MASZ 5 POWODÓW, ABY GRAĆ W MEMORY DLA DZIECI

Jedna z najprostszych i jednocześnie najbardziej rozwijających gier – memory. O korzyściach płynących z tej zabawki, piszę na przykładzie memory dla dzieci „Ssaki” z serii „Świat wokół nas”. To PATRONAT ZABAWKATORA, z którego jestem szczególnie dumna, ponieważ cenię każde pudło z tego przyrodniczego cyklu. Dlaczego? Bo jest to edukacja przez zabawę, dotycząca gatunków fauny i flory z najbliższej nam, polskiej, przyrody. 

Memory znajdziecie tutaj: SSAKI >> KLIK

5 powodów aby grać w memory dla dzieci

5 POWODÓW DO ZABAW MEMORY

  1. Jak każda gra oparta na rywalizacji, memory pomaga wzmocnić się emocjonalnie. Dziecko oswaja uczucie radości z wygranej (wygrywać też trzeba umieć z klasą) i klęski, smutku, czy nawet złości w przypadku przegranej. Kiedy Klara miała iść do szkoły jako sześciolatka, pani wydająca opinię dała nam wskazanie „wzmocnić ją emocjonalnie”. Zapytałam: „Ale jak to zrobić?”. „Poprzez granie, w którym pozwala jej pani… przegrać”.
  2. Gra – ponieważ można się w nią bawić w dwie, lub więcej osób – rozwija umiejętności społeczne. W tym kluczowe u maluchów przestrzeganie zasad, ale też cierpliwość czekania na swoją kolej.
  3. Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. To największa zaleta gier typu memory. Dlatego zawsze szczególnie gorąco polecam ją maluszkom, uczniom, ale też seniorom. Dlaczego już maluszkom? A wiedzieliście, że im lepsza pamięć, tym lepiej dziecko… raczkuje? Jest sporo takich zależności, ale to temat na inny artykuł.
  4. Ten rodzaj zabawy poprawia refleks, małą motorykę, koordynację ręka–oko.
  5. Dzięki temu, że gry memory nie mają wymagających skupienia zasad, nie trzeba też poznawać instrukcji, są IDEALNĄ grą dla wszystkich grup wiekowych i na każdą sytuację. Sprawdzą się na placu zabaw, wyjeździe, u lekarza, czy podczas wizyty u dziadków. Ponieważ wystarczy wyjąć pudełko, powiedzieć graczom w jednym zdaniu, na czym polega zabawa, i już można grać.

Memory dla dzieci, Ania Oka, Zabawkator

MEMORY DLA DZIECI – SSAKI

Czterdzieści żetonów, czyli 20 gatunków zwierząt z naszej, polskiej fauny. To zawartość kolejnego pudła pełnego przyrodniczej edukacji od „Świat wokół nas”. Pudło jest rozmiaru 16 × 16 × 4 cm, czyli dokładnie takiego samego jak poprzednie z tej serii. Każdy kafelek ma wielkości 5 × 5 cm. Znajduje się na nim zdjęcie ssaka i podpis.

Partnerem merytorycznym projektu jest POLSKIE TOWARZYSTWO OCHRONY PRZYRODY SALAMANDRA, które na rzecz ochrony polskiej przyrody działa od 1993 roku.

Inne gry z serii: KWIATY POLNEDRZEWAOWADYPTAKIGRZYBYRYBY I WYWIAD Z AUTORKĄ GIER KASIĄ JACOBSON.  Po kliknięciu w linki, znajdziecie szczegółowe recenzje i zdjęcia.

Memory dla dzieci, Ania Oka, Zabawkator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.