NAJLEPSZA ZABAWKA 2017 – ETAP PIERWSZY

Zgłoś produkt w akcji konsumenckiej – zdecyduj jaka będzie najlepsza zabawka roku 2017 Zabawkator.pl i sięgnij po jedną z 7 nagród dla siebie! Wystarczy, że wybierzesz najlepszą zabawkę z pokazanych na Zabawkatorze w 2017 roku, podasz swój typ i wpiszesz w komentarzu jaki prezent chciałbyś dostać. Mam dla Ciebie króliczka Alilo i 6 pudeł kultowych klocków: Kooglo, Loowi, oraz Incastro. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej zabawki, możesz wziąć udział dwa razy! Szczegóły w artykule.

 

Zabawka roku 2017, najlepsza jakośćZabawka roku 2017, najlepsza pomoc naukowaZabawka roku 2017, najlepsza zabawka ogrodowaZabawka roku 2017, wyróżnienie

 

 

ZABAWKA ROKU 2017 – JAKIE PREZENTY MAM DLA WAS?

Mam 7 zabawek wybranych z tych, które wzbudziły Wasze największe zainteresowanie. Możesz zobaczyć je na zdjęciach – jeśli chcesz się upewnić, czy to tę zabawkę masz wybrać na swoją nagrodę, kliknij w zdjęcie, a wszystkiego się o niej dowiesz.

Dla Was są: 2 pudła klocków magnetycznych Kooglo Basic Kolor, 2 kubełki klocków Loowi (1 pojazdy, 1 zwierzaki), 2 zestawy klocków Incastro (XL z woreczkiem) i interaktywny króliczek Alilo (kolor do wyboru).

 

Zabawka roku 2017

Zabawka roku 2017, Zabawkator

 

 

JAK ZAGŁOSOWAĆ I ZDOBYĆ PREZENT?

1️⃣➡️ Przeglądasz Zabawkatora i wybierasz od 1 do 3 zabawek (zabawek, gier, gadżetów – nie książek) pokazanych na nim w 2017 roku. (Głosy z innymi zabawkami niż z 2017 nie będą brane pod uwagę).

2️⃣➡️ W komentarzu pod TYM ARTYKUŁEM piszesz swoje typy i podajesz, który z prezentów chciałbyś dostać.

3️⃣➡️ Podajemy typy do północy 10.01.2018 roku. Wtedy zamykam pierwszy etap wyboru Zabawki Roku.

 

 

Wyniki – kto otrzyma zabawki podam 19 stycznia po zamknięciu drugiego etapu wyboru. Drugi etap trwa od 13.01 do 17.01.2018 roku. Uwaga! Można brać udział w jednym etapie zabawy, ale można też w dwóch. Aby dwukrotnie zwiększyć swoją szansę na wygraną warto wziąć udział w obu etapach zabawy. Artykuł z głosowaniem i zabawą w drugim etapie ukaże się na blogu 13.01. O wszystkim będę Was na bieżąco informować.

 

 

 

 

NAJLEPSZE ZABAWKI Z POPRZEDNICH EDYCJI

Chcecie sobie przypomnieć jakie zabawki wybraliście w poprzednich trzech edycjach? Możecie zajrzeć tu: Zabawka Roku 2014 Zabawkator.pl >> KLIK, Zabawka Roku 2015 Zabawkator.pl >> KLIK, Zabawka Roku 2016 Zabawkator.pl >> KLIK.

🎨🖌 Medale do naszej akcji przygotowała ELA OLSZEWSKA.

 

Przypominam, że pomysłodawcą i organizatorem akcji konsumenckiej, w której wybierana jest najlepsza zabawka roku 2017 ZABAWKATOR.PL jestem ja, Ania Oka i blog Zabawkator, ale jurorami jesteście wyłącznie Wy, rodzice. Miłej zabawy! 

 

 

 

 

 

327 komentarze do “NAJLEPSZA ZABAWKA 2017 – ETAP PIERWSZY

 1. Według mnie i moich dzieciaczków najlepsza zabawka 2017 roku są klocki Obludarium, elektroniczne pióro „Czytaj z Albikiem” oraz gra z serii było sobie życie „Jedz, biegaj i rośnij”.
  Chetnie przygarnełabym klocki Loowi:)

  • Naszą ulubioną zabawką jest Mały Konstruktor i Gorący Ziemniak! lubimy też gry E-Motionz 😀

   • A z nagród przydałyby nam się klocki magnetyczne albo Incastro

 2. Głosuję na króliczka Alilo ( czerwony jest ekstra)

  • Te króliczki nie biorą udziału w Zabawce Roku, to nagrody, musisz przeczytać zasady zabawy 🙂
   Ania

   • Aniu głosuję na Albika za świetną i przyjazną grafikę, ciekawe informacje i szeroką tematykę, do tego uśmiechnięte, wesołe pióro, fajnie zaprojektowane. A króliczek Alilo wybieram na prezent jeśli mi się poszczęści.

 3. Najlepsze Brainboxy, zakochalismy się i przekazujemy nasza miłość dalej 😀
  I oczywiście gry Helvetiq: Forest i bandido 🙂
  Chętnie zapoznam się z klockami incastro 😀

 4. Lampka nocna kula Djeco Lila i Pupi
  Wybieram prezent króliczka Alilo

 5. Dla mnie objawieniem są klocki magnetyczne Kogloo. Są piękne, polskie i na pewno pozwalają na wymyślanie coraz to nowych zabaw. Moim zdaniem zasługują na nagrodę jako zabawka roku 🙂
  I taki tez prezent wymarzylam dla mojego synka.

 6. Dla mnie najbardziej kuszącą obecnie zabawką z propozycji z roku 2017 są klocki loowi. I właśnie te klocki chciałabym otrzymać.
  Dodam jeszcze, że w moim domu po przeczytanej recenzji pojawił się królik Alioli i uważam, że jest to cudowna zabawka.

 7. W planszówki często gramy i dlatego gry zakupy i gotowanie polecamy a chętnie przygarniemy klocki magnetyczne Kooglo Basic Kolor 🙂

 8. Według nas wygrywają klocki Obludarium – ulubione w moim domu i 3 przedszkolach, które w nie zaopatrzyłam 🙂

  • ach i gdybyśmy jakimś cudem mieli wygrać zabawkę, to chciałabym żeby to były klocki loowi zwierzaki, jako towarzystwo do naszych szalonych obludariostworów

 9. Gry Brainbox to zdecydowanie nasz numer jeden. Po pierwsze są źródłem świetnej zabawy dla całej rodziny, po drugie doskonale sprawdziły się u nas jako ćwiczenie koncentracji, po trzecie jakość wykonania jest bez zarzutu. A jako nagrodę nasza rodzinka chciałaby otrzymać klocki Incastro 🙂 Pozdrawiamy

 10. Dzień dobry, moim numerem jeden jest pióro Albik. W przyszłym roku mój pięciolatek na pewno go dostanie: jeśli nie na urodziny, to na gwiazdkę:) Numer dwa to gra Kapitana Nauka Gotowanie. Numer trzy to hodowla smoków. Gdyby nie Ania, to nie wiedziałabym, że coś takiego w ogóle istnieje:) A wybieramy Króliczka Alilo o dowolnym kolorze:)

 11. Wraz z Córcią głosujemy na:
  1.Klocki konstrukcyjne Loowi
  2.Króliki Sylvanian familes (najlepiej wraz z domkiem)
  3. AQUABEADS. Koraliki łączone wodą

  A w ramach ewentualnej nagrody wybieramy nasz typ nr 1 czyli Klocki konstrukcyjne Loowi

  Agnieszka Stępniak

 12. Razem z moją córeczką Judytką głosujemy na 2 zabawki, których jeszcze nie mamy, choć myślę, że stan ten nie potrwa długo: klocki Obludarium oraz klocki Loowi oraz jedną, która była mikołajkowym prezentem Judytki: gra edukacyjna Gotowanie (świetna, wiele wariantów gry, dobre wykonanie, ładna grafika). Wymarzoną nagrodą króliczek Alilo (różowy).

 13. Na zabawke roku nominujemy wraz z mym pierworodnym mowiace pioro Albik (ma razie mamy z atlasem swiata, teraz bedziemy polowac na atlas zwierzat :)), a jako nagrode chcielibysmy, dla drugorodnej kroliczka Alilo 🙂

 14. Dla mnie to zdecydowanie mówiące pióro z serii „Czytaj z Albikiem”. Świetna zabawka edukacyjna dla dużych i małych. Nie sposób się nią szybko znudzić. Mam i polecam!

 15. Przeglądając regularnie blog szczególnie zachwyciła mnie gra „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo”. Zapisałam ją na liście rzeczy, które zamierzam sprawić mojej córce 🙂
  Druga zabawka, którą chcę wyróżnić, to króliczki Sylvanian Families – za estetykę wykonania, czekoladowe uszy i za to, że można z ich udziałem tworzyć niesamowite opowieści, tak ważne w rozwoju dzieci.
  Muszę przyznać, że wybór był trudny, bo zabawki prezentowane na blogu są starannie dobrane i najchętniej zagłosowałabym na wszystkie, jak również wszystkie kupiła 🙂
  Byłoby bardzo miło otrzymać klocki magnetyczne Kooglo.

 16. Ludus maxikit zabawka roku. Z kolei nagroda klocki loowi

 17. Zapomniałem. Chętnie przygarnę dla córki klocki Kooglo 🙂

 18. zabawka roku musi isc z duchem czasu, dlatego Albik powinien wygrac 🙂
  najbardziej z moimi synami ucieszylibysmy sie z klockow incastro:)
  pozdrawiamy:)

 19. Naszym absolutnym faworytem są warzywa i owoce do krojenia marki Tidlo. Moja 2,5-letnia córka Łucja uwielbia gotować razem ze mną. Kiedy ja gotuję zupę, Łucyjka wyjmuje swoją micro kuchenkę oraz drewniane warzywa do krojenia i urządzamy wspólne gotowanie. Rośnie mi mała pani domu Wspomniane warzywa i owoce do krojenia uczą precyzji oraz samodzielnoscibw poslugiwaniu sie nożem a ponadto są wspaniałą zabawą dla dziecka, które lubi naśladować mamę albo gotującego tatę (u nas ta opcja nie wchodzi w grę).

  W konkursie jako nagrodę wybieramy króliczka Alilo.

 20. Naszym absolutnym faworytem są warzywa i owoce do krojenia marki Tidlo. Moja 2,5-letnia córka Łucja uwielbia gotować razem ze mną. Kiedy ja gotuję zupę, Łucyjka wyjmuje swoją micro kuchenkę oraz drewniane warzywa do krojenia i urządzamy wspólne gotowanie. Rośnie mi mała pani domu :-)Wspomniane warzywa i owoce do krojenia uczą precyzji oraz samodzielnoscibw poslugiwaniu sie nożem a ponadto są wspaniałą zabawą dla dziecka, które lubi naśladować mamę albo gotującego tatę (u nas ta opcja nie wchodzi w grę 😉 .

  W konkursie jako nagrodę wybieramy króliczka Alilo.

 21. Do zabawki roku nominuję klocki Genii, klocki MaxiKit Ludus, pióro elektroniczne Albik. Wymarzona nagroda króliczek Alilo.

 22. Zabawki roku według mnie i mojego synka to: Aqua Dragons, klocki Maxikit Ludus, pióro mówiące „Czytaj z Albikiem”. Chętnie wygralibyśmy klocki magnetyczne Kooglo Basic Kolor.

 23. Uwielbiamy z dziećmi gry Brain Box. Uczą moje pociechy spostrzegawczości, trenują pamięć, rozwijają wyobraźnię.
  Miło by nam było otrzymać drewniane klocki magnetyczne.

 24. Gry Bandido i Forest. Szał u 5-latków 🙂

  A przygarnelibyśmy klocko Incastro

 25. Ja oddaję głos na klocki Morphun za możliwości. Konstrukcyjne, edukacyjne, do zabawy. Genialne 🙂
  Chętnie zaopiekujemy się którymiś klockami.

 26. Ja i moje dzieci (3 letnia Gabrysia i 8 letni Kuba) wybraliśmy takie zabawki:
  1. Sylvian Families – króliczki, czyli zabawy tematyczne – super zabawa nawet dla mnie 🙂
  2. Czytaj z Albikiem, mówiący długopis (czytający) – my mamy „Mój pierwszy elementarz” córka zachwycona
  3. Była sobie ziemia. Zbuduj ekologiczne miasto – ostatnio ulubiona gra mojego syna.

  Prezent – interaktywny króliczek Alilo (czerwony)

 27. Według mnie najlepsze zabawki roku to: GRY ZUPA PO KANTOŃSKU I MAKEMAKI SUSHI oraz OBLUDARIUM.
  Jeśli takie szczęście uśmiechnie sie do mnie i wygram to chciałabym aby nagrodą były klocki loowi 😉

 28. Według naszej rodzinki na tytuł zabawki roku najbardziej zasługują:
  1. Klocki Maxikit Ludus
  2. Klocki Obludarium
  Obydwie propozycje są bardzo oryginalne, wspomagają rozwój zdolności motorycznych i przede wszystkim dają ogromne pole do popisu dla wyobraźni, a jest to dla nas jedno z podstawowych kryteriów przy wyborze zabawek dla synka.
  Na prezent wybieramy cudnego króliczka Alilo (klocków na razie mamy pod dostatkiem ;-)).

 29. A ja nominuje mówiące pióro „czytaj z Albikiem”, hodowle smoków Aqua Dragons i gry Brainbox 🙂 ale trudno było wybrać… A my przygarnelibysmy chętnie klocki Loowi 🙂 powodzenia 🙂

 30. Moją zabawką Roku 2017 są klocki konstrukcyjne LOOWI od edu.pl, jeszcze ich nie mam ale patrząc na opis i zdjęcia na ZABAWKATORZE jestem nimi zachwycona. Mają piękne kolory, są okrągłe, ruchome i najbardziej podoba mi się to, że można zrobić z nich wianek czy bransoletkę dla dziewczynki i robota dla chłopaka ( a mam w domu właśnie dwoje takich brzdąców) 🙂 Bardzo chętnie takie klocki przygarniemy 🙂
  Pozdrawiam gorąco wszystkich 🙂

 31. Według mnie zabawka roku 2017 powinno zostac Piòro-Albik lub Klocki Loowi.
  Jesli udaloby nam soe wygrac chcielibysmy klocki Loowi pojazdy 🙂

 32. Faworytem moim są bryły geometryczne otwierane z siatkami. Fantastyczna pomoc dydaktyczna oraz
  Drewniane klocki magnetyczne- genii
  Jak i klocki- obludarium !

  W naszym grupowym przedszkolnym świecie, chcielibyśmy gościć króliczka Alilo.

 33. Dla nas największy zachwyt sprawiły klocki magnetyczne Kooglo. W końcu budowle nie rozsypałyby się tak szybko, jak to się dzieje z naszymi tradycyjnymi klockami. Bardzo nam się spodobały i takie właśnie chcielibyśmy dostać.

 34. Naszymi faworytami są: pióro Albik i zestawy Sylvanian Families. Zachwyciła nas też kula – lampka Djeco i planujemy taką na urodziny tylko z baletnicą. Pozdrawiamy! Dzieci byłyby zachwycone króliczkiem Alilo ( mnie intrygują klocki Incasto ale musiałyby jeszcze troche poczekać aż maluchy podrosną)

 35. Trudna sprawa, ale udało nam się wyłonić naszych dwóch faworytów – po pierwsze „Aqua Dragons” czyli hodowla smoków morskich, która nas zwaliła z nóg. Fantastyczny pomysł dla każdego małego biologa i miłośnika stworzeń. Nie tylko pozwala maluchowi poczuć się za coś odpowiedzialnym, ale także uczy dbania o inne stworzenia i systematyczności. Naszym drugim zwycięzcą jest „Elektroniczne pióro Albik” seria książek „Czytaj z Albikiem”. Pomysłowe, zachęcające i na czasie. W dobie komputera i internetu jest to dobry sposób na znalezienie złotego środka i odciągnięcie latorośli od ekranu. Genialne jest to, że aktualizacje do pióra są darmowe, dzięki czemu współgra z każdą nową książką. Mądre i miłe dla portfela, bo jednak zabawka sporo kosztuje.

  A córka z chęcią przygarnęłaby króliczka Alilo 🙂

 36. Bardzo spodobały nam się klocki Obludarium oraz matrioszki-pingwiny Janod.
  Klocki – zupełnie inne i ciekawe, a matrioszki – które dziecko nie lubi wyjmować, pakować, zamykać, otwierać.. 🙂

  Idealnym prezentem byłyby dla nas klocki Kooglo 😉

 37. Moje typy to: 1) KLOCKI OBLUDARIUM (jeszcze nie mamy ale wzdychamy do nich) 2) Czytający długopis i mówiąca książka czyli Czytaj z Albikiem (mam dzięki Zabawkatorowi dla mojej 5 latki. genialna sprawa!) 3) Gryzaki sensoryczne Lanco z Hiszpanii (mam, oczywiści dzięki Zabawkatorowi;), dla mojej 4 miesięcznej córci Truskawkę Lanco- najlepsze gryzaki a poznałam jako matka 2 dzieci wiele gryzaków, ten jest idealny, wszystkie inne zostają daleko w tyle)

  Jeśli jakimś cudem wybrana zostałaby moja odpowiedź to wybieram…hmmm…hmmmm….no właśnie co wybrać coooooooo!!jak tu same cuda i z każdego tego cuda czuję że córka byłaby zadowolona! chyba klocki Loowi zwierzaki 🙂

 38. Moje typy to :
  – Brainbox – mamy i uwielbiamy
  – klocki Loowi – mamy je na naszej liście marzeń do spełnienia. Zakochałam się z nich od pierwszego zobaczenia!
  – Lampka nocna – kula od Djeco – coś pięknego!

  Gramy o klocki Loowi – może jakimś cudem uda nam się wejść w Nowy Rok spełniając choć jedno małe marzenie 😀

 39. Bardzo nam się spodobały GRY RODZINNE HELVETIQ. Dobre są na wyjazdy, ale w domu też często gramy.
  Chcielibyśmy pobudować coś z Incastro.

 40. Nasze typy to: klocki magnetyczne Kooglo, foremki do piasku w kształcie słynnych budowli od Hale oraz Obludarium.
  Za to wygrać chcielibyśmy najbardziej klocki Kooglo

 41. Zabawką roku powinny zostać klocki Obludarium za ich oryginalność, pobudzanie wyobraźni, wspomaganie kreatywności i mobilizowanie małych użytkowników do wychodzenia poza schemat.
  chętnie przygarnęłabym klocki Loowi gdyby to do mnie uśmiechnął się los.

 42. Mój głos w akcji „Zabawka Roku 2017 Zabawkator.pl” oddaję na:

  1. „Superquiz Stwory” Kapitan Nauka

  2. Otwierane bryły geometryczne 2D / 3D z siatkami Kabum

  3. Gra edukacyjna memory „Ssaki” z serii „Świat wokół nas”.

  Na ewentualny prezent wybieram pudełko klocków magnetycznych Kooglo Basic Kolor.

 43. Dla nas zabawka roku to klocki Loowi. U nas sprawdziły sie świetnie- potrafią zając dziecko na dłużej niż każde inne tradycyjne klocki. I częściej. I genialnie łączą w zabawie 6-łatkę i 12-łatkę. Konstruują razem.
  Chętnie sprobowalybysmy z klockami Incastro.

 44. najbardziej porwała mnie w tym roku hodowla smoków i klocki konstrukcyjne Loowi, które poznałam dzięki Zabawkatorowi Dziękuję! a w razie wygranej te drugie chętnie przytulę

 45. Głosuje na:
  – klocki obludarium
  – grę gotowanie
  – ting
  Dzięki Tobie Aniu wszystkie zabawki trafiły do naszego domu. Mama zadowolona ze dobrze sporzytkowala fundusze i ze super się razem bawimy !
  Dzięki

 46. glosuje na:
  – klocki obludarium
  – grę gotowanie
  – ting
  Dzięki Tobie Aniu wszystkie zabawki trafiły do naszego domu. Mama zadowolona ze dobrze sporzytkowala fundusze i ze super się razem bawimy !
  Wybieram klocki – bez różnicy kyore
  Dzięki

 47. 1. „Czytaj z Albikiem”
  2. Klocki Maxikit Ludus
  3. Klocki Obludarium
  Super byłoby dostać klocki Loowi

 48. Dla mnie bez wątpienia na nagrodę zasługują klocki konstrukcyjne Loowi, mówiące pióro „czytaj z Albikiem” i nocna lampką kula Djeco! Myślę, że niedługo Ci moi faworyci będą sukcesywnie pojawiać się w moim domu, w koncubjuz niedługo dzień dziecka i inne uroczystości, podobnie jak było w przypadku króliczka Alilo!
  Jeśli znajdę się wśród wygranych to córka ucieszy się z drewnianych klocków magnetycznych Kooglo.

 49. Dla nas jako rodziców jak i naszych 3,5 letnich bliźniaczek zabawką roku są klocki Morphun. Jesteśmy w nich zakochani, tak bardzo, że mamy już dwa duże zestawy: Junior i Gear phun. Dziewczynki uwielbiają też klocki magnetyczne, dlatego też taki prezent dla nich bym wybrała.

 50. Do tytułu zabawki roku 2017 nominuję klocki magnetyczne Kogloo (bo mi się przyśniły i myślałam, że je wymyśliłam patrząc na zmagania mojego synka z kolejką drewnianą na magnes i klockami duplo, chciałam opatentować, ale wpadłam na Twój blog i dowiedziałam się, że one już istnieją 🙂 )
  Oraz zabawkę-grę-pomoc edukacyjną czyli Memo. Ssaki. Świat wokół nas.
  Jako nagrodę chciałabym klocki Kogloo – nie zdążyłam ich wymyślić, ani opatentować, Mikołaj kupić też nie zdążył… Ale doceniam geniusz, wierzę w Polską firmę, więc lepszej nagrody nie mogę sobie wyobrazić

 51. Głosuję na klocki Spinaroos.
  Chętnie pobawilibysmy się klockami Loowi:)

 52. Głosuje na klocki Loowi i chętnie bym takie przygarnęła dla moich chłopców:)

 53. Klocki Loowi i Incastro to mój typ. Marzy mi sie, żeby w rączkach synka powstawały takie konstrukcje. Tata jest inżynierem dlatego myślę, że najbardziej ucieszyliby się z Incastro. A i ja pewnie też bym skorzystała bo mąż byłby częściej w domu, no i we troje moglibyśmy budować i budować i budować…

 54. Mój głos oddaję na :
  Seria „100 ZABAW” dla dzieci w wieku 3-6
  Gry BRAINBOX

  Bardzo chciałabym wygrać dla moich wnucząt klocki Loowi 🙂

 55. Dla mnie zabawka roku 2017 sa klocki Obludarium, gdy je tylko zobaczylam na blogu, od razu o nich zamarzylam, a potem kupilam. Sa swietne dla młodszych dzieciaczkow . Corcia zachwycona. Popularne klocki (nie bede pisac firmy) moga sie schowac:)

  Moim kolejnym marzeniem klockowym tym razem dla synka sa klocki LOOWI.

 56. Ciężka sprawa :)))
  Ja mam 3 typy:
  1.Klocki Kooglo ktore mojego synka oczarowaly
  2.Klocki drewniane magnetyczne Pojazdy Genui Vehicle 54 elementy.
  3.Pióro elektroniczne Albik

  W konkursie wybieram króliczka Alilo, które od dawna są naszym marzeniem :))) Oczywiście czerwony :)))

 57. Na zabawkę roku nominuję klocki magnetyczne Genii Creation pojazdy. Wiele możliwości, świetne magnesy. Dziś robiłyśmy z nich biżuterię. Jako prezent wybieram klocki Loowi zwierzaki.

 58. Moje typy to:
  1. klocki Loowi – zachwycająca różnorodność zastosowań i zabaw,
  2. gra Gathering the Garden Eeboo – rozwijająca, na pewno, ale także tak piękna, że chciałoby się ją już rozkładać i grać (taka cecha Eeboo, wiem, ale co ja poradzę, że lubię),
  3. gra karciana Bandido – za to granie do wspólnego celu, rzadko się to zdarza w grach.
  A jako, że gier i klocków u nas dostatek z racji mojego hopla na tym punkcie – wybieram króliczka Alilo dla odmiany 🙂

 59. Klocki losowi są super!!!! I oczywiście bym je wybrała jako nagrodę ☺

 60. Aniu a moim domu mieszka najlepsze „MAŁE JURY „ jakie tylko można sobie wymarzyć …
  Cała nasza zwariowana rodzinka jest pod ogromnym wrażeniem wszystkich zabawek, gier i gadżetów jakie zaprezentowałaś nam w 2017 roku …
  Wybór TRZECH NAJLEPSZYCH BYŁ BARDZO TRUDNY , jednakże WSPÓLNYMI SIŁAMI DOKONALIŚMY WYBORU 🙂

  Nasz numer 1 to …
  KLOCKI, ZABAWKA, UKŁADANKA 3D – OBLUDARIUM – od KLOCKI.EDU.PL
  Dlaczego ???
  Wszyscy wiemy ,że z gromadką dzieci w domu trzeba bardzo często iść na kompromis …
  Moim zdaniem najlepszą zabawką na świecie zarówno 20 lat temu jak i teraz zawsze będą KLOCKI … Moje córki natomiast nie wyobrażają sobie życia bez wszelkiego rodzaju zabawek narracyjnych . Obludarium TO WŁAŚNIE NASZ KOMPROMIS , KTÓRY ŁĄCZY W SOBIE WSZYSTKO CO CO KOCHAMY W ZABAWKACH … Czasami mówimy o kimś bądź o czymś co zapadło nam głęboko w pamięć „ŻE JEST INNE – WYJĄTKOWE „
  Moim skromnym zdaniem te klocki WŁAŚNIE TAKIE SĄ .
  Są solidne , ciekawe , zabawne , niespotykane – W zasadzie ciężko je opisać w kilku słowach 🙂
  Dla nas jako rodziny liczy się to ,że pozwalają bawić się w to co lubimy najbardziej …
  Można konstruować , budować , tworzyć , wymyślać a później bawić się swoimi własnymi stworzeniami w zabawy narracyjne . WIELOFUNKCYJNOŚĆ jest ogromną zaletą tych klocków ale jest jeszcze coś co sprawiło ,że nie mieliśmy wątpliwości ,że to właśnie ta zabawka powinna znaleźć się w trójce najlepszych zabawek Zabawkatora – WSPANIAŁY DESIGN oraz RUCHOME ELEMENTY to cechy , które sprawiają ŻE OBLUDARIUM NIE MA SOBIE RÓWNYCH A MOJE dzieci tak zwyczajnie CHCIAŁBY JE MIEĆ .

  Nasz numer 2 to …
  KRÓLIKI Z CZEKOLADOWYMI USZKAMI – ZABAWKI SYLVANIAN FAMILIES
  Wiem ,że ten wybór może zaskoczyć wiele osób , które nie znając TYCH FIGUREK myślą sobie „A CO TAKIEGO MAJĄ W SOBIE TE KRÓLICZKI …PRZECIEŻ TO ZWYKŁE FIGURKI „
  OJ …. I TU TE OSOBY SIĘ MYLĄ bo właśnie te maleńkie figurki mają w sobie właśnie to COŚ co wyróżnia je spośród wielu innych … To coś co sprawia ,że kupując jedną figurkę z kolekcji ZAPRAGNIEMY MIEĆ JE WSZYSTKIE …
  Tak było w naszym przypadku . Przeczytaliśmy post Takiej jednej Pani Ani 😉 i małej Klarze i kupiliśmy naszym córkom ich rodzinkę …A teraz mamy problem BO CÓRKI WPROST ZAKOCHAŁY SIĘ W MAGICZNYM ŚWICIE SYLVANIAN w którym wszystko jest takie słodkie , śliczne , unikatowe , ciekawe , inne ……… Tak to chyba dobre słowo , które najlepiej cechuje zabawki uwielbiane przez naszą rodzinę . Uwielbiamy wszystko co inne , unikatowe , kolekcjonerskie 😉 // Każdy kto miał choć raz do czynienia z SYLVANIAN wie ,że design tych figurek , domków, ciuszków , mebli i ciuszków jest wyjątkowy .. Każdy nawet najmniejszy szczegół jest wykonany z taką dbałością ,że podbija serducho NAWET DOROSŁYCH 😉 .
  IDEALNA ZABAWKA dla dziecka uwielbiającego zabawy w odgrywanie ról a także małych wielbicieli zabawek kolekcjonerskich .

  Nasz numer 3 to …
  KLOCKI KONSTRUKCYJNE LOOWI –od KLOCKI.EDU.PL
  Jak już pisałem nasza rodzina uwielbia wszelkiego rodzaju klocku …
  Po pierwsze uczą …
  Po drugie bawią …
  Po trzecie pozwalają na wzmacnianie więzi między dziećmi , rodzeństwem a także rodzicami ..
  Zabawa nimi zwiększa poczucie wartości u dzieci , buduję wiarę we własne możliwości , dumę z siebie i swojego dzieła A CO ZA TYM IDZIE POZOSTAWIA na twarzy małych artystów najpiękniejszy uśmiech na świecie 🙂 .
  O zaletach tych klocków mógłbym pisać tak naprawdę w nieskończoność …
  Wyróżnia je to ,że niektóre elementy po stworzeniu są ruchome np. . głowa wielbłąda czy paszcza krokodyla . Są wielofunkcyjne ..Mogą służyć do nauki matematyki lub też służyć jako wspaniały pomocnik leczenia wady stóp u dzieci . Wystarczy porozrzucać je na ziemi i spróbować je pozbierać do pudełeczka za pomocą stóp – Doskonałe ćwiczenie , które wspomaga prawidłowy rozwój stóp u dzieci .

  Droga Aniu nie wiem czy pamiętasz ale w tym roku już raz próbowałem wygrać w konkursie Zabawkatora KLOCKI LOOWI …Chciałem wtedy wykonać dzięki nim podobiznę Pani lubiącej popijać wodę 😉 Niestety wtedy klocki powędrowały do kogo innego NO ALE NIE PODDAJEMY SIĘ I KORZYSTAJAC Z OKAZJI ,ŻE SĄ DO WYGRANIA TERAZ
  W RAZIE WYGRANEJ PROSIMY CIĘ WŁAŚNIE O NIE .

  NAJBARDZIEJ CHCIELIBYŚMY OTRZYMAĆ „ KLOCKI LOOWI „ ZWIERZAKI

  TRZYMAMY KCIUKI I POZDRAWIAMY

 61. Głosuje na:
  1. Klocki OBLUDARIUM;
  2. Gry BRAINBOX;
  3. ZAKUPY I GOTOWANIE – EDUKACYJNE GRY DLA DZIECI – od Kapitana Nauka.

  I z chęcią pobudujemy z Incastro.

 62. Klocki skradły moje serce, dlatego zdecydowałam się pisać aż dwa klockowe typy: Obludarium i Maxikit Ludus. Po pierwsze są nieszablonowe i na każdym dziecku (dorosłym na pewno też) zrobią wielkie wow. Ruchome części to świetne rozwiązanie, wzbogaca zabawy w role. Dlaczego klocki… Mnóstwo korzyści m.in. rozwój wyobraźni, kreatywnosci i motoryki małej, poza tym potrafią skraść dużo uwagi i przez dłuższy czas.
  Nagroda: Interaktywny króliczek Alilo (odtwarzacz z kojącymi dźwiękami wygrał, na klocki u mnie jeszcze trzeba poczekać )

 63. Zabawka roku to zdecydowanie Albik. Ten długopis jest świetny. Zabawa i nauka w jednym, to jest czego rodzic oczekuje od zabawki.
  Jako nagrodę wybieram klocki kooglo.

 64. Witam
  My oddajemy głos na:
  1 Klocki konstrukcyjne Loowi
  2 Było sobie życie „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo”
  3 Mówiące pióro „Czytaj z Albikiem”
  A bardzo chcielibyśmy otrzymać króliczka Alilo
  Jesteśmy na samym początku naszej przygody z zabawkami , ale odkąd odkryłam Pani blog , często tu zaglądam i podpatruję jakie cudowne zabawki są dla naszych pociech. Pozdrawiam Marta

 65. Nasze typy:
  1. Gry Gotowanie i Zakupy (zaopatrzyłam w nie prawie wszystkie dzieci rodzinno-znajome)
  2. Seria 100 zabaw z… (fantastyczne zestawy wśród wielu podobnych)
  3. Klocki Loowi (magnesy działają na dzieci jak… magnes, a do tego ten pomysł, design i wykonanie!)
  Z ogromną radością przygarnęlibyśmy różowego Alilo :).

  • Oczywiście chodziło mi o magnesy Kooglo, choć klocki Loowi też są fantastyczne :), przepraszam za pomyłkę!

 66. Głosuje na zabawkę roku:
  1) „Kapitan Nauka. Zakupy i gotowanie”
  2) Klocki z magnesami-Kooglo.
  3)Klocki konstrukcyjne Loowi.
  Jako prezent wybieram zestaw klocków „Loowi”

 67. Jak dla mnie rządzą LOOWI 🙂

  A, że akurat są w planie urodzinowym to jako potencjalną nagrodę chciałbym króliczka Alilo (który w plany się już nie zmieścił)

 68. Magnetyczne drewniane klocki KOOGLO, chociaż naturalne i polskie nie są zachwycajaco wykonane. No, albo ja po prostu na felerne trafilam. Bo albo zadziory, albo źle odlana farba…. Ale idea świetna.
  Rodzinnie wybieramy brainboxy, niesamowite piguły wiedzy dla dzieciaków w calkiem sporym zakresie wiekowym.
  A wybieramy Allilo, ktorego tez jestesmy fanami.

 69. Dla mnie najlepszymi zabawkami, które zostały pokazane na blogu w 2017 są (choć totalnie subiektywnie i z ciężkim sercem wybieram TYLKO 3:) :

  1. Króliczki Sylvanian Families – totalne piękno i gdybym miała córkę to na pewno już dawno bym je kupiła
  2. Foremki do piasku, słynne budowle, Hape – absolutnie genialne i w końcu coś innego niż klasyczne foremki
  3. Klocki magnetyczne IGEO – świetne połączenie pomocy naukowej z zabawą konstrukcyjną i kreatywną. Uwielbiam takie wielofunkcyjne zabawki!

  Chętnie przygarnęłabym klocki Kooglo 🙂

 70. Klocki MATADOR … według mnie to rewelacyjna zabawka, która rozwija kreatywność, zdolności manualne, zabawa z nimi się nie nudzi, wyobraźnię w dziecku budzi.

  Dla naszego budowniczego chciałabym wygrać zestaw klocków Incastro

 71. Trzech bardzo różnych – i wspaniałych! – synów w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami i ich trzy wybory. Zwycięzcami są… Tadam! 1. Gra „było sobie życie. Jedz. biegaj i rośnij”, 2. Gra „Emocje Nazywam. Rozumiem. Wyrażam.”, 3. Rewelacyjne klocki Kooglo.
  W razie wygranej proszę o Króliczka Alilo (nie wierzę, że to piszę, ja – przeciwniczka wszelakiego plastiku, ale jak tu zignorować takie recenzje!!;)

 72. Nasze typy:
  1) MAKEMAKI – SUSHI MAKI
  2) LEGO seria Architecture
  3) Foremki do piasku w kształcie zabytków.

  Z nagród podobają nam się najbardziej klocki Kooglo.

 73. Zabawka roku musi byc ponadczasowa, wspomagajaca dziecko w wielu sferach , ktora zainteresuje nas na dluzej niz „jeden sezon” . Takim zabawkami Sa wg nas :
  1) OBLUDARIUM( zastanawialam sie nad klockami wise, ale dostaly minus za brak polskich Liter)
  2) Aquabeats. u Lenki poprawila sie dzieki nim cierpliwosc, koncentracja i chwyt szczypcowy, ktory u nas kulal. Na poczatku lapanie malych koralikow sprawialo jej trudnosc. Denerwowala sie i musielismy zrezygmowac z zabawki,na jakis czas, zeby jej nie zniechecic. natomiast rzeklabym, ze teraz mam mistrzynie aquabeats’owa w domu 🙂 wszystkie babcie juz Sa obdarowane dzielami.
  3) BYLO SOBIE ZYCIE. Wracaja moje wspomnienia z dziecinstwa za kazdym razem, gdy gramy w jakas planszowke lub wlaczamy sobie baje z tej serii.

  • Zapomnialam napisac o nagrodzie z tej ekscytacji. Wlasnie prowadze wojne wewnetrzna, Co wybrac :Incastro( gralam kiedys o nie, ale sie nie udalo ;)) czy Loowi? ahhh ciezki wybor, ale ze wzgledu ma to, ze moze bedzie u nas jeszcze jeden Bobas Co Daje roznice wielu miedzy dziecmi 5 oraz 3.5 lat, wybieramy LOOWI ZWIERZETA

 74. Głosujemy na klocki koogloo. Zawarte w nich Magnesy pozwolą synowi zbudować konstrukcje które nauczą go „przestrzeni”. Świetne bo drewniane☺

 75. Naszym zdaniem zabawka roku to klocki Obludarium i seria Czytaj z Albikiem z elektronicznym piórem
  Jako nagrodę wybieramy klocki Loowi. Dowolny zestaw

 76. głosuję na magnetyczne klocki Kooglo, które mój syn dostał na 1 urodziny i uwielbia się nimi bawić, a wypatrzyłam je tutaj ☺ a na nagrodę chcielibyśmy króliczka Alilo – kolor nie ma znaczenia ☺

 77. Nominację w kategorii zabawka roku 2017 dostaje: Klocki Kooglo ❤️
  Bawią, uczą i w dodatku potrafią pogodzić moich synków (5latek i zbuntowany 2latek).
  W konkursie chętnie przytulimy króliczka Alilo 😉

 78. Po naradzie rodzinnej doszliśmy do wniosku że głosujemy na mówiące pióro Albik a drugi głos dajemy na najlepszą grę Jedz, biegaj i rośnij z serii Było sobie życie. Jako nagrodę wybieramy Drewniane magnetyczne klocki

 79. Oddajemy głos na klocki Morphun jako zabawka roku 2017. To jest nasze odkrycie dzieki Tobie Aniu. Są kompatybilne, wiec podstawowy zestaw łączy się w kolejne, bardziej skomplikowane i są do tego książki z pomysłami na różne konstrukcje.
  W razie wygranej wybieramy klocki Loowi zwierzaki.

 80. Moim zdaniem na tytuł Zabawki Roku 2017 zasługuje ELEKTRONICZNE PIÓRO ALBIK!✒
  Jako nagrodę wybieram cudownego króliczka ALILO ❤❤❤

 81. Po naradzie i przemysleniach z corkami wybieramy
  1-gry brainbox proste zabawy duza ilosc tematów rozne poziomy trudności
  Uczą bawią ćwicząc koncentrację oraz uwaznosc
  Gry skradly nasze serca wrócimy do nich nie raz
  2- filcowe książeczki busy baby
  Piekna jakosc wykonania wycinane laserowo i szyte ręcznie polecamy maluchom jak i starszym dzieciom
  3- hitem jest zabawka ogrodowa do wody
  Konewka lagoon green mamy już od roku i ciagle w uzyciu w wannie nad woda u babci na dzialce swietnie wykonana nawet maluszek da rade a przy tym tyle zabawy

  Jesli uda nam sie cos wygrac córeczkom marzy sie króliczek Alio

 82. Dla mnie zdecydowanie wspaniałe, przezabawne klocki Obludarium – kupiłam po recenzji na Zabawkatorze i uwielbiam ❤️jako nagrodę wybrałabym klocki Kooglo.

 83. Swój głos oddaję PSZCZÓŁKĘ- EXPLORER AND MORE. Pierwszym powodem jest nasze zamiłowanie do bączków (nazwisko męża), a drugim zachęcanie dziecka do raczkowania, czyli rozwój motoryki, a także spostrzegania.
  Wybieram klocki Kooglo Basic Kolor

 84. Dla mnie przebojem tego roku jest gra Brain Box i Aqua Beads! 🙂
  W nagrodę chciałabym klocki Incastro 🙂

 85. Na Zabawkę Roku typujemy zaprezentowane przez Ciebie GRZECHOTKI – ZAWIESZKI CAMPING BALL TRIO. Wielozadaniowe zabawki, pobudzające zmysły, dbające o rozwój malucha.
  Wybieramy króliczka Alilo dla naszej Plumki 😉

 86. Według mnie zabawką roku powinno być pióro Albik. Na prezent wybieram króliczka Alilo.

 87. My zawsze stawiamy na klocki, więc tym razem głosujemy na klocki LOOWI – cały wachlarz zabaw jaki gwarantują jest nie do pobicia. Ciekawa forma, pobudza wyobraźnię, szczególnie przestrzenną, ćwiczy umiejętności manualne, a po ułożeniu może pełnić funkcje zabawki narracyjnej.. gorąco polecamy wszystkim.
  Poza tym, bardzo nam się podobają zabawki do wody Yookidoo np. wesoły kranik – moje dzieci nie chcą wychodzić w wanny 😀 i to półtoraroczne i to dziewięcioletnie !
  Gdyby spotkało nas to szczęście, to chętnie dostałybyśmy różowego Króliczka Alilo.

 88. Zglaszam zabawkę Albik jako pomoc naukową i świetną zabawkę edukacyjną. Bardzo chętnie przygarnęłabym króliczkową lampkę <3

 89. Witam serdecznie 🙂
  Jestem oczarowana większością zabawek z Pani bloga. Nie łatwo było wybrać,postawilam na upodobania corki i stawiam swoje głosy na:
  *Klocki obludaruum
  *Lampkę nocną z pyłem-Dieco
  *Króliczki Sylvanian familes
  *Brainbox

  Nagroda,która wybieramy sa klocki Loowi zwierzęta,lub incastro. Choć każda z nagród byłaby fantastyczna.

  • * Klocki obludarium
   *Lampkę nocna z pylem-Dieco
   *Króliczki Sylvanian Families
   *BrainBox

   Wkradlo mi się kilka błędów 🙂

 90. Głosuję na zestaw do robienia pieczęci woskowych „Mały Książę” – wygląda tak dobrze, że sama bym się chętnie nim pobawiła. Drugi głos oddaję na klocki Obludarium- ich projektant wykazał się niebywałą fantazją. Dla mojego dziecka chciałabym klocki magnetyczne kooglo.

 91. Według mnie najlepszą zabawką roku 2017 jest elektroniczne pióro ” Czytaj z Albikiem ” , które pozwala dzieciom zdobywać wiedzę a przy tym dobrze się bawić . Lubię takie zabawki które uczą przez zabawę !

  Jeśli udałby mi się wygrać to chciałabym spełnić marzenie mojej córeczki która 17 stycznia będzie obchodziła swoje urodziny a marzy się jej różowy lub fioletowy króliczek Alilo <3

 92. 1 miejsce – Klocki z magnesami Kooglo
  2 miejsce – Kosmos. Puzzle świecące w ciemności
  3 miejsce – Gra Muminki – Yatzy i Bingo
  Choć oczywiście chciałoby się podać więcej typów 🙂 Mnóstwo wspaniałości można wypatrzyć u Ciebie 🙂
  A na prezent dla naszej Rodzinki wybieramy Klocki Incastro.

 93. Moje córki nie umiały podjąć jednoznacznej decyzji i 8 letnia Ula oddaje głos na Albika – mówiący długopis, a 3 letnia Marysia na klocki Obludarium, a obie zakochały się w interaktywnym króliczku, więc o te zabawkę zabiegamy. Pozdrawiam

 94. Nominujemy KLOCKI KONSTRUKCYJNE LOOWI które zachwyciły Amelkę.
  Jeśli mamy wybrać nagrodę w razie wygranej byłby klocki Incastro lub właśnie Loowi bo nie mamy w domu ani jednych ani drugich, a zabawa nimi to wielka przyjemność.

 95. Według mnie zabawką roku powinny zostać:
  -klocki loowi
  Albo
  -pióro Albik
  Albo
  -Króliczki Sylvanian Families

 96. I wybieramy jako nagrodę klocki Loowi.

 97. Wiele tu rzeczy, które kocham i z których korzystam, a także takich, o których marzę… Część poznałam dzięki Zabawkatorowi, część znalazłam sama i wybór nie był prosty, bo mamy dość podobny gust. 😉
  Moim hitem jest jednak Makemaki SUSHI 😉 Dostałam od rodziny na gwiazdkę, bo właśnie przez Twój blog o nim marzyłam. Okazuje się, że jest warte swojej ceny: motoryka mała, pamięć, odwzorowywanie i ćwiczenia tych głosek, które akurat potrzebne. A do tego jeszcze zabawa symboliczna i może nawet mowa opowiadaniowa. Cudo!
  Jako drugą rzecz wybieram „Fabrykę robotów” od fenomenalnej Naszej Księgarni. Ta gra przydaje mi się bardzo często, wspiera pamięć, refleks, koncentrację i gwarantuje świetną zabawę. 🙂 Sprawdza się też na imprezach – zawsze wygrywam – refleks i ostre paznokcie robią swoje. 😛

  Moim marzeniem są klocki magnetyczne! Jako wulkan kreatywności mam już dla nich tysiąc logopedyczno-terapeutycznych zastosowań. 🙂

 98. Witam, mój 2latek uwielbia gotować wiec nominujemy warzywa i owoce Tidlo, a ja osobiście nominuje grę „było sobie życie” bo pamiętam jeszcze ta świetna kreskówkę z dzieciństwa.
  Bardzo ucieszyłaby nas wygrana klocków magnetycznych koogle lub klocków loowi.

 99. Witam, ja wybieram jako numer 1 klocki Incastro, dlugo szuklam co kupic moim dzieciom pod choinke (7, 9, 10lat). Jak tylko natrafilam na klocki Incastro, wiedzialam ze jest to zabawka idealna dla moich dzieci. Dzieci sa mega zadowolone z klockow, od rana do wieczora siedza i buduja. Jedyny minus to tylko to, ze mamy ich stanowoczo za malo i trzeba bedzie dokupic znow kolejne pudelko klockow bo 200 el.to stanowczo za malo.
  Jestem bardzo zadowolona, ze pokusilam sie o kupno tych klockow. Budujemy cala rodzinka i zasluguja one na miano zabawki roku 2017.
  INCASTRO jest NR.1!!!!!

  jesli uda mi sie wygrac to poposze o drewniane klocki magnetyczne.

 100. Moje dwa osobiście osobiste typy to: koraliki Acqabeads oraz gra planszowa Picnic. W obu przypadkach bezgranicznie pokochały je WSZYSTKIE trzy moje córki. I to wszystkie jednakowo mocno. A to nie zdarza się często 😉
  Najmłodszą mocno pilnujemy z koralikami, ale o dziwo jest tak skoncentrowana na ich układaniu (tworzy własne kompozycje…), że wkładanie ich w jakiekolwiek inne miejsca jest całkowicie nieatrakcyjne.
  Podobnie jest z grą Picnic. Najstarsza i średnia grają po angielsku, najmłodsza po polsku i wszyscy są zadowoleni. Dla mnie rewelacja! Tym bardziej, że to taka oszczędność miejsca na półce z zabawkami 🙂
  Bardzo chętnie przekonałabym się, czy klocki Loowi zwierzęta podbiłyby serca moich dziewczyn. Przeczucie mam, że chyba tak … 🙂

 101. Hej,

  Z moją córką najbardziej lubimy klocki. Jestem pewna, że konkurs na zabawkę roku wygrają Obludarium.

  Obecnie różne testy- także konstrukcyjne przechodzą pingwinki matrioszki i wytrzymują je. Myślę, że zabawka zasługuje na wyróżnienie.

  A ja trzyma kciuki za to, że trafią do nas klocki oczywiście. Incastro.

 102. 1. gra „Była sobie ziemia”
  2. Bańki mydlane TUBAN
  3. zabawki do piasku i wody

  NAGRODA – klocki LOOWI

 103. Głosujemy na klocki Kooglo jako zabawka roku 2017.
  I chcielibyśmy takie dostać – klocki Kooglo.
  Pozdrawiamy

 104. Dobry wieczór absolutnym hitem są u nas klocki Morphun (Mikołaj przyniósł wersję Gearphun).
  Jako prezent najchętniej wybrałabym klocki Loowi zwierzęta.
  Szczęśliwego nowego roku!
  Ania

 105. Mój typ to klocki Wise, z literkami. Dowiedziałam się o nich z Zabawkatora i otrzymał je mój syn pod choinkę. Są naprawdę świetne !

  W nagrodę prosimy o klocki Incastro 🙂

 106. Tadaaam naszą nominacje na zabawkę roku dostają klocki Genii, pióro elektroniczne Albik i lampka magiczna nocna kula z djeco❤ dodamy że króliczki kochamy całym sercem i bez nieco i klocków incastro życia sobie NIE wyobrażamy a wymarzona nagroda to drewniane klocki magnetyczne kooglo

 107. Swój głos oddaję na:
  1. Grę Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. 
  Córeczka jest jeszcze zdecydowanie za mała, żeby grać z rodzicami (dopiero zaczyna mówić ;-)), ale my już trenujemy, jak poruszać się w tym temacie.
  2. Serię 100 zabaw dla dzieci w wieku 3-6 lat.
  Pierwsza czeka już schowana w szafie 😉
  3. Gry BRAINBOX
  Fantastyczne!

  Chcielibyśmy całą rodziną pobawić się klockami Kooglo Basic Color.

 108. Mnie zauroczyły gry zupa po kantońsku i makemaki sushi 🙂
  Bardzo bym chciała wygrać klocki Loowi (obojętnie które 🙂

 109. Nasze typy to te, które sami pod wpływem Zabawkatora sprawdziliśmy:
  1. Loowi
  2. Zakupy i Gotowanie
  3. Gry z Było Sobie o zdrowym żywieniu i o ekologii.
  (W kolejce czeka kula z pyłem, ale nie było naszego wzoru na święta w sklepie).

  Wybieram klocki Loowi, żeby rozbudować nasz zestaw 🙂
  Pozdrawiam!

 110. Gry Było sobie życe, Zakupy i Gotowanie, Helvetiqi. Wybieram Loowi

 111. Zabawką roku powinny zostać zestawy „Mały konstruktor” z Alexander! Kupiłam dla wszystkich dzieci w rodzinie na święta! Wszyscy szczęśliwi. Byłam zaskoczona niską ceną. Podobne zagraniczne zabawki kosztują 3-4 razy tyle!

  „Mały konstruktor” to moje najlepsze odkrycie i jestem wdzięczna Zabawkatorowi!

  Wybieram klocki Loowi.

 112. Córka znów dorwała nóż! Biegnę za nią i patrzę jak z zapałem kroi warzywa i owoce. Może i uważa na palce, stara się być delikatna, ale ma dopiero dwa latka! Na szczęście to warzywa i owoce do krojenia marki Tidlo, które kupiłem jej widząc opinię o nich na Zabawkatorze na FB. 🙂 Córka je uwielbia, ciągle któreś z nas zajada się jej pysznymi daniami – dobrze, że mają ujemne kalorie…

  Bardzo prosimy o klocki Loovi zwierzaki 🙂

 113. Moje typy na zabawkę roku to:
  1) Króliczki z czekoladowymi uszkami Sylvanian – co prawda nie jest to nowość na rynku, od dawna się im przyglądałam, ale pozostawałam sceptyczna. Jednak pod wpływem recenzji na Zabawkatorze postanowiłam dać im szansę i się zakochałyśmy (razem z córką). Najpierw kupiłyśmy króliczki właśnie wraz z akcesoriami jako prezent urodzinowy dla koleżanki (była zachwycona!), następnie w naszym domu zamieszkały myszki oraz domek na drzewie. Cudowne!
  2) Gra z serii Było sobie życie „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo”. Jeszcze jej nie mamy, ale jest na liście MUST HAVE. Wpisuje się w zainteresowania moich dzieci oraz w podejście w naszym ED nauki przez gry planszowe.
  3) Walizki Sass&Bell (Naturnik.pl) – pod wpływem recenzji kupiłam walizki do pokoju dzieci i jestem zachwycona rezultatem. Lepiej się prezentują na półkach niż kosze, których wcześniej używaliśmy. Nic się nie kurzy, a i ile zabawy moi mali podróżnicy mają z nimi przy okazji!

  Jako nagrodę dla nas wybieram klocki LOOWI, bez preferencji który zestaw.

 114. Zabawką roku powinny zostać zabawki z serii Sylvanian Families. U nas cały komplet czeka już w szafie na urodziny dla naszej trzylatki 🙂 Myślimy, że bezie zadowolona 🙂

  Wybieram klo0cki kooglo.

 115. Nasz typ to oczywiscie Albik- jesteśmy pewni , że dostanie nagrodę 🙂

  1.Czytaj z Albikiem
  2. Aqua Dragons
  3.klocki Spinaroos

  Marzą nam się klocki KOOGLO do wspólnej zabawy.

 116. Dla Nas zabawkami roku 2017 są pióro Albik i klocki loowi i takie klocki chcielibyśmy wygrać 🙂

 117. Naszym zdaniem Zabawki roku to 1. Mówiące Pióro Albik 2. Klocki Loowi 3. Klocki Magnetyczne Kooglo Wybieramy klocki Loowi

 118. ZABAWKA ROKU 2017:
  1. elektroniczne pióro „Czytaj z Albikiem”
  2. klocki Obludarium

  NAGRODA: KLOCKI MAGNEYCZNE

 119. Ja stawiam na klasykę. Więc chciałabym nominować:
  a) klocki KOOGLO- świetna sprawa, niestety mamy tylko zwykłe, bez magnesów. Jestem w 100% przekonana, że z magnesami byłoby atrakcyjniej, w zapomnienie odeszłoby psucie swoich budowli przez dzieciaki :-). No i ile nowych możliwości zabawy!!!
  b) seria „100 zabaw” wydana przez Kapitan Nauka – edukacyjnie i atrakcyjnie, syn chętnie rozwiązuje zadania
  c) gry „Gotowanie” i „Zakupy” również wydane przez Kapitan Nauka – bardzo lubimy grać z dzieciakami, a zabawy naśladowcze u nas fajnie się sprawdzają
  A super by było mieć możliwość pobawić się klockami INCASTRO

 120. 1. Klocki z magnesami Kooglo – nowoczesne wydanie tradycyjnych drewnianych klocków, jak dla mnie rewelacja 🙂
  2. Memory „Ssaki” – pięknie wydana gra o walorach edukacyjnych.
  3. Mały konstruktor – mąż byłby zachwycony, syn za kilka lat pewnie też będzie 😉

  Marzę o wypróbowaniu klocków magnetycznych Kooglo Basic Kolor.

  P.S. Bloga Zabawkator odkryłam dopiero kilka dni temu, ale już przejrzałam wiele wpisów i odkryłam wiele wspaniałych zabawek, a moja lista z pozycjami do kupienia robi się coraz dłuższa… Dziękuję!

 121. Dzień dobry,
  mam pytanie odnośnie moderacji posta. Napisałam post, żeby wziąć udział w zabawie – typowanie zabawki roku 2017 – 5 stycznia. Niestety nadal podlega on moderacji. A pojawiły się posty z 7 stycznia.
  pozdrawiam
  Joanna

  • Joanno, jeśli Twój post nadal się nie pojawił – a sprawdziłam folder ze spamem i tam go nie ma, to proszę zagłosuj jeszcze raz.
   Pozdrawiam, Ania Oka 🙂

   • Zagłosowałam jeszcze raz – mam nadzieję, że tym razem otchłanie internetu nie pochłoną go i będę mogła wziąć udział w zabawie 🙂

 122. Oddajemy głos na Obludarium, klocki zupełnie inne od innych. Jako, że nie ma ich w nagrodach w zamian wybieramy klocki magnetyczne, niby klasyczne i proste, a jednak też zupełnie inne.

 123. Moje typy (i szkoda, że można tylko 3) dla różnych grup wiekowych:
  – Gryzaki Lanco (jeż, piłka, słoń – przepiękne wizualnie i do tego wielofunkcyjne i z dobrego materiału. Super pomysł na prezent z okazji narodzin dziecka – praktyczny i estetyczny).
  – Klocki Ludus Maxikit (ta możliwość obracania – majstersztyk. Już się nie mogę doczekać bo na 2gie urodziny córka na pewno je dostanie).
  – Biżuteria B-Toys (podarowałam ją 6-cio latce i zrobiło to na niej naprawdę duże wrażenie a i dla nas składanie jej pierścionków i bransoletek było super zabawą. Wszystko pięknie wykonane i kolorowe).

  Poluję na incastro:)

 124. Dla nas brainboxy są the best a w nagrode poprosimy o króliczka Alilo, pozdrawiamy

 125. Nasz faworyt to gry Brain Box ciekawe, ćwiczą koncentracje, pogłębiają wiedzę. Jeśli można to poprosimy o klocki Incastro. Pozdrawiamy

 126. Drugim naszym typem są klocki Incastro o ktorych marzymy.

 127. 1. Worek na zabawki Play&Go. Kupiliśmy właśnie naszemu dwulatkowi taki w drogi i miasta. Nie dość, że drewniane klocki zbierają się same (co przy zestawie dokładnie 220 klocków sprawia, że robimy ufff!) to jeszcze można autkami pojeździć.
  2. Zabawki do piasku słynne budowle Hape – w te wakacje zrobiły u nas furrorę w piaskownicy i mają świetne ceny.
  3. Króliczki Sylvanian families – za każdym razem, gdy im się przyglądam, marzę, aby urodzić kiedyś córeczkę i móc się nią bawić tymi słodziakami. Och i ach! <3

  Chętnie przygarniemy klocki Incastro 😉

 128. Ja głosuję zdecydowanie na klocki KOOGLO. Świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku, a nawet rodzice znajdą przy nich zajęcie na jakiś czas 🙂 Polecam wszystkim i oczywiście proszę o Klocki KOOGLO 🙂

 129. A ja wybrałabym klocki Kooglo 🙂 Pomysł genialny w swojej prostocie! Lubiane przez dzieci i estetycznie wykonane drewniane klocki, z których budowle nie rozpadną się dzięki magnesom, to byłby idealny prezent dla dzieci takich, jak moje maluchy (1,5 i 3 latka).

 130. Głosuję na klocki KooGloo drewniane klocki magnetyczne. Super pomysł, wykonanie no i przede wszystkim doskonała zabawa dla kreatywnych dzieci.

  Wybieram oczywiście zestaw klocków KooGlo

 131. Hit ponad wszystko Głosujemy całą rodziną na klocki Kooglo jako zabawka roku 2017.

  Pozdrawiam Andzia Mariusz i Szymon

 132. Nominuję polski produkt – klocki KOOGLO, dzięki którym mogę wrócić też trochę wrócić do swojego dzieciństwa I jako nagrodę proszę oczywiście KOOGLO.

 133. Dla mnie odkryciem roku są klocki Kooglo. Kreatywna zabawka dla najmłodszych 🙂
  Jako nagrodę wybieram również takie klocki.

 134. Osobiście polecam Klocki Magnetyczne KOOGLO, rewelacyjna zabawa dla Maluchów. Sama też chciałabym uszczęśliwić moje dzieci takim zestawem.

 135. Osobiście polecam Klocki Magnetyczne KOOGLO, rewelacyjna zabawa dla Maluchów. Sama też chciałabym uszczęśliwić moje dzieci takim zestawem.

 136. Głosuję na klocki Kooglo .
  Chciałabym dostać takie na 5-te urodziny mojej Córeczki ( w kwietniu )
  Pomagają dzieciom się rozwijać 🙂

 137. Zachwyciły mnie klocki drewniane magnetyczne Kooglo.
  I takie wybieram na prezent dla córki 🙂

 138. Jak dla mnie zdecydowanym zwycięzcą są Klocki Kooglo! Wszystkie dzieciaki w naszym domu są nimi oczarowne! Ta właśnie zabawkę chcielibyśmy dostac.

 139. 1. Było sobie życie gry
  2. Ludus klocki z gąsienicą
  2. Gotowanie i Zakupy
  A jak szczęście się do mnie uśmiechnie to wybieram Loowi bo nie znamy a pięknie wyglądają 🙂

 140. Dla nas najnaj są klocki Miaxikit i Gotowanie i Zakupy. Wybieramy alilo XD

 141. Jako że jestem mamą zaledwie 9miesięcznego brzdąca, dla mnie i mojej córci prawdziwym hitem oraz zabawką roku 2017 są GRYZAKI NA ZĄBKOWANIE, DO ZABAWY, SENSORYCZNE – LANCO. Zwłaszcza ten w kształcie truskawki przypadł do gustu mojej Adusi 🙂

  Byłybyśmy bardzo wdzięczne, gdyby przybył do nas zestaw klocków magnetycznych Kooglo 🙂

  Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie i dziękuję za to, co robisz! Dzięki Twojemu Blogowi nie zamierzam otaczac mojego dziecka samymi interaktywnymi zabawkami, jak to ma miejsce w wielu domach moich znajomych! Dziękuję!

 142. Moim drugim typem na zabawkę roku 2017 są gry związane z gotowaniem i jedzeniem:
  „Gotowanie” by Kapitan Nauka
  „Było sobie życie – Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!”.

  Rozszerzanie diety dziecka to prawdziwe wyzwanie dla każdej mamy, która dba o swoją pociechę. Wszyscy wiemy, jak ważna dla naszego zdrowia jest zbilansowana dieta. Gry tego typu potrafią na wesoło zachęcic dziecko do sięgania po zdrowe przekąski, zamiast kalorycznych zapychaczy 😉 Już nie mogę się doczekac, kiedy moje słodkie dziecko będzie na tyle duże, żeby w te gry zagrac. Oczywiście, razem z owocami i warzywami do krojenia marki TIDLO, które już sobie zamówiłam u dziadków jako prezent na roczek mojej Córki 😀

  I ponownie, byłabym bardzo wdzięczna, gdyby przybył do nas zestaw klocków magnetycznych Kooglo 🙂

 143. Dla nas hitem 2017 roku były bańki mydlane Tuban. Na każdej rodzinnej imprezie, grilu z przyjaciółmi, ogródkowym spotkaniu przy kawie bańki były obowiązkowe. Mamy kilka zestawów sznurków i 5 l płynu, zabawa na całego dla małych i dużych. Drugą zabawką, którą chciałabym wyróżnić jest Aqua Dragons. Uczą cierpliwości, dbania o żywą istotę i pokazują „krąg życia”. Wybieram króliczka dla mojej młodszej córki 😀

 144. Klocki rządzą 🙂 Głosuję na:
  1. MATADOR, są genialne. Odkąd zobaczyłam je na blogu, zakochałam się.
  2.OBLUDARIUM – są na mojej liście
  3. Klocki z magnesami KOOGLO – chcę bardzo, nie wiem, czy dla dziecka czy dla siebie!

  Gdybyśmy wygrali, ucieszylibyśmy się ze wszystkich nagród. Ja pewnie z klocków magnetycznych, dziecko z króliczka Alio. Czyli w wypadku wygranej klocki poproszę 🙂 Też mi się coś należy 😉

 145. U nas po burzliwej naradzie rodzinnej powstał następujący ranking:
  1. Czytający długopis Albik
  2. Gry Brainbox
  2. Koraliki Aquabeads

  A zachwyceni jesteśmy klockami Loowi. Pozdrawiamy serdecznie 🙂

 146. Nasz głos to :
  1. Było sobie życie „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo”
  2.Klocki konstrukcyjne Loowi
  3.Foremki do piasku – słynne budowle
  A nagroda to klocki Incastro. Pozdrawiam

 147. Dla mnie odkryciem tego roku zostały gry, encyklopedie i komiksy z serii „Było sobie”. Dowód na to jak dobry design i solidne podstawy naukowe mogą iść w parze oraz są uniwersalne i – jak się okazało w naszej rodzinie – interesujące dla ludzi z trzech różnych pokoleń 🙂

  Jako nagroda najbardziej ucieszyłyby nad klocki Kooglo.

 148. Głos oddaję na Albika i tabliczkę mnożenia BIGJIGS. Wybieram klocki Loowi.

 149. Ah tyle wspaniałości pokazałaś w tym roku że ciężko wybrać 🙂

  My zdecydowaliśmy się zagłosować na:
  1. Foremki do piasku Hape – rewelacja, hit piaskownicy w wakacje :). Bawiły się nimi wszystkie dzieci, od tych najmniejszych po młodzież 😀
  2. Klocki Kooglo, po prostu klasyka w nowym wydaniu 🙂
  3. BrainBoxy skradły nasze serca, tzn moje i Kacpra, matematyka już z nami 😀

  A w nagrodę poprosimy o króliczka Alilo, pogodzi oboje 😉 jedno będzie słuchało Baśniowej Kapeli a drugie Alvaro Sole ;D, a matka całkiem zwariuje od nadmiaru 😀

 150. Głosuję na:
  1. DREWNIANE KLOCKI DO PRZYBIJANIA – MATADOR
  2. KLOCKI KONSTRUKCYJNE LOOWI.
  Wybieram króliczka Alilo.

 151. Głosujemy razem z moją 5letnią córką:
  1. Aquabeads – u nas zdecydowany numer jeden juz od roku!!!
  2. Brainbox
  3. Klocki loowi

  Marzymy o wygraniu króliczka Alilo

 152. Z całego serca głosujemy na BrainBox! Jedyna wątpliwość to sam dopisek 2017… wszak gry mamy w domu od kilku dobrych lat i żadne to dla nas odkrycie. Ale zabawka wyśmienita! więc zasługuje 🙂

  Nie będzie drugiego i trzeciego miejsca. Wszystkie klocki są świetne, ale to nadal klocki. A mówiący długopis zupełnie mnie nie zachęca – elektroniczny gadżet znakiem naszych czasów? Wolę prawdziwe czytanie w każdej postaci.

  Obawiam się, że nie mam szans na nagrodę przy takiej ilości krytyki… Ale marzy nam się Króliczek <3

 153. Ja i moja domowa ekipa do tytułu Zabawki Roku typujemy:
  1. Czytający długopis Albik – dzieciakom poszerza wiedzę, a matce daje chwilkę na wypicie kawy 🙂
  2. klocki Loowi – uwielbiamy wszelkie klocki, te nam się marzą bardzo, odkąd je Aniu u Ciebie zobaczyłam. Dostaliśmy przy okazji innego zamówienia kilka sztuk Loowi i wiem, że chcemy więcej.

  Lista mogłaby być pewnie dłuższa, bo mocno ufam Twoim wyborom zabawek i książek, jeszcze kilka produktów z 2017 roku jest na naszej liście marzeń, ale te dwa produkty miałam okazję mieć w rękach, zobaczyć i sprawdzić osobiście. Moim dzieciakom też przypadły do gustu 🙂

  Uśmiechamy się oczywiście do klocków Loowi 🙂 obojętnie której wersji, każdą się dobrze zaopiekujemy!

 154. 1 Klocki Obludarium
  2 Czytaj z Albikiem
  3 Gry BrainBox

 155. Naszymi najukochańszymi grami planszowymi są Gorący Ziemniak oraz E-Motionz, przy których wspaniale bawimy się całą rodziną. Starsza córka uwielbia także Małego Konstruktora od Alexandra.

 156. Dla mnie (a raczej dla mojego dziecka:) ) objawieniem były Puzzle „Zwierzęta świata. Puzzle podróżne w woreczku” oraz „100 zabaw”.
  Gdyby dobry los sprawił że wygram chciałabym klocki INCASTRO.

 157. Głos oddajemy na: *** gry Brainbox***

  Ps. Ucieszą nas każde klocki i króliczek zresztą też 🙂

 158. Głosuję na Czytam z Albikiem. Fantastyczna nauka przez zabawę. Wciąga nawet dwuletnie dzieci. Bardzo dużo słów powiązań. Zagadki dla starszych i młodszych. Jako nagrodę wybieram klocki incastro. Mój starszy syn korzysta z nich w szkolnej świetlicy i bardzo mu się podobają- miałby wspaniałą niespodziankę.

 159. Nasza rodzina glosuje na gry Brainbox, są mega 🙂 a jsko nagrode wybieramy klocki Incastro 🙂 serdecznie pozdrawiamy z Mrągowa 🙂

 160. Głosuję na:
  1. Klocki z magnesami KOOGLO
  2. Gry „Było sobie życie”
  3. OBLUDARIUM

  A w przypadku wygranej wybieram klocki z magnesami 🙂

 161. „Mały konstruktor” Alexander, „Zakupy i Gotowanie”, gry „Było sobie życie”. Poprosimy pięknie o Loowi

 162. Głosuję na klocki Kooglo, z których można układać przeróżne konstrukcje przestrzenne. Rewelacyjne połączenie tradycji w postaci drewnianych klocków z nowoczesnością za sprawą magnesów. Lubię to!
  Oczywiście w nagrodę chciałabym otrzymać klocki Kooglo 🙂

 163. Do plebiscytu typuję pióro Albik a jako drugie króliczki Sylvanian Families.
  Jako nagrodę wybieram króliczka Alilo.

 164. Oddaję głos na zabawki , które pobudzają kreatywność i wyobraźnię dzieci oraz uczą przez zabawę :
  1. „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo”. Gra
  2. Aquabeads koraliki łączone wodą
  3. Klocki konstrukcyjne Ludus Maxikit zwierzątka
  Wszystkie te typy są na moje liście must have dla moich dzieci. Piękne i godne polecenia dla każdego

  W nagrodę wybieramy klocki kooglo

 165. Dla mnie na tytuł Zabawki Roku 2017. zasługują (nie będę oryginalna) klocki OBLUDARIUM i KOOGLO. Niezwykle magnetyzujące, aż proszę się żeby je wziąć w rękę i coś stworzyć. No właśnie, przy okazji korzyści dla sprawności motorycznej rozwijają kreatywność, a to nie do przecenienia.

  Wybieram króliczka ALILO 😉

 166. Wg mnie nagroda powinna powędrować do LUDUS MAXIKIT, wychodzą niezłe kontrukcje
  Wybieram- KLOCKI KOOGLO

 167. W tym roku głosujemy na wyjątkową grę „Emocje”, magnetyczne, drewniane klocki Kooglo i Albika. A z nagród najbardziej ucieszy nas królik Alilo – jeden już jest w naszym domu i dzieci go kochają. Pięknie byłoby, gdyby każde z nich miało swojego królika.

 168. Głosuję na klocki KOOGLO, a na nagrodę wybieram klocki Kooglo najbardziej rozwijające i innowacyjne zabawki dla dzieci

 169. Witam, moje propozycje na zabawkę roku to gra Było sobie życie „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo” a także klocki Kooglo 🙂
  W razie wygranej wybieram właśnie klocki z magnesami Kooglo 🙂

 170. Nominuję:
  1. Gry Braun Box – ta o bajkach świętnie sprawdziła się jako prezent dla siedmiolatki i była rodzinnym hitem w czasie świąt
  2. Klocki Loowi – bo wydają się świetne i nam się marzą 🙂
  3. Gra Forest – kupiłam córce, a sama się w niej zakochałam 🙂

  W przypadku wygranej wybieram klocki Loowi oczywiście 🙂

  • Oczywiście miało być BrainBox – autokorekta wie lepiej 😉

 171. Moje typy to zdecydowanie gry brainbox oraz Sylvania Families. A dzieci na pewno ucieszyłby króliczek Alilo

 172. Jako mama 2 letniego synka i 3 letniej córki nominuję po długim zastanawianiu się Klocki Maxikit Ludus❤ my uwielbiamy tego rodzaju klocki. Są na 6 plus. A na prezent dla moich bąbelków wybrałabym klocki magnetyczne.

 173. Głosuję na:
  1. MATADOR klocki konstrukcyjne
  2. Klocki z magnesami KOOGLO
  3. Klocki Konstrukcyjne LOOWI.
  W przypadku wygranej wybieram króliczka Alilo

 174. Głosuję na książeczki manipulacyjne (wszystkie są świetne!) i na Albika (czeka w piwnicy na urodziny swojej przyszłej Właścicielki;) ).
  A jako prezent chętne jesteśmy na Loowi zwierzaki

 175. Dzieci zdecydowały „Gotowanie i Zakupy”, Mały Konstruktor Aleksander, Loowi.
  Dla nas wybieramy Incastro, bo wiele tu czytaliśmy, a nie mamy. Wszystkiego dobrego

 176. Wszystkie głosy chciałam początkowo oddać na gry „Było sobie życie” obie świetne <3 Ale szkoda mi innych wspaniałych zabawek, więc jeszcze "Gotowanie i Zakupy" oraz hit świąteczny mojego syna "Mały konstruktor". Wybieramy Loowi <3

 177. Powtórzę się za poprzednikami i będę głosować na Małego konstruktora. Po cenie spodziewałam się czegoś znacznie słabszego, a tu wielkie zaskoczenie jakością i czasem zabawy. Syn jest zachwycony i ciągle prosi o kolejne pojazdy do skręcania! Tak, że głosujemy 3 razy Mały konstruktor!
  Prosimy o Loowi jeśli los się do nas uśmiechnie!

 178. Moje ulubione gry to E-Motionz i Gorący Ziemniak oraz lubię bawić się z siostrzeńcem Małym Konstruktorem:)

 179. Jak przyszło co do czego, to okazało się, że 3 typy to za mało;) Ale głosujemy na:
  1. Klocki konstrukcyjne Loowi.
  2. Gry Brainbox.
  3. Pióro Albik, myślę, że byłby to u nas hit, i dla 3 latki i dla 9 latka. Na liście zakupowej jest:)
  Na prezent marzy nam się króliczek Alilo. Pozdrawiamy:)

 180. Zdecydowanie klocki Obludarium. Jeszcze nie mamy, ale wyglądają obłędnie. Myślę, że dzięki nim będę mogła w spokoju wypić nie jedną kawę. Nie omieszkam sprawdzić przy najbliższej okazji:)
  Jako, że Mikołaj przybył do moich córek z króliczkami Alilo (smarty i honey- oba wspaniałe!!!!), chętnie przygarniemy drewniane klocki magnetyczne kooglo.

 181. Ponieważ mój poprzedni post gdzieś zaginął 🙁 głosuję jeszcze raz. Dwa pierwsze głosy na zabawki, których nie mamy, ale stan ten zapewne nie potrwa długo: układanka 3D Obludarium oraz klocki konstrukcyjne Loowi. Trzeci typ to gra edukacyjna Kapitana Nauki: Gotowanie. Grę tę posiadamy i cenimy za staranne wykonanie, ładną grafikę i bardzo wiele wariantów gier. Wymarzoną nagrodą za udział w typowaniu jest króliczek Alilo – kolor różowy. pozdrawiamy

 182. Ja głosuję na Klocki Genii, Klocki Metafor oraz grę Zupa po kantonsku. Z nagród najbardziej podobają mi się Klocki Loowi.

 183. Głosuję na LUDUS MAXIKIT i OBLUDARIUM
  Wybieram klocki KOOGLO dla moich konstruktorów

 184. – Czytaj z Albikiem
  – króliczki Sylvanian Families
  – gdy Brainbox
  Córka wybrała króliczka Alilo w czerwonym ubranku 🙂

 185. KLOCKI INCASTRO ZDECYDOWANIE. MOJA WNUSIA 4 LUTEGO KOŃCZY PIĘĆ LAT I TAKIM PREZENTEM BYŁABY ZACHWYCONA. UWIELBIA WSZELKIEGO RODZAJU KLOCKI. TAKICH JESZCZE NIEMA. GLOSUJEMY <3 NA KLOCKI INCASTRO.

 186. Głosuje grę ” Nie śmiej się” oraz ” Gorący Ziemniak”
  Wybieramy króliczka 🙂

 187. Tym razem postawie na kultowe planszowki,
  Co madroscni radosc nakladaja do glowki 🙂
  1 miejsce przyznaje grze Nie smiej sie,
  Ciezko utrzymac powage, kto gral ten wie.
  2 Miejsce takze dla Aleksandra za Malego Konstruktora,
  Taki inzynier na polce to niecna furora.
  Trojeczke typow zabawek z 2017 zamykam goracym ziemniakiem, warto zagrac niz obejsc sie tylko smakiem!
  Moja 2,5 l Zinusia oszalala by ze szczescia wygrywajac magnetyczne klocki , o nie tez gramy i kciuki mocno sciskamy <3

 188. Głosuję na drewniane klocki magnetyczne. Wydają się wdpaniałą zabawką, którą również bardzo byśmy chcieli wygrać.

 189. nasze ulubione gry to Gorący ziemniak 🙂 uwielbiamy cała rodziną w niego gramy ,E-Motionz oraz lubimy się bawić małym konstruktorem

 190. Moim zdaniem zabawką roku zdecydowanie jest „Mały konstruktor”, który robi furorę zarówno wśród tych najmłodszych i nieco starszych. Kiedy zakupiłam 5 zestawów na zajęcia rewalidacyjne okazało się, że nawet Ci którym nigdy nic się nie chciało robić są zainteresowani skręcaniem modeli. Również dzieci w mojej świetlicy zgłosiły chęć zabawienia się w konstruktora,, a nawet mój niespełna dwuletni wnuczek zdejmuje z półki zestaw „Małego konstruktora” i zachęca do jego składania. Potem z ogromną radością bawi się gotową zabawką. Tak więc uważam, że „Mały konstruktor” w tej sytuacji jest bezkonkurencyjny.

  • Oczywiście jeśli udałoby mi się wygrać nagrodę poproszę o klocki

 191. 1) Kredki Stabilo Woody 3w1
  2) Klocki konstrukcyjne Loowi
  3) Klocki z magnesami-Kooglo

  Klocki Loowi i Kredki Woody to nasze hity domowe. Trójka moich dzieciaków je uuwielbia. Magetyczne klocki Kooglo są wciąż na naszej liście TOP i baaardzo chcielibyśmy właśnie wygrać tą nagrodę : pudło klocków magnetycznych Kooglo Basic Kolor! 🙂
  pozdrawiamy
  Sylwia (mama), Kajtek (7) Hania (5) i Mieszko (2)

 192. Ja i moja rodzinka stawiamy na E-MOTIONZ, Gorący Ziemniak i Oczywiście błędem by było nie podać świetnego konstruktora.

 193. Moje TRZY TYPY , które moim zdaniem zasługują na MIANO „NAJLPESZEJ ZABAWKI 2017 ROKU „ to :
  1. KLOCKI, ZABAWKA, UKŁADANKA 3D – OBLUDARIUM od Klocki.edu.pl
  * za ich wielofunkcyjność
  * za to ,że jest wspaniałym „pomysłem na prezent zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek
  * za piękną kolorystykę i zaskakujące wzornictwo
  * za wspaniały design , proste kształty i niebywałe poczucie humoru
  * za to ,że pozwalają rozwijać
  * za solidne wykonanie ( mocne i solidne )
  * za pomysłowość ( można poruszać poszczególnymi elementami stworzonych przez nas postaci )
  * za to ,że pozwalają rozbudzić wyobraźnię i pomysłowość
  * za to ,że pozwalają dziecku na wspaniałą zabawę narracyjną w której każde dziecko będzie układać swoje własne scenariusze 🙂
  * za świetną pomoc w nauce języka ( nazwy części ciała , kolory )
  * ZA CAŁOKSZTAŁT 😉
  2. KLOCKI KONSTRUKCYJNE LOOWI od KLOCKI.EDU.PL
  za ich rozmiar , który zachęca dziecko do budowy . Małe dziecko BARDZO SZYBKO SIĘ NUDZI dlatego wielkość tych klocków jest ogromnym plusem . Dzięki temu ,że są dość duże pozwalają na stworzenie dużych budowli w bardzo krótkim czasie . Gdy dziecko po złączeniu zaledwie kilku klocków widzi efekt swojej pracy jest chętny do dalszego budowania , tworzenia . Dziecko dzięki tym klockom z pewnością poczuje dumę i satysfakcję z samodzielnego stworzenia małego dzieła
  za to ,że jest idealną zabawką zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki
  Za to ,że daje możliwość zabawy kilkorgu dzieciom naraz
  za wspaniały kształt .Jest prostszy niż łączenie klocków kilkupunktowe (jak np. Lego), więc znowu – łatwiejszy dla młodszych dzieci .
  Za czytelną instrukcję , która pozwala stworzyć dane pojazdy , zwierzęta . Nie każde dziecko cieszy się taką sama wyobraźnią przestrzenną dlatego fajnie ,ze jest instrukcja , która może być dla nas planem działania , ściągą w tworzeniu 🙂
  za to ,że mogą być niezwykle oryginalną pomocą matematyczną .. Wszystkie dzieci znają kolorowe patyczki do nauki liczenia ..Myślę ,że klocki Loowi zachęciłyby nie jedno dziecko nie lubiące matematyki do nauki liczenia 🙂
  za fajną i ciekawą kolorystykę
  za rozbudzenie zainteresowań i pobudzenie wyobraźni małych konstruktorów
  za pomysłowość …Niektóre elementy w naszych dziełach mogą się poruszać … Bardzo fajne uatrakcyjnienie zabawy .
  Za fajne pudełko .. Jak wiemy wszelkiego rodzaju pudła i pudełeczka po klockach są zmorą wielu rodziców .. Ten zestaw posiada bardzo fajny duży pojemnik z solidną rączką i pokrywką.. Wszystkie klocki bez problemu można spakować po zabawie z powrotem do pudła bez obawy ,że klocki się zgubią albo będą się kulać . Fajne pudło – nie jednorazowe tak jak w większości klocków innego typu . Ogromny plus za to …

  3. „GOTOWANIE „ Gra edukacyjna dla dzieci – Kapitan Nauka
  za dodanie angielskich opisów co powoduje ,że gar staje się nie tylko bardziej atrakcyjna ale jest doskonałą pomocą naukową
  za przystępną cenę
  za duży przedział wiekowy . W grę może grać zarówno 4 latek jak i 7 latek
  za tematykę atrakcyjną zarówno dla chłopców jak i dziewczynek . Myślę ,że każde dziecko bez względu na płeć z chęcią sięgnie po tą grę
  za to ,że gra pozwala na poznanie podstaw życia codziennego . Podczas gry można dyskutować z dzieckiem i omawiać wiele różnych ciekawych tematów związanych z obowiązkami , rolami społecznymi itd. …
  za solidne wykonanie , solidną grafikę i mocne kolory
  Fajne , solidne pudełko
  za to ,że daje możliwość zabawy kilku osobom naraz

  Jeśli udało by mi się wygrać to jako nagrodę chciałabym otrzymać – KLOCKI LOOWI
  ( obojętnie czy będą to pojazdy czy zwierzaki )
  Każdy z tych zestawów z pewnością sprawiłby moim dzieciom taką samą frajdę . Pozdrawiam Aniu 🙂

 194. Moje typy:
  1. króliczki Sylvanian Families
  2. „Było sobie życie” GRA EKOLOGICZNA „Zbuduj sobie miasto”
  3. Klocki OBLUDARIUM

  Dla nas wybieram klocki INCASTRO

  Pozdrawiam 😀

 195. Nasze ulubione gry to gorący ziemniak uwielbiamy i całą rodziną gramy,E-Motionz oraz lubimy bawić się małym konstruktorem

 196. Kula z pyłem – sama ją chyba kupię dla siebie 😉
  Zakupy i Gotowanie
  Maxikit – mamy i uwielbiamy całą rodziną, jedyne klocki, które zajmują moją córkę, a ma kilka różnych.

  Poprosimy o osławionego króliczka Alilo!

 197. Moje typy to:
  1. Klocki z magnesami
  2. Tabliczka mnożenia dla dzieci
  3. Drewniane klocki do przybijania

  Z tych typów chciałabym dostać klocki z magnesami 🙂

 198. Oddaję swój głos na klocki Ludus bo kocham wszustkie klocki a te są świetne. Choć muszę przyznać, iż wszystkie propozycje zabawek przedstawionuch przez Zabawkatora są mega.
  Na swoją nagrodę wybieram oczywiście klocki Loowi. Pozdrawiam

 199. Wybraliśmy:
  1. CZYTAJ Z ALBIKIEM
  2. JELONEK – LAMPKA NOCNA, KULA Z PYŁEM
  3. Klocki z magnesami KOOGLO
  W przypadku wygranej poprosimy klocki Incastro (XL z woreczkiem)

 200. Dla nas cudem jest Czytaj z Albikiem dzieci uwielbiaja zabawe z mowiacym dlugopisem to swietna nauka ktora wciaga dziecko na dlugi czs. Swietnie sie sprawdza w podrozy gdy wdzystkim sie nuuudzi. Drugi typ to Maly konstruktor lubimy tworzyc i działać rozwijac wyobraźnię. Lubimy byc atywni i sprawdzac swoje możliwości i umiejętności. Poprosimy o klocki. Incastro by moc tworzyć i rozwijać swoją fantazje.

 201. Nasz typ to elektroniczne pióro Albik. A jako wygraną poproszę klocki magnetyczne kooglo basic.

 202. Naszym absolutnym faworytem są: Zestawy Małego Konstruktora !!! cena i jakość mega! Polecamy bardzo wraz z 12 letnia córką 🙂 Co się na skręcamy to nasze, a podczas jest i czas na ploteczki i jedzenie ciasteczek 😀

  a dla urozmaicenia wybieramy: Klocki Inkastro, lubimy konstruować 🙂

 203. Konstruktor nr 1 – rozwija wyobraźnię i można ciekawie spędzić czas z synem – ja mechanik z zawodu zarażam syna tym samym dzięki konstruktorowi 😀
  nr 2 Klocki inkastro – rozwijają wyobraźnię!

 204. Moim dziewczynom ostatnio bardzo podobają się klocki wise, mi zaś klocki genii i brainboxy. Chętnie zawrzemy bliższa znajomość z króliczkiem Alilo.

 205. Na zabawkę roku typuję:
  1. Klocki Loowi
  2. Gra Gathering the Garden
  3. Gra Forest

  Wybieram klocki Loowi.

 206. My stawiamy 3xna klocki 1. Klocki LOOWI 2. Klocki z magnesami KOOGLO 3. Klocki WISE Czemu klocki? Bo to najbardziej kreatywna zabawka dla dzieci!!! Klockami bawi się każdy czy to mały, czy duży, chłopak, czy dziewczyna, dziecko i rodzic. Klocki pobudzają wyobraźnie, zmuszają do myślenia, służą do budowania, pomagają w matematyce, w nauce literek, są pomocą logopedyczną jak i pomagają w pracach sensorycznych, motoryka mała, można je wykorzystać do wszystkiego. Sama widzę po swoich dzieciach, że klocki to są zabawki po które najczęściej sięgają, zawsze gdy się bawią używają klocków, a to do zbudowania garaży dla samochodów, a to budują to przeszkód, karabiny, zwierzęta nawet ostatnio widziałam jak odrysowywali klocki na kartce papieru. Dla mnie klocki to po prostu NR 1 jeśli chodzi o zabawki i wiem, że to zawsze będzie udany prezent, bo klocki po prostu się nie nudzą!!! Jeśli jakaś nagroda miała by trafić do moich chłopaków to prosilibyśmy o klocki LOOWI pojazdy lub zwierzęta 😉

 207. Dla nas zabawką roku są klocki magnetyczne – matematyczne Igeo. Matematyka i zabawa w jednym- genialne! Jako potencjalną nagrodę wybieram Królika Alilo. Klocki albo już mamy albo kupimy, a na króliczka męża nie namówię:)

 208. Moje ubiegłoroczne typy to:
  1. Klocki Kooglo
  2. Gra Emocje
  3. Klocki Loowi

  Jako potencjalną nagrodę wybieram klocki Kooglo 🙂

 209. Głosujemy na klocki Genii, warzywa i owoce do krojenia marki Tidlo i gry Brain Box. A marzymy o króliczka Alilo.

 210. U mnie na pierwszym miejscu sa książeczki Felt For Fun. Wiem że książki nie biorą udziału w zabawie ale te książeczki to połączenie ksiazki I zabawki dlatego myślę ze powinny znaleźć się w tym zestawieniu. Druga propozycja to klocki Obludarium ❤
  Jeżeli udalo by sie nam wygrać poprosimy o króliczka
  Pozdrawiam

  • Oczywiście, że biorą 🙂 Można na nie głosować, dopisuję Twój głos i ściskam serdecznie 🙂
   Ania

 211. Głosuje na klocki Loowi i drugie klocki Kooglo. Nagroda, która by mnie uszczęśliwiła to króliczek Alilo

 212. Głosuję na klocki Loowi I te bardzo chciałabym dostać. Drugi mój typ to gra Bandido.

 213. Głosuję na układanki konstrukcyjne z firmy Aleksander, Mały Konstruktor. A wybieram klocki Loowi

 214. Witam serdecznie. Troszkę czasu zajęło naszemu domowemu jury podjęcie decyzji. Najmłodszy skład zarządzał listy zabawek uczestniczących w konkursie (ponieważ ich głosy były najważniejsze to nie było innej opcji ).
  W drodze tajnych głosowań (nie było lekko) nasze podium wygląda tak:
  1. miejsce zajęły gry rodzinne Helvetiq.
  2. miejsce dla klocków Loowi.
  3. miejsce sprawiło trochę kłopotu bo nijak nie było zgody więc córki stwierdziły, że muszą być dwa 3. miejsca – króliczki Sylvanian Families oraz Brain Box.
  Na koniec został wybór nagrody dla jury . Głosy znów się podzieliły, ale ostatecznie dziewczyny wybrały klocki Loowi zwierzęta (króliczka Alilo ma przynieść za rok Gwiazdor ).
  Pozdrawiam

 215. Dla nas najlepsze są poznane dzięki Tobie, Aniu, klocki magnetyczne iGeo oraz GemiCreation. Zachwyciły kolorystyką, pomysłem oraz jakością wykonania i użytkowania. Zachwyciły nas też klocki Morphun, których próbkę dostaliśmy z wymienionymi klockami. Na pewno zagoszczą u nas w domu pzy najbliższych urodzinkach 😀
  Chętnie poznalibyśmy klocki Loovi i Incastro 😉

 216. Głosujemy rodzinnie na klocki OBLUDARIUM, rewelacyjne pod każdym względem. Poza wymienianymi wcześniej zaletami, myślę ze są idealne dla rodzeństwa zarówno tego z małą jak i większą różnicą wieku, co jest zawsze dla mnie ogromną zaletą. W ogóle klocki to moje odkrycie roku 2017 dzięki Zabawkator.pl i klocki.edu.pl mam morze klockowych inspiracji i nie grozi mi już wylądowanie ze skrzynią lego i ewentualnie plus plus, a od możliwości aż kręci się w głowie. Jeśli można oddać jeszcze jeden głos to ja zakochałam się memory z serii „Świat wokół nas”, tak jak Obludarium nadają się dla młodszych i starszych, młodszy może rozwijać słownictwo, małym wysiłkiem można z nich zrobić karty trójdzielne, starszak może grać, albo układać według wzoru, możliwości jest tyle, a do tego piękne wykonanie i tematyka która jest mi bliska.
  Chętnie wypróbujemy klocki Loowi

 217. Dla nas tegorocznym hitem są Helvetiq: Colorfox i Bandido. Trzecie miejsce ma gra : Śpiące królewny.
  Moim pannom marzą się klocki Incastro 😀

 218. Głosuję na Elektroniczne pióro Albik” i serię książek „Czytaj z Albikiem”. Młody się bawi i uczy, starszy powtórzy , razem spędzony czas bezcenny. Świetna metoda przyswajania wiedzy. Super sprawa.
  Ewentualna nagroda: klocki magnetycznych Kooglo Basic Kolor

 219. Naszymi faworytami są Mały Konstruktor od Alexandra. Ukochana zabawka synków. Całą rodziną świetnie bawimy się także przy grach E-Motionz i Gorący Ziemniak. Ubaw dla wszystkich od maluszków po dziadków.

 220. Mój faworyt to czytający długopis Albik, a na drugim miejscu klocki Loowi. I te klocki wybieramy jako nagrodę.

 221. Głosuję na: Maxikit Ludus, Obludarium i (nie będzie tylko klocków) Bandido
  Dlaczego te klocki, ich sam wygląd przyciąga, nie są to „zwykłe klocki”, chociaż i te chętnie układam, ale te na które głosuję dają szansę stworzenia czegoś zupełnie innego i chyba to jest najlepsze+ ruchome elementy, które absolutnie mnie kupiły, bo dzięki temu przedłużają zabawę, bo dają kolejną okazję na pełniejszą nimi zabawę.
  Dlaczego gra? Uwielbiam te, które się rozrastają, coś się dobudowuje, tworzy tj. w carcazun i zatoce pelikanów. Dodatkowym walorem jest to, że umożliwiają grę w pojedynkę, ale gra z kimś równie ważna, bo rozwija zdolności współpracy, no i razem można dzieli sukcesy i porażki
  Wybieram Alilo niebieskiego (kolor właściwie bez znaczenia), przyda się dla mojej małej, która zaraz z nami będzie

 222. Hej Aniu, najpierw się zastanawiałam a teraz prawie przegapiłam, że termin zgłaszania do dziś tylko!
  Nasze typy to:
  – kula śnieżna z jelonkiem
  – gry Helvetiqo
  – maxikit
  Wybieramy Loowi!

 223. Głosuje na gry Brainbox i Forest.

  Jako nagrodę chciałabym klocki Inkrasto.

 224. Dla nas najlepsze w tym roku okazały się małe gry zwłaszcza Bandido ale wszystkie trz z tej serii. Na urodziny córki zaplanowałam kulę z pyłem po tym jak pokazałaś jak świeci w ciemności. To moje marzenie z dzieciństwa. Trzeci głos na klocki których nie mamy ale kupimy a może byś jako nagrodę w kolejnej zabawie zrobiła czyli Maxikit.
  A dziś bardzo byśmy prosili o incastro.

 225. Farby Pelikan — są super i mój synek wreszcie chętnie chwyta za pędzelki.
  Łopatka Triplet Quut — to pewnie bardziej zasługa pasji mojego dziecka, jak fenomenu tego produktu, bo syn darzy miłością wielką wszystkie zabawki do piasku, ale te wielofunkcyjne są najlepsze 🙂
  Lego! Moje dziecko niestety nie jest typem konstruktora, ale przypomniałam sobie Twój life o rodzajach klocków i spróbowałam z Lego. No i zaskoczyło! Najchętniej bawi się już złożonym zestawem, ale tak bardzo polubił klocki Lego, że coraz częściej pomaga mi przy składaniu. Osobiście polecam bardzo zestawy Creator, bo mamy możliwość złożenia kilku opcji z jednego kompletu klocków. Aniu, Ty u siebie polecasz Lego Architecture i chociaż dla mojego synka nie są tak atrakcyjne, jak np. posterunek policji, to z całego serca polecam je rodzicom starszych dzieci 🙂
  Pozdrawiam 🙂

  • Jeśli uśmiechnie się do nas szczęście, to chętnie adoptujemy króliczka Aloli 🙂

 226. Nasze typy zabawek 2017:
  1. Klocki Loowi
  2. Pióro mówiące „Czytaj z Albikiem”.
  3. Kapitan Nauka „SuperQuz stwory i potwory”
  GRAMY O NAGRODĘ:Dzieci ucieszyły by się z wygrnych klocków Loowi

 227. Nasze trzy typy na podium to gry Brainbox (mamy, gramy – i jak nam wiedza przyrasta!;)), gra Colorfox oraz klocki Kooglo (same drewniane klocki mają wielki potencjał, a gdy jeszcze te magnesy utrzymują całość w ryzach, to nic tylko budować!;)).

  Wybieramy dla nas klocki Incastro:)

 228. Głosuję na:
  1. Gry Forest, Bandido, Colorfox (kupione na gwiazdkę i dręczone codziennie :));
  2. Grę ekologiczną „Była SOBIE ZIEMIA” (trudno o coś lepszego w tej tematyce);
  3. Grę „Emocje” (jeszcze niezakupioną, ale obserwowaną i planowaną).
  Jako wygraną wybieram Loowi zwierzęta albo Incastro.

 229. Głosuję na:
  1. Czytaj z Albikiem
  2. Gry Zakupy i Gotowanie
  3. Książeczki manipulacyjne, których jestem wielką fanką.
  Na nagrodę wybieram drewniane klocki magnetyczne

 230. Naszą ulubioną zabawką jest Mały Konstruktor a ciekawe gry to: E-Motionz i Gorący Ziemniak z firmy Alexander.
  Chciałabym wygrac klocki magnetyczne Kooglo.

 231. Moje typy to:
  – Mały Konstruktor od Alexandra – za rozwijanie kreatywności, wspaniałą jakość, super cenę.
  – E-Motionz – świetne ćwiczenie matematyki, spostrzegawczości i nerwów.
  – Gorący Ziemniak – najlepsza gra rodzinna ever 🙂 szybka rozgrywka, dużo śmiechu, gra dla każdego.

 232. My wybieramy Albika jako zabawkę roku 2017. Doskonały patent na naukę przez zabawę! Kupiłam siostrzeńcowi na urodziny i to był strzał w 10!
  Z nagród podoba nam się króliczek Alilo. 🙂

 233. Głosuję emocjami i zachwytem własnym osobistym, bo rozum i serce wybierają niemal wszystkie jednocześnie. Największy dreszcz w minionym roku wywołały we mnie:
  1) KLOCKI LOOWI- nie przetestowaliśmy jeszcze, bo czekają zapakowane w szafie do wtorkowych 5 urodzin syna – jestem cała w nerwach 😉 dla mnie pomysł, wykonanie, kolorystyka są pierwszorzędne. Numer jeden również za alternatywę dla Duplo, które wcale nie były u nas hitem i czas potestować inne klocki
  2) KRÓLICZKI SYLVANIAN FAMILIES – pamiętam, gdy pierwszy raz zobaczyłam je w sklepie z zabawkami, zanim o nich gdziekolwiek usłyszałam – to uczucie, gdy stoisz, mimo swoich dorosłych lat, przed witryną i szczęka Ci opada, a serce bije mocniej i stajesz się znów małą dziewczynką z wielkim marzeniem
  3) produkty z Czerwonym Kapturkiem od Rex – nie ma piękniejszego wzoru tej postaci z bajki; na drugie urodziny moja córka dostanie coś z tej serii na pewno; moja miłość do koloru czerwonego przejawia się właśnie tym wzornictwem 🙂

  Gramy o Króliczka Alilo (chyba czerwonego 🙂 ) – zawsze chciałam czytać książki w radio dzieciom – chociaż moje dzieci mnie posłuchają, gdy mamy nie będzie w domu

 234. Ja wybieram Bandido, naprawdę niezły z niego spryciarz! A do tego takie małe pudełko – to lubię.
  Poproszę o klocki Incastro.

 235. Moje chłopaki są już starsze, ale króluje u nas teraz mały konstruktor. I duży i mały razem z tatą mają z nim sporo zabawy. Genialny sposób na ćwiczenie rąk i cierpliwości. Za to ja dołączam do nich przy planszowce E-motionz. Najmłodszy uwielbia rzucać kostką, a tu ma ich do dyspozycji aż 10!
  Gdyby to nam przypadła nagroda, poprosilibyśmy o klocki magnetyczne. Takich jeszcze nie mieliśmy, myślę, że chłopaki mieliby fajną niespodziankę 🙂

 236. Moje typy to:
  1) gra Bandido
  2) gra Colorfox
  2) klocki LEGO (seria Architecture)

  Nagroda nr 1 – klocki Kooglo

 237. Nasze odkrycie to klocki Obludarium i dajemy im pierwsze miejsce. Uwielbiamy klocki pasjami ale te wyjątkowo skradły nasze serca. Uważam że łączą pokolenia, są dla dużych, małych, chłopców i dziewczynek. Były, są i będą zawsze na topie. Odkąd je mamy wielogodzinna zabawa gwarantowana. Powstają niesamowite budowle po których ganiają stworki a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Dzięki nim nigdy nie ma u nas nudy, bo wykorzystujemy je na wiele sposobów. A i my rodzice chętnie dołączamy do zabawy przypominając sobie czasy dzieciństwa i beztroski.

  Jako prezent zainteresowały nas klocki magnetyczne Kooglo bądź Incastro. Nie znamy ich więc zapoznanie każdych z nich będzie dla naszej czwórki wielką przygodą 🙂

 238. Bardzo żałuję, że Incastro były pokazane w 2016 roku, bo najchętniej to na nie bym zagłosowała 🙂 Ale skoro zabawa dotyczy roku 2017, to oddaję mój głos na:
  BRYŁY GEOMETRYCZNE 2D 3D

  Moje dzieciaki tworzą sobie podobne konstrukcje z clicsów – fascynuje mnie, z jaką łatwością 5-latka potrafi zbudować siatkę sześcianu i potem złożyć go w bryłę. A mówią, że geometria jest trudna 🙂

  Po tym wstępnie nie muszę chyba dodawać, że najchętniej przygarnęłabym klocki Incastro 🙂

 239. My zagłosujemy na to, co bliskie naszemu sercu. Najtrwalsza zabawka, taka, która nigdy się nie zniszczy to WIEDZA, dlatego głosujemy na BYŁO SOBIE ŻYCIE w wersji HD.
  1) ta seria to MOST, jaki budujemy między naszym dzieciństwem, a dzieciństwem naszego Krzycha, czasy są dramatycznie inne, ale i my i syn możemy razem przeżywać fascynację tym wspaniałym 'serialem’ RAZEM
  2) to miód na serce (podobnie jak bajki terapeutyczne) dla dzieci bojących się szpitala, wkłuć, dentysty, itp. Pozwala oswoić lęk przez wizualizację, wiedzę, utożsamianie się z bohaterami
  3) to nieoceniona zaraz po BLW pomoc w zdrowym odżywianiu, budowaniu świadomości zależności pomiędzy tym, co jemy a jak czuje się z tym nasz organizm
  4) koi emocje (nasze dziecko oglądając ten serial uświadamia sobie, że nie wszystko jest w stanie kontrolować, że są rzeczy niezależne od niego np zespół tików, azs, które i my i on musi zaakceptować)
  5) to fascynacja, nieskończone źródło inspiracji do kreatywność dziecko-rodzic (oglądamy odcinek i lepimy z plasteliny modele, rysujemy, wycinamy, ogrywamy role, tworzymy pudełka sensoryczne, bawimy się naszym kostkiem – stefanem paluchem, robimy lekcje trójstopniowe montessori organy wewnętrzne)

  to coś więcej niż animacja, to coś więcej niż serial edukacyjny, to coś więcej niż tylko płyta, to CAŁE POKOLENIA wspomnień i CAŁA MASA POMYSŁÓW , teraz w takiej jakości, o jakiej my, rodzice, mogliśmy tylko pomarzyć.

  Nagroda, klocki Loowi

 240. Cała nasza rodzina (a jest nas pięcioro) stwierdziła, że zabawką
  nr 1 są Króliczki z czekoladowymi uszkami
  nr 2 klocki konstrukcyjne Loowi
  nr 3 nocna lampka Jelonek

  Marzą nam się klocki magnetyczne Kooglo

 241. Witam, że względu na to, że głosowałam już 7 stycznia a mój post jeszcze nie został dołączony tylko czeka na akceptacje moderatora wysyłam moje propozycję jeszcze raz:

  TOP nr 1 to BAŃKI MYDLANE TUBAN!!!
  Czy to ogromne czy to z wytwornicy, radość i zabawa dzieci niezapomniana! Myślę, że rodziców również
  W tym roku na czwartych i drugich urodzinach moich dzieci – szaleństwo! Mogłyby codziennie I wszędzie!
  propozycja nr 2 – GRA MUMINKI – YATZY I BINGO
  propozycja nr 3 – AQUABEADS

  Poproszę klocki loowi – to są moje typy , niestety nie mamy więc nie zgłaszam, ale chętnie przetestuje z dziećmi

 242. Witaj Aniu,
  uważam zawsze, że wszelakie gry, układanki i łamigłówki rozwijają każdą sferę w małym człowieku, uczą koncentracji i integrują rodzinę, dlatego stawiamy z Zosią na :
  1) Bandido, Forest, Colorfox
  2) Zestawy Małego Konstruktora
  Zosik prosi o pakę klocków Incastro XL (oczywiście z woreczkiem) 🙂

  Pozdrawiamy

 243. Głosuję na
  1. grę Bandido (i przy okazji bardzo apeluję o więcej gier kooperacyjnych na blogu).
  2. klocki Maxikit Ludus
  3. klocki Obludarium
  Jako prezent chciałabym dostać zestaw klocków Loowi – zwierzaki.

 244. Dla nas najlepszą zabawką jest Mały Konstruktor a grami E- Motionz i Gorący Ziemniak z nimi zabawa z dziećmi gwarantowaną

 245. Przejrzeliśmy z jurorem Wasze strony i ….. pomimo starań o wytypowanie 3 pozycji, niestety mamy tylko 1, pierwsze miejsce. Zdecydowanie zmiótł wszelką konkurencję Albik. Czytaj z Albikiem okazał się tak genialny, że najukochańsze dotychczas klocki lego i najulubieńsze gry planszowe czekają grzecznie na półce z nadzieją, że 5-letni władca pokoju zabaw powróci do nich któregoś popołudnia 🙂 Zabawa z Albikiem pochłonęła nie tylko naszego ciekawskiego świata jurora ale i resztę rodziny. Mając na uwadze fakt, że wkrótce sie ona powiększy, chętnie – tu myślę trochę przyszłościowo – wypróbowalibyśmy z najmłodszą latoroślą drewniane klocki Kooglo.

 246. My swoje głosy na klocki oddajemy, bo na ich punkcie po prostu bzikujemy:
  1. Klocki OBLUDARIUM
  2. Klocki LOOWI
  3. Klocki KOOGLO

  Nasz wymarzony prezent to klocki KOOGLO 🙂

  Kiedy ZABWAKATOR akcję Zabawka Roku 2017 organizuje,
  wszystkim dzieciom i ich rodzicom dobry humor dopisuje.
  Z tej okazji ZABAWKATOR klocki Kooglo oferuje
  i wiele małych serc od razu się raduje.
  Klocki Kooglo to zabawka edukacyjna,
  ale nie byle jaka, bo wielofunkcyjna.
  Kooglo to klocki najwyższej jakości,
  które przysporzą maluchom mnóstwo radości.
  Kooglo to drewniane klocki magnetyczne,
  z których powstaną budowle futurystyczne.
  Dają nieskończenie wiele możliwości budowania
  i nieokiełznaną radość z zabawy i świata odkrywania.
  Klocki zostały w naszym kraju wykonane
  i przez każde dziecko zostaną pokochane.
  Kooglo Basic to nazwa całej wyjątkowej kolekcji,
  a klocki przysporzą szkrabom wiele cennych lekcji.
  Każdy rodzic wie, że brzydząc najlepiej uczy się poprzez naukę,
  a do wygrania ZABAWKATOR ma dziś nie tylko jednego zestawu sztukę.
  Gdy dziecko czerpie radość ze świetnej zabawy,
  mama z tatą mają chwilę na wypicie aromatycznej kawy.
  Klocki Kooglo prawidłowy rozwój dziecka stymulują,
  a dumni rodzice postępów w nauce mu gratulują.
  Każdy dzisiaj powie, że od Kooglo zabawka edukacyjna
  jest po prostu fenomenalna i rewelacyjna.
  ZABAWKATOR będzie miał twardy orzech do zgryzienia,
  aby spełnić tylko siedmiu rodzin najskrytsze marzenia.
  I my o zestaw Kooglo Basic dla naszych pociech gramy,
  i od dzisiaj wszyscy mocno kciuki trzymamy.
  W końcu z Kooglo wszystko się samo poukłada,
  bo inaczej przecież nie wypada!

 247. Głosujemy na zabawki, które łączą w sobie dobra zabawę (zarówno dla dzieci jaki dorosłych), racjonalną cenę i polskiego producenta:
  1. Mały konstruktor
  2. Gorący ziemniak
  3. Gra E-Motionz

  NAGRODA – klocki magnetyczne

 248. Zdecydowanie gry Bandido i Forest, oraz Gotowanie i Zakupy, a do tego klocki Maxikt Ludus. Wszystko mamy i wszystko się sprawdziło. Teraz chętnie wypróbujemy Incastro. Pozdrowienia z gór 😉

 249. Witam serdecznie. szukałam szukałam i myslałam, że znajde klocki edu PUS, bo chciałam im dać pierwsze miejsce, a tu się okazuje, że nie w tym roku o nich czytałam 🙂 Tak więc do pierwszego miejsca nominuję:
  1. Klocki konstrukcyjne Loowi, chyba nie jestem tu wyjątkiem 🙂 Ale widze, jak ogromny jest w nich potecjał! Mój 3 letni syn ma spore zacięcie konstruktorsje, duplo uwielbia, ale ostatnio zakochał się w Clicsach, twrzy z nich niesamowite konstrukcje, które wg niego przypominają koparki, statki, parkingi. I widzi to tylko on :D. Klocki bardzo rozbudzają wyobraźnię i trenują zdolności manualne. Dlatego Loowi są równie idealne.
  2. Klocki z Magnesami Kooglo. Pamiętam, w jaką furię wpadał mój pierworodny, gdy coś mu się z klockó burzyło, przesuwało.. zresztą do tej pory potrafi się złościć. A magnesy to takie ułatwienie! I jak młodszy brak przeraczkuje obok, to budowla będzie nadal stała. Także drugie miejsce za pomysł z magnesami 🙂
  3. puzzle sensoryczne Muduppy. W ogóle Muduppy powinno zgarnąć jaką nagrodę za design. Uwielbiam ichQ Tak samo jak Djeco 😀 A te puzzle z maszynami, z elementami dotykowymi sa po prostu genialne! Mamy jeszcze sensoryczną farmę z Djeco, puzzle dla maluchów. i kiedyś robiły u nas furrorę. A że syn miał kłopoty z IS to choć 1 miejsce na podium musiała mieć zabawka, która pomaga 😀

  przytulimy, jak zdecydowana większość Kooglo 😀

 250. Naszą ulubioną zabawką jest Mały Konstruktor oraz gry E-Motionz i Gorący Ziemniak.

 251. Naszą ulubioną zabawką jest Mały Konstruktor oraz zdecydowanie lubimy gry E-Motionz i Gorący Ziemniak. Pozdrowienia z Tczewa

 252. Moim faworytem na TYTUŁ ZABAWKI ROKU 2017 są zestawy SYLVANIAN FAMILIES. Oddaję na nie swój pierwszy głos, ponieważ mamy Aniu te zestawy, które pokazałaś na blogu (jak tylko je zobaczyłam u Ciebie jakoś po Dniu Dziecka, wiedziałam, że będziemy je mieć ;), więc mogłam dokładnie się im przyjrzeć, ukształtować swoją opinię obserwując reakcję i zabawę mojej małej testerki, dla której, jak się okazało, jest to ukochana zabawka. Muszę przyznać, że moje dziecko z niezwykłym szacunkiem traktuje wszystkie swoje zabawki i nie ma u nas czegoś takiego jak zagubiony puzzelek czy oderwana ręka od lalki, ale staranność i, powiedziałabym nawet, uważność z jaką traktuje zabawki Sylvanian Families pokazują, jak bardzo jest w nich zakochana. Ilekroć wchodzę do jej pokoju to wszystkie Sylvaniany są idealnie poukładane. Przytulny wiejski domek stoi w centralnym miejscu, a w nim równiutko poustawiane mebelki i króliczki, które wyglądają jakby zostały zatrzymane w pewnej historii, która w tym domku się toczy i czekają na powrót córki, aby znów ożyć.
  Króliczki z czekoladowymi uszkami są tak słodkie, że sama się w nich zakochałam. Pamiętam zachwyt w oczach córki, gdy zaczęła je rozpakowywać. Wołała co chwile: „Mamo, zobacz, one ruszają rączkami! Da się im zdejmować ubranka! A szafeczka pod zlewem się otwiera i są nawet rury od zlewu! Mamo, zobacz, jaki maleńki widelczyk”. Moja córka uwielbia zabawy narracyjne, a Sylvanian Families są do tego stworzone. Może odgrywać przeróżne scenki i to nie tylko w domu, ale także na podwórku czy podczas wycieczek, bo może je zabrać wszędzie w swojej kieszonce.
  Sylvanian Families zaskarbiły sobie mój głos także dlatego, że to tak duża familia zwierzątek, że każde dziecko znajdzie wśród nich takie, które pokocha najbardziej. U nas są to króliczki z czekoladowymi uszkami, ale równie słodkie są rodzinki biszkoptowych króliczków, kotków, piesków, pudli, wiewiórek, labradorów, jeżyków, chomików, myszek czy rudych pandek. Można wybrać te, które kocha się najbardziej! Poza zwierzątkami, Sylvanian Families oferuje bardzo duży wybór akcesoriów, które zapewnią wspaniałą zabawę narracyjną. Znajdziemy m.in. domki, sklepy, butiki, lodziarnie, piekarnię, latarnię i bardzo bogate ich wyposażenie, a wszystko wykonane z największa starannością o szczegóły. Zabawki są nie tylko piękne, ale co równie istotne – trwałe, więc jeśli tylko będziemy o nie dbać, posłużą na długie lata zabawy, bo się nie nudzą. Można dowolnie powiększać swoją kolekcję „Sylvanianów”, a wszystkie idealnie do siebie pasują.
  Drugi swój głos oddaję na klocki LOOWI, dlatego, że ilekroć słyszę o tych klockach, przed oczami mam zdjęcie Klary w wianuszku z nich zrobionym. Pamiętam też, jak pozytywną reakcję wywołały wśród rodziców na live’ach i nawet dziś, patrząc na te przezroczyste pudła pełne kolorowych klocków wiem, że zasługują na uznanie, przede wszystkim za:
  • Niesamowite możliwości jakie dają w czasie zabawy – można z nich budować co tylko się potrafi
  • Rozmiar – idealny dla małych rączek
  • Trwałość i żywe kolory
  • Dają dziecku poczucie sprawczości, bycia budowniczym tego, co się wymyśliło
  • Mają bardzo oryginalny kształt na tle kwadratowych klocków do łączenia
  • Są to klocki konstrukcyjne, a powstała z ich figura może się ruszać w miejscach, w których sami to zaplanujemy

  Trzeci głos, którym dysponuję, oddaję na MÓWIĄCY DŁUGOPIS – CZYTAJ Z ALBIKIEM. Lubię takie zabawki, bo to przykład zabawki idącej z duchem czasu. Prawdą jest, że uwielbiam te proste zabawki, które dziecko może wykorzystać na swój własny sposób, ale uważam, że od elektroniki nie uciekniemy, a dzieci tak bardzo lubią inteligentne gadżety, że nie powinniśmy od nich stronić, jeśli mogą przynieść jakąś korzyść dziecku w postaci nauki. Albik, współpracujący z 5 obecnie dostępnymi książeczkami, potrafi bardzo wiele nauczyć od literek aż po słówka w języku angielskim, nie zapominając o świecie przyrodniczym. Książeczki są dopasowane do wieku dzieci , więc można stopniować trudność. Zmiana głosów, śpiew czy inne dźwięki, które można usłyszeć podczas zabawy, zdecydowanie pozwolą na długą zabawę i naukę bez poczucia znużenia.
  Jestem przekonana, że nauka z takim elektronicznym gadżetem jest skuteczna, ponieważ moja córka jakiś czas temu (miała chyba wówczas skończone 3 latka) dostała taki jakby prototyp Albika, mówiące pióro, które rozpoznawało czy odpowiada dobrze i wówczas wydawało słowną pochwałę w stylu: „bardzo dobrze”, „świetnie”, „wspaniale” albo dość przykre brzęczenie, gdy się pomyliła. Po kilku takich zabawach, potrafiła rozróżniać np. samogłoski od spółgłosek, dzielić słowa na sylaby i wskazywać nazwy w liczbie mnogiej. Później kupiliśmy takie elektroniczne pióro do nauki angielskich słówek i uwielbia się bawić nim do dziś. Jestem przekonana, że Albikiem byłaby zachwycona, zresztą jak wiele innych dzieci, dlatego oddaję na niego swój głos. Musze jeszcze przyznać, że podoba mi się to, że nie trzeba wymieniać w nim baterii, tylko wystarczy go naładować.
  Gdyby nam się poszczęściło, to wybieram KRÓLICZKA ALILO – do zabawy, do przytulania i do kochania!

 253. 1. Na bank czytaj z albikiem – moja córka ma 2,5 latka i ma niedosłuch I jest to świetna pomoc do nauki słuchania, nauki języka, powtarzania poprawności językowej i rozwoju mowy. Córka chętnie korzysta z albika choć nie przepada za książeczkami. Dostała książkę czytaj z albikiem pod choinkę.
  2. Brainbox – syn uwielbia ma ich kilka.
  3.Gorący ziemniak
  wszystkie w/w propozycje są godne uwagi, zabawki testowane przez dzieci.

  prosimy o króliczka Alilo (czerwony git) jako nagrodę, byłby świetnym uzupełnieniem dla córki jako pomoc dydaktyczna!

 254. Przerabialiśmy już etap zabawek dla niemowląt i książeczek kontrastowych. Później wpadłam w szał kupowania książek z ciekawymi ilustracjami. Nie raz po Twoim live robiłam zakupy w księgarni internetowej 🙂 Później przyszła kolej na autka i nieśmiertelne klocki. Och, był jeszcze Kapitan Nauka! Gra Lotto, karty do nauki czytania, kolorów, emocji… Swoją drogą, czego bym od nich nie kupiła to wiem, że będzie mega. Pomyślałam, że tym razem oddam głosy na zabawki, które przedstawiałaś na swoim blogu, ale są dla dzieci starszych od mojego, więc mam je w zakładkach i czekam z ich zakupem do odpowiedniego momentu 🙂 Moje 3 głosy wędrują do:
  – bryły geometryczne 2D i 3D! dla mnie HIT 🙂 i ogromna pomoc naukowa na przyszłe lata.
  – Muminki Molkky – z Twojego postu o grach do ogrodu (zastanawiałam się jeszcze nad Beang Bag Game, ale te wspomnienia z dzieciństwa…)
  – ułamki w kole dla dzieci – jestem zachwycona tym pomysłem i wprost nie mogę się doczekać, gdy nadejdzie ten etap naszego życia, w którym będziemy tłumaczyć synowi ułamki (chyba nie jestem do końca normalna) 🙂

  Jestem ciekawa, czy którakolwiek z wybranych przeze mnie zabawek przejdzie do drugiego etapu 🙂

  Nagroda: Ponieważ klocków mamy od groma i ciut ciut, a tych mniejszych a la puzzli się trochę obawiam, to wybieram niebieskiego lub czerwonego Króliczka 🙂

 255. Jesteśmy miłośnikami klocków, nasz wybór nie mógł być inny 🙂
  1. Klocki Morphun
  2. Klocki Kooglo
  3. Klocki Loowi
  Nagroda klocki Kooglo

 256. Głosuję na Mały Konstruktor oraz gry E-Motionz i Gorący Ziemniak. Zdecydowanie najlepsze gry, które wyszły w tym roku 🙂

 257. Głosuję na
  1) Gorącego ziemniaka firmy Trefl jest to rewelacyjna gra familijna
  2) Klocki konstrukcyjne Loowi
  3) Gra E-Motionz firmy Trefl
  A wybieram nagrodę Gra E-Motionz

 258. Obludarium, bo kto powiedział, że dorośli nie mogą bawić się klockami? 😉
  „Świat wokół nas” – Memory, bo to co robią Jacobsony niezmiennie nas zachwyca
  Angielska gra „in the garden” za pomysł i wykonanie.

  Klocki Loowi 🙂

 259. No to ja może dość nietypowo, okiem ojca i faceta – zagłosuję na:
  1)LEGO ARCHITECTURE – świetne, sam z chęcią bym ułożył, jestem pewien, że nasz syn (choć do 8 lat mu jeszcze trochę brakuje)- też byłby zachwycony, zwłaszcza,że niektóre budowle widział „na żywo”
  2) Gry rodzinne HELVETIQ – ta pozycja w sumie nie wymaga komentarza, Forest i Colorfox zapisane jako pozycje doListu do Św.Mikołaja na 2018, chyba, że coś trafi się urodzinowo;-)
  3) Memory na 3 sposoby Kapitana Nauki – w sumie klasyka, ale ta grafika na „Zabawach podwórkowych”!! No i przynajmniej u nas – memory zawsze się sprawdzi :-), bo lubi je i starsze i młodsze dziecko

  A nagroda? Cóż – wszystkie są rewelacyjne,ale gdyby się poszczęściło – to wybieram LOOWI.

 260. Dla mnie i moich chlopcow najlepsze są zawsze gry planszowe czyli tym razem produkty Helvetiq (posiadamy póki co Forest ). Ucieszą nas jesli wygramy klocki INCASTRO

 261. Bardzo trudno jest wybrać tylko 3 zabawki z tak wielu naprawdę świetnych i oryginalnych zabawek pokazanych na blogu. Moimi typami są:
  1) Czytaj z Albikiem – za oryginalny i zarazem świetny pomysł połączenia zabawki/książki z pomocą naukową. Zawładnał tak moim sercem, ze na nastepne święta już planuje Atlas świata na prezent dla synka. Super pomysł z zabawną postacią duszka, plus za jakość dźwięków i mnogość wiadomości oraz możliwość utrwalenia wiadomości dzięki quizom, a także za ładowarkę 🙂
  2) klocki Wise (w zestawach z literami i cyframi) – za doskonałą jakość, genialny pomysł połączenia nauki pisania i czytania bądź matematyki z zabawą klockami, za podwójny sposób łączenia oraz mnogość możliwości ich wykorzystania – zabawa, konstruowanie, ksztaltowanie wyobraźni przestrzennej, ćwiczenie motoryki małej. Te klocki są na mojej liście zakupowej i strasznie mi się podobają.
  3) obludarium – za wielofunkcyjnosc, ruchomosc, jakość, cudowny dizajn, za nowoczesny pomysł. Tych klocków raczej mieć nie będziemy, gdyż cena w stosunku do wieku mojego syna raczej temu nie sprzyjają, ale zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia i mają w sobie to „coś” co do nich po prostu przyciaga.
  Jeśli chodzi o wybór nagrody to z chęcią pobawilibysmy się klockami Incastro. Kiedyś we wpisie o nich przeczytalam, że są to jedne z najlepiej rozwijających konstrukcyjnie klocków i są niezniszczalne, więc gdybyśmy je mieli moglibyśmy zabierać je na plac zabaw lub skwerek, gdzie synek mógłby się nimi pobawić z kolegami i koleżankami, jak już się wybiegaja za wszystkie czasy 😉

 262. Klocki Kooglo i gra Emocje.
  Nagroda- klocki Kooglo.

 263. Ogromnym hitem w tym roku dla naszej rodziny były klocki Obludarium! Godzinami spędzaliśmy czas na zabawie. Ile nowych historyjek wymyśliłam, gdzie głównymi postaciami były stworki stworzone przez moja córcie, chyba nikt nie zliczy! Polecamy wszystkim i nominujemy na zabawkę 2017roku! Teraz chętnie przygarnelibysmy klocki Incastro 🙂

 264. Jak dla mnie świetna jest gra firmy Aleksander „Nie śmiej się!!” Oraz „gorący ziemniak „. Gry są zarówno dla młodszych jak i starszych. Wprowadzają w świetna zabawę dla rodziny jak i znajomych.
  Nagroda – chętnie wypróbuję z dziećmi klocki Incastro poniewaz można budować z niech dużo rzeczy

 265. Bardzo trudno nam wybrać miedzy Albikiem (prezent pod choinkę) a klockami-dziwolągami Obludarium (dzień dziecka:)) ale spytalam córki i mowi że Albik wygrywa. A tak naprawdę to najbardziej lubi zestaw do tworzenia biżuterii pop-arty (no ale to post z 2016 r.) Nie mamy ogromnej ilości zabawek, ale jak kupujemy to kierujemy się przede wszystkim zabawkatorem! Wszystko, co do tej pory kupiliśmy okazało się hitem. Chętnie przygarnełybysmy klocki Loowi.

 266. Nasze typy to:
  1. Czytaj z Albikiem
  2. Edukacyjne gry dla dzieci Zakupy i Gotowanie
  3. Książeczka materiałowa camping SKIP HOP
  Marzą nam się klocki magnetyczne Kooglo

 267. Moje typy:
  1) klocki Wise
  2) obludarium
  3) klocki loowi
  Jako nagrode wybieram klocki loowi.

 268. Gorący Ziemniak w każdym wydaniu,
  jest z nami wieczorem i przy śniadaniu.
  Śmiechu jest zawsze co nie miara,
  radzi sobie mądry i radzi niezdara 🙂
  W każdym towarzystwie inaczej wygląda rozgrywka
  z pluszowym ziemniakiem w ręku jest super rozrywka 🙂

  Klocki magnetyczne Kooglo Basic Kolor będą fajną nagrodą,
  ucieszymy się bardzo, oczywiście za Państwa zgodą 😉

 269. Długo myślałam nad typem zabawki najlepszej z najlepszych, pytałam swoją rodzinkę i razem doszliśmy do wniosku, że najlepsze są małe gry Bandindo i Forest, bo nie dość, że wspaniałe i wygodne do przechowywania, to jeszcze każdego na nie stać. Z przyjemnością jeśli szczęście dopisze wypróbujemy klocki Incastro 🙂

 270. U nas gry: Bandido i Brainbox. Bardzo lubimy spędzać w ten sposób czas. Jeśli chodzi o nagrodę, to może Incastro 🙂 Pozdrawiam serdecznie

 271. Wybór moich dwóch córek to kolejno:
  Miejsce I: lampka kula od Djeco
  Miejsce II: Gra Bandido od HELVETIQ
  Miejsce III: Gra planszowa Gotowanie od Kapitan Nauka

  Najbardziej ucieszyła by nas nagroda w postaci klocków INCASTRO

 272. Drogi Zabawkatorze, nominuję KOOGLO do nagrody, a w domu dla córki przydałby się Alilo różowy.

 273. 1. Każda kolejna propozycja Memory z serii Świat wokół nas – Jacobsony jest u nas stzrałem w dziesiątkę. I tak też jest w przypadku Ssaków. Co ważne – można je łączyć – to dopiero jest zabawa! – idealna zabawa z nauką – dla całej rodziny!
  2. Wyjątkowe, oryginalne klocki Loowi – zwracają uwagę bardzo ciekawą budową oraz nie spotykanymi wcześniej wśród klockowych zestawów możliwościami konstrukcyjnymi – niekonwencjonalność i kreatywność są w tej zabawie stawiane na pierwszym miejscu
  3. Jak przystało na fanów planszówek – nie omieszkamy zagłosować na serię gier BrainBox czyli pudełka pełne nauki i zabawy w w wyważonych proporcjach dla małych, większych i całkiem dużych dzieci. Wielki plus: estetyka wykonania, różnorodność tematów z niezmiennymi zasadami gry!

  A gdyby dopisało nam szczęście – ucieszy nas interaktywny króliczek Alilo

 274. typuję jednogłośnie klocki KOOGLO!!!

  W nagrodę też chcemy dostać KOOGLO, ich nigdy za wiele 🙂

 275. Głosuję na klocki Kooglo. Jako nagrodę wybieram zestaw Incastro

 276. Glosuje na kooglo i chcialbym dostac kooglo

 277. Głosuję na grę Forest w którą gram z moją wnuczką oraz małego konstruktora ulubioną zabawkę wnuka. Trafione prezenty od babcidzięki wspaniałym podpowiedziom. Pozdrawiam
  Chętnie wygram dla nich klocki Loowi

 278. Zdecydowanie Kooglo. Mega kreatywne. Sama bym się nimi pobawiła

 279. Trzecie podejście.

  1. Gry Helvetiq, ze wskazaniem na Bandido za współpracę w grze.
  2. Klocki Obludarium.

  Prosimy o klocki Incastro.

 280. Powtórzę za wieloma innymi osobami, które umieszczają tu swoje wpisy – jest tak wiele wartościowych, godnych wyróżnienia zabawek (na szczęście!), że trudno wyłonić te, które powinny zająć kolejne miejsca na podium.
  Postanowiłam przeprowadzić rodzinną burzę mózgów (to popularna forma rozwiązywania zadań, wyzwań w naszym domu) , która zakończyła się swoistym głosowaniem
  Oto wyniki (równorzędne)
  – Gry z serii Brain Box wydane przez ALBI Polska sp. z o.o – ładne i staranne graficznie, wytrzymałe (głos mamy i córki), niezwykle wciągające i nie pozwalające na nudę (tato, który przede wszystkim wskazuje na przejrzystość jednolitych dla każdej gry z serii zasad); junior idealnie puentuje: niby zwykłe karty, a potrafią zaskoczyć!

  – Kolekcja foremek w kształcie najsłynniejszych budowli świata (Firma HAPE) – totalny hit wakacji nad morzem i działce. niby zwykła zabawa ‘foremkami w piasku, która okazuje się niezłą lekcją geografii, historii, architektury – ale przede wszystkim jest jedną wielką fascynującą przygodą na miarę odkrywcy

  – Aqua Dragons to space – największe zaskoczenie – przyjęte w domu z pewną taką nieśmiałością i niepewnością, czy na pewno jest dobrym pomysłem na zabawkę – szybko przekonaliśmy się, że jak najbardziej! Ale z założeniem, że to nie zabawka, a żywe istoty, którym należy się szacunek i troskliwa opieka, za które odwdzięczą się, dostarczając wielu ciekawych obserwacji. Odpowiedzialni opiekunowie mogą patrzeć jak smoki rosną, bawią się ze sobą, rozmnażają oraz opiekują swoimi młodymi – bezcenne!

  Nasza prośba: Alilo Honey Bunny 🙂

 281. Nam najbardziej podobają się gry rodzinne , przeznaczone dla wielu graczy. Dla nas najfajniejszymi grami 2017 r były: ” Mały konstruktor”, ” E-motions” i „Gorący ziemniak ” . Zapewniają miłe wieczory pełne śmiechu i sprawiają, że czas z spędzony z rodziną nigdy nie jest nudny . Chętnie poznamy króliczka Alilo 🙂

 282. Nasze typy na zabawkę roku 2017 to:
  – gra „Jedz, biegaj i rośnij zdrowo!” z serii „Było sobie „
  – klocki Loowi
  – Mały konstruktor

  W razie wygranej synek chciałby klocki Loowi.

 283. Moim numerem jeden jest pióro Albik. Nie mogę się doczekać aż córcia do niego dorośnie.
  Nagroda- chętnie wypróbujemy drewniane klocki magnetyczne

 284. Nasz numer jeden to klocki Kooglo, na które stawiamy i jednocześnie wygrać je mamy 🙂
  A dlaczego właśnie Kooglo?

  Kooglo to magnetyczne klocki drewniane,
  a zabawa nimi zapewnia wrażenia niezapomniane.
  Kooglo to klocki naszej rodzimej produkcji,
  z których powstanie nieskończona liczba konstrukcji.
  Nieważne, czy jesteś mały, czy też duży,
  z klockami Kooglo czas ci się nie dłuży.
  Kooglo zmysł konstruktorski w każdym dziecku obudzi,
  a zabawa klockami magnetycznymi nigdy się nie znudzi.
  Klocki Kooglo to doskonała rozrywka dla całej rodziny
  i wyśmienity prezent nie tylko na urodziny.
  I ja dziś klocki Kooglo dla mojego dziecka wybieram
  i oczekując na wyniki konkursu nogami przebieram.

 285. Witam:)
  Na początku muszę powiedzieć, że obradowałam razem ze starszymi dziećmi, jako że najmłodsze- 14-miesięczne wydaje jedynie dźwięki zachwytów na widok niektórych zabawek, a na inne po prostu woła „Bleee” (niemniej jednak, swój udział w wyborze Zabwki Roku 2017 też miał!). Moja ocena będzie zatem odzwierciedleniem wyboru moich dzieci,bo to przecież one są w tej dziedzinie ekspertami lepszymi niż ktokolwiek inny. Jako, że dzieci jest troje, zostały wybrane 3 zabawki, które im najbardziej przypadły do gustu.
  1) Gry Helvetiq – nie posiadamy w domu, ale mieliśmy okazję zagrać u znajomych w Bandido i przeczytać u Ciebie recenzje dwóch pozostałych wydanych w Polsce i wydają się być równie wciągające. Ciekawa grafika- prosta, czytelna, a jednocześnie taka, która podoba się nie tylko młodziezy i dorosłym. Proste zasady gry, pełne napięcia rozdania- to wszystko składa się na grę idealną. A do tego mieszczą się w większej kieszeni!
  2)Klocki Loowi – są to klocki, o których marzy cała nasza rodzinka urzeczona ruchomością tychże klocków! W dodatku są na tyle duże, że nie miałabym obaw pozostawienia dzieci sam na sam z nimi, co nie zdarza się przy zabawie np, popularnym LEGO. Piękne kolory, ciekawe łączenia – myślę, że zasługują w pełni na miano Zabawki Roku 2017.
  3) Gryzaki Lanco- dostaliśmy od Ciebie piłkę niecały rok temu. Najmłodszy tak ją pokochał, że nie ma dnia aby się nią nie bawił. Była gryziona, kopana, rozjeżdżana przez rower, pływała w basenie, wannie a dalej dobrze wygląda. Nie jest ze sztucznej gumy, tylko naturalnego kauczuku, więc jest bezpieczna dla dzieci, i nie śmierdzi chińską taniością. Zdecydowanie polecam każdemu kto nie wie co kupić nowonarodzonemu maleństwu 🙂
  Pozdrawiam serdecznie i obyś dalej była kopalnią wiedzy i inspiracji jak dotychczas.
  Wszystkie zabawki, które biorą w rozdaniu są bardzo przez nas pożądane, ale skłaniamy się ku klockom Loowi lub Incastro.

 286. Moje typy do zabawki roku to: 1.dlugopis Albik
  2. Klocki obludarium
  3. Gra Bandido
  Bardzo chetnie przygarne jako prezent klocki Incastro

 287. u nas „na okrągło” 😉
  -Loovi
  -Aquabeads
  a gdyby jakaś paczka miała do nas przyjść to najlepiej z klockami magnetycznymi albo Incastro 😀

 288. Moje tegoroczne typy to:
  1.) Klocki Obludarium (klocki.edu.pl), które moja Lila dostała jako świąteczny prezent. Dlaczego? Są świetnie wykonane. Dają ogromne możliwości zabawy, tworzenia ciekawych postaci, ufoludków, zwierząt, zabaw tematycznych. Osobiście jestem zabawką zachwycona, córka również.
  2.) Czytający długopis, mówiąca książka – Czytaj z Albikiem. Dla mnie – mamy uwielbiającej czytać – jest to bardzo ciekawa alternatywa na czas podróży lub dni, w które z trudem mówię. To również świetna alternatywa na chwile, w których muszę coś zrobić – przygotować, ugotować – a co zajęłoby uwagę mojej córki i jednocześnie dostarczyło ciekawej wiedzy i informacji. Czytający długopis jest dla mnie zdecydowanym i intrygującym odkryciem 🙂
  3.) Klocki magnetyczne Kooglo – bardzo ciekawa propozycja dla dzieci, które lubią budować różne klockowe konstrukcje (sama bardzo chętnie bym się nimi z córką pobawiła). Myślę sobie o dzieciach, które na początku swojej klockowej drogi mocno frustrują się, gdy wieża z klocków się im zawala. Te klocki są świetnym rozwiązaniem na taki trudny, rozwojowo czas 🙂 (co wcale nie oznacza, że brak frustracji jest czymś złym, jednak na pewnym etapie rozwoju warto mieć alternatywę dla dziecka :)).

  Tym samym, gdyby dopisało mi szczęście, wybrałabym właśnie klocki magnetyczne Kooglo.

  Trzymam kciuki za wszystkich twórców cudownych, ubiegłorocznych zabawek. Z wielką miłością pozdrawiam (już pozakonkursowo) nasze osobiste największe, najcudowniejsze i jak dotąd niezastąpione odkrycie – króliczka Alilo i jego twórców 🙂

  • Magdalena – również pozdrawiamy z miłością! ❤️
   Powodzenia!

 289. Nasze dwuosobowe jury w składzie : ja oraz mój 4- letni syn Karol uznaliśmy, że tytuł ” Zabawki Roku 2017 Zabawkatora.pl ” powinna otrzymać jedna z naszych trzech propozycji:
  1. Edukacyjne gry „Zakupy” i „Gotowanie” od Kapitan Nauka- za szeroki przedział wiekowy, liczne i różnorodne propozycje gier w jednej grze ( 12 w 1), solidne i ładne wykonanie, super jakość w niskiej cenie oraz za to, że jest to produkt polski 🙂
  2. Klocki z magnesami od Kooglo- za klasykę w nowoczesnej odsłonie, wykonanie z drewna ( trwałe i ekologiczne), wielofunkcyjność, rozwijanie małej motoryki oraz za to, że jest to produkt polski 🙂
  3. Memory na 3 sposoby od Kapitan Nauka- za niską cenę, świetną grafikę, nową odsłonę klasycznej gry memory, kilka poziomów trudności, ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości i refleksu oraz za to, że jest to produkt polski 🙂
  Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że wygra, ktoraś z naszych propozycji 🙂
  Jako ewentualną nagrodę wskazaliśmy z synkiem jednogłośnie cudowne, drewniane klocki z magnesami od Kooglo 🙂

  Pozdrawiamy
  Dorota i Karol

 290. Synek pomagał w wyborze, który nie był łatwy.
  1. Klocki konstrukcyjne Loowi
  2. Gra Zupa po kantońsku
  3. Drewniane klocki do przybijania
  To według nas zabawki, które nie tylko pięknie wyglądają, ale uczą i rozwijają Dziecko i Jego umiejętności. Dla Synka chciałabym wygrać kubełek klocków Loowi- byłby zachwycony takim prezentem, zwłaszcza, że na dniach urodziny, a u swojego przedszkolnego przyjaciela zawsze bawi się tymi klockami i trudno Go od nich odciągnąć ^_^

 291. Od kilku dni zbieram się, żeby napisać… ale zawsze coś ostatecznie odwraca moją uwagę…

  Nasze rodzinne głosy „idą do”:
  1) Małych gier HELVETIQ, nasze serca szczególnie mocniej zabiły dla Colorfox i Forest(piękna grafika!!!), plusy za wygląd, małe opakowanie i pomysł… W zeszłym roku Mikołaj nam ich nie sprezentował, może w tym roku?

  2) Sylvanian Families… Króliczki! dla Królików 🙂 śliczne, idealne do zabawy (Królik z Królką lubią wmyślać historie i bawią sie tak Playmobilowymi ludzikami). I ten domek! Sama chętnie bym się pobawiła:-)

  3) Zupa po katońsku i Makemaki-sushi – pomysł! wygląd! możliwość wykorzystania do innych zabaw (nie tylko gry), za przemycanie ćwiczenia koncentracji i małej motoryki

  A do naszej króliczej rodziny – zaprosilibyśmy …króliczka Alilo 🙂

 292. Po burzliwych obradach (działo się :-), nasza rodzinna komisja konkursowa, złozona z mamy Pauliny, Basi 10 lat, Hani 6 lat i Zosi 2 lata, wyłoniły 3 zwycięzców:

  Miejsce 1: Magiczne pióro ALBIK- marzenie dziewczynek 🙂 Bardzo mądra pozycja- książka z gadżetem w jednym! Wydaje się, że dobra bardzo jakościowo i dziecioodporna. Poza tym jedna z niewielu pozycji, która po dobraniu odpowiednich książek będzie odpowiednia i dla 2 latki i dla 10 latki- żadkość na rynku zabawek dla dzieci. Szkoda, że aktualnie niedostępna.
  Miejsce 2: ZESTAW DO ROBIENIA PIECZĘCI WOSKOWYCH „MAŁY KSIĄŻĘ”- jednen z najbardziej trafionych prezentów dla dziewczynek pod choinkę. Fascynujący, unikatowy, a dodatkowo niedrogi i piękny. Zrodził wiele rozmów na temat dawnych sposobów kominikacji 🙂 Dziewczynki zaczęły dzięki temu pisać listy do koleżanek i kolegów, którzy zawsze są bardzo zaskoczeni pieczęcią.
  Miejsce 3: Linia czerwony Kapturek firmy REX- śliczne wzornictwo, dzięki któremu oczy mogą odpocząć od wszechobecnego księżniczkowego różu 🙂 Mamy z tej serii parasolkę. Córeczka przed wyjściem do szkoły często pyta, czy w końcu pada 🙂 Jedyny minus, to że parasolka jest mała, więc nadaje się raczej dla przedszkolaków, ale zerówkowiczka też daje radę.

  Poza konkursem, ale warto wspomnieć, że na każdym naszym spacerze furorę robi popatrzony na bogu piesek TIDLO. Od ilości kilometrów rozregulowały mu się kółka i jest cały poobijany, ale i tak cudny i ukochany przez naszą dwulatkę.

  Bardzo dziękujemy za wszystkie recenzje. Miniej nietrafionych prezentów przy 3 dzieci, to w ciągu roku kilka metrów powierzchni mieszkania więcej.

  Dziewczynki chętnie poznałyby króliczka Alilo.

 293. Sama nie miałam możliwości bawić się klockami loowi ale po zapoznaniu się z ich opisem jestem nimi zachwycona i to jest dla mnie zabawka roku.
  Bardzo bym się z córką ucieszyła gdybysmy mogły je wygrać

 294. Wreszcie się muszę zdecydować, więc..z ciężkim sercem (bo tyle innych rzeczy muszę pominąć:() wybieram:
  1. Brainbox (u nas Matematyka;))
  2. Albika (nawet dwulatek cieszy się, gdy przykładając pióro do narysowanego pociągu on wydaje dźwięk ;))
  3. Klocki Loowi, które są jednocześnie naszym wyborem „nagrodowym” 🙂 wiążemy z nimi duże nadzieje 🙂

 295. Uwielbiamy zabawę klockami więc naszym nr 1 są klocki magnetyczne Kogloo.
  O takie również gramy

 296. Głosy, nasze głosy!
  1. Czytaj z Albikiem
  2. Gry Helvetiq
  3. Gry Brainbox
  Marzymy o króliczku Alilo. W związku z rozpoczęciem szkoły, zintensyfikowaliśmy naukę angielskiego. Alilo przydałby się bardzo między innymi do nagrywania rozmówek.

 297. Absolutnym hitem jest zestaw CZYTAJ Z ALBIKIEM. Nauka i zabawa w jednym do tego zajmuje na długi czas.
  Z przyjemnością zagram o Króliczka Alilo .

 298. Klocki są bardzo oryginalne i pobudzają wyobraźnię dzieci ale takż dorośli mają ochotę się nimi bawić. Jednak dziś zagłosuję na fantastyczny gadżet, który podbił nasze serce. To elektroniczne pióro Czytaj z Albikiem. Świetny pomysł na połączenie nauki z zabawą. Dla każdego dziecka będzie to ciekawostka jak magiczne pióro zaczyna mówić i wprowadzać je w świat czytając i bawiąc. Różne nagrania, głosy , quizy powodują, że zabawka nie znudzi się po paru minutach a raczej przeciwnie zachęci każdego do odkrywania następnych intrugujących faktów i zabaw. Możliwość nagrania własnych wersji jest również ogromnym atutem tej pozycji. Marzy nam się Alilo

 299. Albik
  Małe gry
  Jedź biegaj i rośnie zdrowo.
  Wiem. Po czasie, ale wczoraj zasnęłam z dziewczynkami I teraz postawiłam pół domu na nogi bo odczytalam że już 6.30
  Wybieramy króliczka

 300. Najlepsza zabawka mojej córeczki to Garnuszek na klocuszek firmy Fisher Price. Bawi się nim już rok i jest zachwycona .

 301. „Mały Konstruktor” – Alexander

 302. Głosuję na „Małego Konstruktora” od Alexandra. Wyjątkowo przyjemna zabawka nie tylko dla chłopców. Moja córka ją uwielbia.

 303. Głosuję na :
  1.Klocki Loowi.
  2.Klocki magnetyczne Kooglo.
  Wybieram nagrodę klocki Loowi.

 304. Głosuję na:
  1. Loowi
  2. MaxiKit
  3. Obludarium
  Wybieram nagrodę Loowi.

 305. Glosuję na klocki Loowi. Bardzo kreatywna zabawka.
  Wybieram jako nagrodę Loowi.

 306. klocki magnetyczne do rewelacja, nie tylko dzieci się bawią, ale i dorośli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.