NOWOŚCI Z CZYTAJĄCYM DŁUGOPISEM ALBIK

Puzzle, które mówią i to na nie byle jaki temat, bo o kosmosie? Szopka płaska jak kartka A4, ale na święta rozkładająca się w piękny POP-UP, opowiadająca o tym, co wiąże się z Bożym Narodzeniem, ale też grająca kolędy czy przeprowadzająca świąteczny quiz? No i jeszcze niewielkie kartonówki mówiące o najbardziej fascynujących dzieci zawodach, jak weterynarz czy śmieciarz. To wszystko znajdziecie w naszej ukochanej serii z mówiącym długopisem Albikiem. Zajrzyjcie do artykułu, a jeśli wolicie oglądać, to zerknijcie na LIVE.

Jeśli nie znacie systemu z czytającym długopisem Albik, to koniecznie zajrzyjcie do moich dwóch poprzednich artykułów, gdzie nie tylko szczegółowo wyjaśniam działanie Albika i korzyści, jakie wnosi do rozwoju, zabawy i edukacji dziecka, ale też pokazuję bestsellerowe książki z tej serii: KLIK i KLIK. Tymczasem w skrócie działanie długopisu, który czyta książki można wyjaśnić tak:

Albik to długopis, który po przyłożeniu do ilustracji lub tekstu czyta go. Może opowiadać, śpiewać, tłumaczyć, recytować, zadawać zagadki. Można kupić sam długopis, długopis w zestawie z książką, książki i puzzle. Wszystkie produkty z Albikiem możecie podejrzeć tu: KLIK

Mówiące długopisy są wielkim wsparciem edukacji i będą w przyszłości szeroko stosowane do nauki, zabawy, tłumaczeń. Albik jest moim ulubionym urządzeniem tego typu dostępnym w Polsce. Jest tak z dwóch powodów. Ma bardzo dobry odtwarzacz, dzięki czemu dźwięk jest głośny (można to regulować) i wyraźny – to szczególnie ważne, gdy z Albikiem uczymy się języka angielskiego. Druga sprawa to liczba haseł. Książki z tej serii mają zakodowanych najwięcej dźwięków i teksów, co oznacza, że dziecko spędzi przy nich naprawdę dużo czasu. Ważne jest również to, że seria cały czas się rozwija. Czyli jeśli zainwestujecie w długopis, nie musicie się martwić, że przyda się tylko przy kilku tytułach, bo wciąż wychodzą nowe.

Już przechodzimy do przeglądu nowości, ale zwrócicie jeszcze uwagę na jedną, ważną rzecz. Materiały do Albika są nagrane jak słuchowiska. Nie ograniczają się do suchego lektora. Mamy tu dźwięki przyrody, muzykę, wierszyki, dialogi na różne głosy. CUDO.

Jak działa długopis możecie zobaczyć na tym nagraniu:

https://www.facebook.com/zabawkator/videos/1217573775117882/

NOWOŚĆ ZAWODY I CZYTAJĄCY DŁUGOPIS W AKCJI

Rodzina mniejszych kartonówek do czytania z Albikiem ma w tej chwili cztery tytuły. Czym charakteryzują się te książeczki? Przede wszystkim są dla młodszych dzieci – producent poleca je od 5 lat, ja bym powiedziała, że od 4. Niech Was nie zmyli wielkość. Każdy tytuł to prawie 5000 zakodowanych dźwięków i tekstów. Proste ilustracje, przyjazna kolorystyka, masa informacji i ciekawostek podzielonych na poziom podstawowy (dla młodszych) i dodatkowy (dla wnikliwych lub starszych). Są dźwięki, dialogi i quziy, zupełnie jak w częściach Albika dla starszych dzieci.

ZAWODY: STRAŻACY. INTERAKTYWNA MÓWIĄCA KSIĄŻKA

Z tej części dowiemy się wszystkiego o życiu zawodowym strażaków. Na czym polega ich praca, co może się w niej wydarzyć, jak nazywają się samochody, budynki, ubranie powiązane ze strażą, jakie jest wyposażenie. Do tego jest element rysu historycznego i wiele ciekawostek dotyczących zadań strażaków (w końcu nie zajmują się wyłącznie gaszeniem pożarów). Ważne, że dziecko dowie się przy okazji w jakich sytuacjach może skorzystać z pomocy tej bohaterskiej grupy zawodowej.


ZAWODY: WETERYNARZE. INTERAKTYWNA MÓWIĄCA KSIĄŻKA

Jest taki moment w życiu połowy dziewczynek (i części chłopców, nie wiem skąd te różnice), że marzy o zostaniu weterynarzem. Dzięki tej książce dzieci podejrzą zadania i sposób pracy zwierzęcych lekarzy. Jakich narzędzi potrzebują i kogo przyjmują w swoich gabinetach. Podczas lektury nasz kilkulatek dowie się też, jaki ważny obowiązek czeka go, jeśli dostanie swojego pupila – regularne wizyty u weterynarza.


ZAWODY: ŚMIECIARZE. INTERAKTYWNA MÓWIĄCA KSIĄŻKA

No dobrze, gdy dorastamy rzadko kiedy chcemy zajmować się wywózką śmieci. Ale po pierwsze jest to jeden z najważniejszy w życiu społecznym zawód umożliwiający nam normalne życie. A po drugie: coś jest w tych śmieciarach, że każdy chłopiec ( i część dziewczyn, np. ja 35 lat temu) chce mieć taki samochód w swojej zabawkowej kolekcji. Z tej części czytelnik dowiaduje się, jak wygląda dzień pracy śmieciarza (albo noc) na czym polegają jego zadania, ale też jak jego działania są dla nas wszystkich ważne. Są tu też wskazówki, w jaki można dbać o środowisko.


ZAWODY: LEKARZE. INTERAKTYWNA MÓWIĄCA KSIĄŻKA

Kolejny wymarzony zawód połowy przedszkolaków. Jeśli dobrze pamiętam z dzieciństwa, to głównym powodem, dla którego planowałam zostać lekarzem był… stetoskop. Z tej książeczki najmłodsi dowiedzą się na czym, poza noszeniem stetoskopu, polega praca lekarza i rozszyfrują nazwy i zadania różnych badań, np. RTG. Zobaczą też czym zajmują się poszczególni specjaliści, o czym świadczą objawy chorób i skąd się biorą. Na pewno jest to tytuł, który pomoże oswoić wizytę w przychodni.


PUZZLE WSZECHŚWIAT

Przyznam, że nigdy w życiu nie widziałam takiej zabawki dla dzieci! Puzzle, które można usłyszeć. Zestaw składa się ze 100 elementów, a obrazek jest średniej trudności, bo ma wiele dość rozpoznawalnych szczegółów. Szacowany wiek to 5 – 12 lat, a czas 20 – 30 minut. Moim zdaniem jako sama układanka puzzle sprawdzą się u dzieci 5 – 8 lat, ale już z treścią zdecydowanie zainteresują też starszych.

„Wszechświat” to nie tylko świetna propozycja dla dzieci zafascynowanych kosmosem, ale też tych, które puzzli… nie lubią. Tak, ponieważ w tym wypadku mają ogromną motywację do ułożenia obrazka. Po pracy czeka je przecież wspaniała nagroda – zabawa z czytającym długopisem! Na ilustracji znajdziemy zakodowanych 300 dźwięków i tekstów. Wszystkie dotyczą planet, gwiazd, kosmicznych obiektów i związanych z tym wynalazków. W puzzlach, tak jak w książkach, są informacje podstawowe i szczegółowe oraz quziy.


A NA ŚWIĘTA: BETLEJEM – INTERAKTYWNA SZOPKA 3D

To akurat raczej wznowienie niż nowość, bo „Betlejem” można było kupić w ubiegłym roku, ale się wyprzedało. Co ciekawe ten oryginalny pop-up ma zakodowanych 300 (!) dźwięków i tekstów! W tym historie dotyczące Bożego Narodzenie i KOLĘDY. Posłuchamy z dzieckiem o Betlejem, narodzinach Jezusa, o pochodzeniu polskich tradycji związanych z tym świętem, znaczeniu symboli biblijnych, o darach Trzech Królów. Tak, są tu dialogi, muzyka, informacje podstawowe i dodatkowe, oraz tradycyjnie już quziy. To chyba najciekawsza domowa szopka, jaką widziałam. A po świętach składa się na płasko do rozmiaru kartki A4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.