW

Dlaczego kocham tę serię (i to nie tylko ja w naszym domu) to opowiem Wam, kiedy ukaże się część, na którą najbardziej czekam. Ale dziś przypomnę ogólne zalety „Dlaczego? Kiedy? Jak?” oraz te, które wyróżniają tytuł o strażakach.

🚒 Wszystkie książki z tej popularnonaukowej serii są doskonale przygotowane merytorycznie, w oparciu o konsultacje z ekspertami i sprawdzone „w boju” czyli poprzez liczne wydania. Poza merytoryką ważne są też ilustracje: przejrzyste ale atrakcyjne dla dzieci, równie dopilnowane pod względem merytorycznym (np. zgodność z bezpiecznymi zachowaniami).

🚒 Świetna jakość, jeśli chodzi o wydanie. Tytuł z grzbietem pod którym kryje się sprężyna, gwarantuje wygodne użytkowanie i długą trwałość książki.

🚒 Zachwyciło mnie to, jak w tym wypadku forma idealnie podkreśla treść. Wiecie o co chodzi? Strażak to zawód w ruchu a do tego zawód, który jest bardzo mocno związany z małą i dużą architekturą. Czyli z budowlami pełnymi okien, zamknięć, elementów na różnych poziomach wysokości. I w tym wypadku książka z okienkami DOSŁOWNIE to pokazuje. Otwierane okienka to nie tylko miejsce na ukryte ciekawostki, ale często dosłownie okna, części budynków, zmiana wysokości ilustracji. Czyli forma książki wiernie pokazuje jej treść. Bez okienek nie byłaby możliwa taka dynamika tych informacji (a umówmy się, praca strażaków jest wyjątkowo dynamiczna).

🚒 A teraz kilka słów o drugiej kwestii, która jest naprawdę genialna dla fana strażaków. Ta książka to PRAWDZIWY obraz tego zawodu. Pisałam o podobnej zalecie przy pierwszym tomie serii – „Prawdziwe księżniczki”. Z tych treści czytelnik dowie się, jak naprawdę wygląda bycie strażakiem i na czym w realnym świecie polega praca tego cichego bohatera. Bo umówmy się, w bajkach i książkach o strażakach, obraz tego zawodu (czy powołania) jest nieco romantyzowany. Jak wygląda to w „Prawdziwych strażakach”? Zapraszam do kolejnej części artykułu.

fana strażaków
fana strażaków

CO ZNAJDZIECIE W KSIĄŻCE „PRAWDZIWI STRAŻACY”?

Przede wszystkim jest to kompletny i bardzo szczegółowy obraz zawodu pokazany od ogółu do szczegółu. Czyli od tego, po co w ogóle nam są strażacy, aż po szczegóły stroju. Mamy tu też dużo informacji, które bardzo rzadko się pojawiają. Wiedzieliście na przykład, że po akcji ratunkowej trzeba posprzątać? I kto się tym zajmuje? Albo, co to jest „pluton gaśniczy”? Czy na całym świecie działa straż i czy jej zadania wszędzie wyglądają tak samo: na przykład czym się różni praca strażaka w Australii, gdzie są ogromne pożary lasów, od pracy strażaka w Nowym Jorku, w którym mamy zagrożenie pożarowe w drapaczach chmur? Myśleliście kiedyś o tym? Ja dopiero teraz zaczęłam się zastanawiać. Przecież do gaszenia lasów i do gaszenia wieżowców są potrzebna inne procedury, umiejętności i sprzęt! Wow, to jest niesamowicie ciekawe! Albo takie zagadnienie: czym zajmuje się strażak poza gaszeniem pożarów? Są to wypadki samochodowe, pożary samolotów i innych maszyn, akcje specjalistyczne jak na przykład katastrofy ekologiczne lub naturalne. A to tylko przykłady fascynujących informacji, które znajdziecie w tej książce.

Co jeszcze spodoba się czytelnikom? Strona „Jak zostać strażakiem?” i wielki, naprawdę DUŻY plakat (format A2) z najważniejszymi pojazdami straży.

A teraz będzie konkretnie. Rozdziały, które znalazły się w książce to: „Czym zajmuje się Straż Pożarna?”, „Jak wygląda dzień w remizie?”, „Jakie wyposażenie jest potrzebne do akcji?”, Jak wygląda pluton gaśniczy?”, „Jak się gasi pożar?”, „Kto sprząta po akcji gaśniczej?”, „Gdzie naprawia się wyposażenie?”, „Jak działa centrum powiadamiania ratunkowego?”, „W czym jeszcze pomocna jest straż pożarna?”, „Czy straż pożarna działa także w innych krajach?”, „Jak zachować się w nagłym wypadku?” i „Jak zostać strażakiem?”.

Sami widzicie, że po przeczytaniu „Prawdziwych strażaków” każdy czytelnik stanie się znawcą tego zawodu. Od razu uprzedzam, że skutkiem ubocznym lektury na pewno będą niekończące się, ale za to bardzo profesjonalne, zabawy w Straż Pożarną.

fana strażaków

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ SERIA „DLACZEGO? KIEDY? JAK?” TO KONIECZNIE ZAJRZYJCIE DO JEJ PIERWSZEJ CZĘŚCI „PRAWDZIWE KSIĘŻNICZKI”.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_6727-1024x683.jpg

🟩 Wpis powstał przy współpracy z wydawnictwem Sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.