SPRAWDZONE ZABAWKI NA PREZENTY OD FIRMY MALIK

W dzisiejszym artykule pokażę Wam nowości, które dostałam od firmy Malik. Jak to możliwe, żeby to były sprawdzone zabawki, skoro mam je krótko? Ponieważ znam tę serię od roku i przyznam, że nadal jestem pod ich wrażeniem. Zwłaszcza po pojawianiu się wersji Delux mojej ulubionej zabawki modułowej – pojazdów Malblo do projektowania i konstruowania. Natomiast klocki drewniane Malblo Eco z oryginalnym, ruchomym systemem łączeń to nadal jedna z najładniejszych zabawek ostatnich lat!

Jaką najważniejszą zaletę mają zabawki, które Wam dziś pokazuję? Przede wszystkim łączą trzy typy zabawy. Biorąc je w ręce dziecko najpierw bawi się konstrukcyjnie (budowa z instrukcji), potem kreatywnie (budowa własnych pomysłów) a następnie narracyjnie, ponieważ podczas składania powstają prawdziwe, wytrzymałe zabawki! To znaczy, że zabawa nie tylko jest wszechstronnie rozwijająca, ale też absorbująca dziecko na długo (to lubimy najbardziej 🙂 ).

A teraz zapraszam już na szczegółową prezentację nowości – jeśli wolicie formę video,
zajrzyjcie na przedświąteczny LIVE.

KLOCKI MAGNETYCZNE MALBLO DELUX

Proste, tematyczne zestawy Malblo pokazywałam Wam rok temu i uznałam za najciekawszą zabawkę mijającego sezonu. Dziś wracam do Was z nowością z serii i nie ukrywam, że jestem jeszcze bardziej zachwycona, ponieważ – jak mogliście zobaczyć podczas tegorocznych live’ów – Malblo przez cały rok dostawało świetne recenzje od Was i Waszych dzieci, czyli najważniejszych jurorów zabawkowych.

Dlaczego chcę pokazać nowe zestawy? Czym się różnią od wcześniejszych? Przede wszystkim wielkością każde pudło to 7 kompletnych maszyn, czyli 21 elementów! Wyobrażacie sobie, ile daje to możliwych kombinacji? Po drugie zestawy są mieszane, co oznacza, że w jednym mam kilka motywów np. straż, policja, samolot itd. Po trzecie – i to Wam się bardzo spodoba – w pudle są trzy napędy pull-back (naciągnij i jedź), czyli można budować pojazdy z napędem. Ależ to uatrakcyjnia późniejszą zabawę!

Dlatego mimo, że zestawy Delux są dwukrotnie droższe niż monotematyczne, to uważam, że są wersją bardziej ekonomiczną. Oszczędzamy trochę pieniędzy, ale przede wszystkim mamy kilka tematów przy jednym zakupie.

CO WYRÓŻNIA POJAZDY MALBLO DO SKŁADANIA?

🚗 Modułowość i oryginalny system łączenia. Modułowość pozwala korzystać z zestawu, jak z klocków i jednocześnie rozwijać umiejętności projektowe, konstrukcyjne. Łącznie typu pióro i wpust wzbogacone o magnes umożliwia bezproblemowe budowanie zabawek, a jednocześnie rozwija myślenie techniczne.

🚗 Zdecydowanie lepiej jest bawić się zestawami do składania, niż gotowymi pojazdami. Dlaczego? Ponieważ można samodzielnie zaprojektować i stworzyć swoją maszynę – a który automianiak o tym nie marzy?

🚗 Połączenie wzmocnione siłą magnesu pozwala na samodzielną zabawę dziecku już od 3 roku życia. Magnes sprawia, że łączenie elementów jest bardzo łatwe, a jednocześnie magnes i system pióro-wpust tak mocno scalają zabawkę, że nie rozpadnie się ona nawet podczas intensywnej zabawy.

🚗 Jakość elementów jest naprawdę bardzo wysoka. Wytrzymałe tworzywo sztuczne jest odporne na uderzenia/ zderzenia/ upadki pojazdów. A łączenie „nie luzuje” się po kilku miesiącach intensywnych zabaw.

🚗 Zestaw to układanka przestrzenna, klocki i pojazdy w jednym pudełku. Dzięki temu inwestując raz, dajemy dziecku możliwość zabawy konstrukcyjnej, kreatywnej i narracyjnej!

🚗 To wspaniale zaprojektowana zabawka. Wszystkie elementy (również z innych zestawów z całej serii) są do siebie idealnie dopasowane – ten sam przekrój w miejscu łączenia, który sprawia, że możemy wszystko ze sobą dowolnie spinać.

POLECAM TEŻ ZESTAWY TEMATYCZNE MALBLO
– SPRAWDZONE ZABAWKI

Poza nowymi pudłami zawierającymi części różnych maszyn, są też zestawy tematyczne, które już pokazywałam na blogu – możecie je dokładnie obejrzeć w tym artykule: MAGNETYCZNE SAMOCHODY DO SKŁADANIA. Każdy taki zestaw to trzy auta, czyli łącznie 12 części: „Pojazdy budowlane”, „Pojazdy policyjne”, „Pojazdy wyścigowe”, „Pojazdy strażackie”, „Pojazdy kosmiczne”, „Pociągi i lokomotywy”.

KLOCKI DREWNIANE MALBLO ECO

Nie ukrywam, że klocki modułowa Malblo Eco pokochałam najpierw „okiem”. To wzornictwo nawiązuje do najpiękniejszych zabawek, jakie miałam okazję oglądać we Francji i w Niemczech na wystawach designu. Dopiero potem zaczęłam się nimi bawić i analizować walory rozwijające i zalety nowego (dla mnie) systemu łączeń*.

*Wiem, że możecie mieć dość mojego ciągłego pisania o systemach łączeń, ale jako dziecko wychowane na klockach i dorosły budowlaniec z wykształcenia, muszę się z Wami dzielić takimi obserwacjami. Im więcej technicznych ciekawostek w zabawkach dziecka, tym silniej rozwijają się w nim talenty inżynieryjne. Spójrzcie na to tak: jeśli trzylatkowi podsuniecie 3 – 4 rodzaj klocków, z różnymi możliwościami budowania i łączenia to opanuje więcej technik, niż wtedy, gdy będziecie dawać mu do zabawy wyłącznie jeden rodzaj (np. najpopularniejsze Duplo).

Jeśli chodzi o zestawy klocków, to mamy do wybory trzy Mega i 8 małych. Wszystkie są ze sobą kompatybilne. Na dzisiejszych zdjęciach możecie zobaczyć zestaw Mega Animal i mały Komo.

CO WYRÓŻNIA KLOCKI DREWNIANE?

🦖 Wyjątkowe wzornictwo – piękna kolorystyka ale też zróżnicowane kształty klocków. Zwróćcie uwagę na to, że jest to zabawka modułowa a nie typowe klocki. Czyli dziecko buduje, ale ma do dyspozycji wiele niespotykanych i niepowtarzalnych kształtów, co urozmaica zabawę ale też zwiększa poziom trudności.

🦖 Przyjazny materiał: drewno oraz bezpieczne farby i lakiery.

🦖 Nietypowy system łączenia umożliwiający ruch – przekręcanie klocków względem siebie. To oznacza, że dziecko bawiące się zbudowanym przez siebie zwierzakiem może na przykład przekręcić jego głowę, ogon, nogi. W dodatku klocki wydadzą wtedy charakterystyczny odgłos!

🦖 Budowanie wymaga intensywnej i precyzyjnej pracy dłońmi, co doskonale ćwiczy małą motorykę (czyli przygotowuje dziecko choćby do nauki pisania).

🦖 To zabawka, która spodoba się wszystkim, łącznie z babcią i dziadkiem. Mamy tu klasyczne drewniane klocki ale zaprojektowane w nowoczesny sposób tak, że spodobają się nawet dzieciom przyzwyczajonym do technologicznych zabawek. Jeśli macie z tym problem, to Malblo Eco mogą zapewnić Wam wielki powrót klocków do dziecięcych łask.

POLECAM INNE ZESTAWY MALBLO ECO
– SPRAWDZONE ZABAWKI

Na blogu możecie dokładnie obejrzeć na zdjęciach zestawy: duży Mega Moto, i trzy małe Sepo, Komo, Dodo. Małe zestawy to 12 elementów plus woreczek a duże to 36 elementów, instrukcje i przepiękne karty. Zestawy te możecie zobaczyć w artykule KREATYWNE UKŁADANKI, MODUŁOWE KLOCKI MALBLO, jak widzicie znam je już wiele miesięcy i dlatego z czystym sumieniem polecam jako sprawdzone zabawki.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ ZABAWKI (bo niestety nie wszędzie)?


Zestawy do artykułu dostałam od firmy MALIK na której stronie możecie znaleźć wszystkie propozycje z serii. Pozostałe sklepy partnerskie to: Pati i Max Poznań, Czas Zabawy, Kimland Kraków, Pan Zabawka Rzeszów.

🟩 Wpis powstał przy współpracy z firmą Malik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.