JAKIE INTERAKTYWNE KSIĄŻKI WYBRAĆ? ALBIK

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że dam swoim dzieciom do ręki CZYTAJĄCY DŁUGOPIS, a jeszcze, że potem będę się nim zachwycać i wszystkim polecać, to bym nie uwierzyła. Wydawało mi się to zaprzeczeniem korzyści z obcowania z książką. Tymczasem kilka lat temu poznałam interaktywne książki możliwe do odczytania przy pomocy długopisu Albik. I do tej pory uważam, że jest to jedna z najlepszych zabawek i pomocy naukowych. Dziś pokazuję wam dwa najnowsze tytuły w tej bogatej serii: „Człowiek i przyroda” oraz „Wszechświat”.

Wszystko, co chcecie wiedzieć o Albiku znajdziecie w artykule, w którym bardzo dokładnie opisałam system, zasady działania i plusy tej serii. Wyjaśniłam też, dlaczego ją wybrałam z innych czytających długopisów (robiłam porównanie): WSZYSTKO O ALBIKU.

Z kolei wszystkie części serii, a jest ich już naprawdę wiele + kartonówki dla maluchów, puzzle a nawet szopkę Bożonarodzeniową znajdziecie tu: ALBIPOLSKA.PL

książki interaktywne

ŻEBY DOCENIĆ ALBIKA, TRZEBA GO UŻYĆ

Po latach korzystania z Albika i pokazywania go czytelnikom i widzom Zabawkatora, wiem, że tę pomoc trudno jest docenić „na sucho”. Trzeba mieć z nią kontakt i zobaczyć, jak działa. Jeśli więc znajomi mają Albika, pobawcie się nim przy okazji. Choć interaktywne książki są dobrze przygotowane oraz kartonowe (czyli trwałe) a długopis wygląda, jak przyjemna zabaweczka duszek, to wartość zestawu ujawnia się dopiero w akcji.

Dlaczego? Ponieważ dopiero, gdy otworzymy książkę i włączymy długopis, odkryjemy, ile treści zawiera każda część i jak RÓŻNORODNIE możemy z niej korzystać. Przede wszystkim mamy pięknie przygotowane nagrania. Zostały zrealizowane tak, że bardziej przypominają słuchowiska niż czytanie lektora. Wiele ilustracji zakodowano trzy razy! Co to znaczy? Że otwierając książkę widzimy jeden obrazek, a tymczasem kryją się pod nim trzy rodzaje treści! Użytkownik może odsłuchać tylko informacji podstawowych (np. nazwę zwierzaka). Na kolejnym etapie (lub jeśli jest starszy) może odsłuchać informacji rozszerzonych. A jeśli kliknie ikonkę dźwięku, to usłyszy głos zwierzęcia (dialog, piosenkę itd).

Tak naprawdę treści w Albiku jest znacznie więcej niż w zwyczajnych książkach. W dodatku nie widzimy jej, więc odkrywanie kolejnych nagrań jest dla nas dodatkową zabawą, niespodzianką. Dziecko bawiące się którymkolwiek tytułem z serii zamienia się w prawdziwego odkrywcę. A po przeczytaniu rozkładówki, może rozwiązać quizy i w ten, niezauważalny dla niego, sposób, utrwalić zdobytą wiedzę.

Książki interaktywne

CZŁOWIEK I PRZYRODA – NOWOŚĆ INTERAKTYWNE KSIĄŻKI ALBIK

Wiek 6 – 12 lat, 1600 dźwięków i tekstów

Bardzo podoba mi się ta część serii nie tylko, jako książka interaktywna, ale przede wszystkim, jako książka o przyrodzie. A to z powodu tego, jak został potraktowany temat. Pokazuje on człowieka, jako część przyrody. Tłumaczy też wszystkie wzajemne oddziaływania oraz naszą rolę w kształtowaniu naszego naturalnego świata. To świetny materiał do rozwinięcia u dzieci ciekawości zajęciami czy zawodami, których zadaniem jest właśnie współpraca ludzi z przyrodą. A jest i będzie ich coraz więcej.

W książce znajdziecie działy: Życie na ziemi, Bez wody nie ma życia, Zasoby naturalne, Źródła energii, Człowiek zmienia krajobraz, Ochrona krajobrazu, Jak możemy dbać o środowisko. Na każdej rozkładówce mamy informacje podstawowe, informacje rozszerzone, dźwięki (dialogi, muzyka itd), dwa poziomy quizu. Do tego czytelne, nieco retro ilustracje, dużo wiedzy wykraczającej poza materiał szkolny, oraz sporo humoru.

Od razu odpowiadam na pytanie: na jak długo taka książka interaktywna zajmie dziecko? Nie mam pojęcia. Naprawdę. Mamy tu wgranych 1600 haseł, a z książki można korzystać na wiele sposobów. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć, czy czytelnik spędzi z Albikiem godzinę, czy kilka. Na pewno cała część nie jest do „przeczytania” przy jednym podejściu.

KLIK: CZŁOWIEK I PRZYRODA

WSZECHŚWIAT – NOWOŚĆ
INTERAKTYWNE KSIĄŻKI ALBIK

Wiek 6-12 lat, 2600 dźwięków i tekstów

Wszechświat, a właściwie człowiek we wszechświecie. Bo mamy tu oczywiście wszystkie podstawowe i rozszerzone informacje o kosmosie, gwiazdach, galaktykach, planetach, zjawiskach, układzie słonecznym itd. Ale wszystko pokazane w kontekście badania tego tematu przez człowieka. Zainteresowanie niebem i tym, co nad głową, zaczynamy od starożytnych myślicieli, szybko przechodzimy do Kopernika, Keplera, Galileusza. Potem badania przyspieszają i kolejni naukowcy odkrywają przed nami kosmiczne tajemnice, aż trafiamy do współczesności i sprawdzamy, jak dziś człowiek radzi sobie z eksploracją wszechświata.

W książce znajdziecie działy: Gwiazdy i astronomowie, Astronomowie i galaktyki, Układ słoneczny, Na orbicie Ziemi, Ludzie na orbicie, Współpraca na orbicie, Lecimy na Księżyc, W głąb kosmosu.

KLIK: WSZECHŚWIAT

książki interaktywne

CHCESZ POZNAĆ INNE CZĘŚCI ALBIKA I ZAJRZEĆ DO ICH ŚRODKA?
A MOŻE INTERESUJĄ CIĘ PUZZLE Z TEJ SERII?

Wszystkie tytuły znajdziesz w poprzednich artykułach:
➡ Wszystko o Albiku, oraz części: Mój pierwszy elementarz, Świat Zwierząt, Atlas Świata, Język Angielski, Ciało człowieka KLIKNIJ: ALBIK
➡ Słownik Języka Angielskiego, Zwierzęta na wsi, Transport, Dinozaury KLIKNIJ: ALBIK SŁOWNIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO
➡ Kartonowe części dla najmłodszych, puzzle wszechświat KLIKNIJ: ALBIK DLA NAJMŁODSZYCH

książki interaktywne
interaktywne książki albik
książki interaktywne

Jeśli chcecie zobaczyć Albika w akcji i zajrzeć do środka nowości, to zapraszam na video:

NOWOŚCI ALBIKA – "WSZECHŚWIAT" I "CZŁOWIEK I PRZYRODA"

NOWOŚCI ALBIKA – "WSZECHŚWIAT" I "CZŁOWIEK I PRZYRODA"Dziś czytamy ksiązki interaktywne z czytający długopisem Albik. Mówię o tym, czemu z dostępnych systemów wybrałam właśnie Albika (jest z nami już kilka lat). Na co zwracac uwagę przy dobrze czytającego długopisu. Co praca z nim rozwija u dzieci i oczywiście, jakie treści mamy w najnowszych częściach 🙂 Czytaj z AlbikiemNie mogłam się oprzeć i pokazałam też małą, łatwą do przegapienia (a szkoda by było) kartonówkę od Wydawnictwo Dwie Siostry która pokazuje maluchom co znaczą dośc abstrakcyjne pojęcia "pion" i "poziom". A ponieważ w ogóle miałam bardzo słabą wolę tego dnia, to wspólnie zrobiliśmy unboxing gier, które dopiero co przyszły i razem oglądaliśmy, jak się zapowiadają. No więc zapowiadają się świetnie, zagram w nie i omówię za tydzień 🙂 Tactic Games Oddział w PolsceAnia Oka

Publiée par Zabawkator sur Mercredi 16 septembre 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Website

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.